„Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków” w wykonaniu „Wiewiórek”

21 czerwca dzieci z grupy „Wiewiórki” zaprosiły koleżanki i kolegów z pozostałych grup na przedstawienie teatralne pt.: „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”. Gra aktorska, scenografia, oprawa muzyczna oraz pasja, z jaką wystąpili mali aktorzy wprawiły widownię w zachwyt. Zachwyceni i wdzięczni widzowie nagrodzili występujących gromkimi brawami.

2021-06-23 07:24

Wycieczka do Ekologicznego Gospodarstwa Agroturystycznego „Osada Danieli” - dziękujemy!

Dziękujemy Radzie Rodziców za zorganizowanie i sfinansowanie wycieczki do Gospodarstwa Agroturystycznego „Osada Danieli” w Jaroszówce koło Zamienic. Na nasze Przedszkolaki czekało w tym niezwykłym miejscu wiele atrakcji: plac zabaw, dmuchańce, zwierzęta – dzieci miały możliwość nakarmienia owiec i danieli, które jadły chleb prosto z rąk! Na pole zawiózł nas ciągnik z czasów PRLu – co także było dla wszystkich wielkim przeżyciem! Oczywiście nie obyło się bez pysznego poczęstunku i niespodzianki, którą była dyskoteka z efektami specjalnymi w postaci baniek mydlanych i piany. Potańczyć przyszła także Myszka Mini i Minionek. Na koniec wszyscy zgodnie stwierdzili, że „Osada Danieli” to świetne miejsce do odpoczynku i zabawy, to świat relaksu, a nawet bajki. Aż żal było wyjeżdżać… Jeszcze raz dziękujemy Radzie Rodziców za wspaniałą wycieczkę, a Gospodarzom za ciepłe i serdeczne przyjęcie!

2021-06-19 10:05

Zapisy na okres wakacyjny do Przedszkola Miejskiego nr 3 w Chojnowie

Informujemy, że w lipcu nasze przedszkole będzie nieczynne. Rodzice, którzy w tym okresie pracują i nie będą przebywać na urlopie wypoczynkowym mogą skorzystać z zapisu na ten miesiąc do Przedszkola Miejskiego nr 3. Wnioski będzie można pobierać od jutra ze strony internetowej, z zakładki: Dla Rodziców/WAKACJE 2021. Druki w wersji papierowej udostępnione będą również w wiatrołapie przedszkola. Prosimy o wrzucanie wypełnionych kart do skrzynek pocztowych zawieszonych: na płocie lub wewnątrz budynku. Termin składania wniosków – 18.06.2021 (piątek).

2021-06-14 18:14

WYCIECZKA PSZCZÓŁEK I WIEWIÓREK DO LABORATORIUM EDUKACYJNEGO ZIELONY WULKAN

Już w najbliższy piątek (11.06) dzieci z grupy Pszczółki i Wiewiórki odwiedzą profesjonalne laboratorium edukacyjne Zielony Wulkan, w sercu Geoparku Kraina Wygasłych Wulkanów (Rzeszówek w okolicach Świerzawy). Podczas warsztatów dzieci nauczą się, jak wykonać preparaty mające właściwości lecznicze, kosmetyczne lub czyszczące na bazie składników pochodzących ze świata roślin, zwierząt, skał i minerałów. Program obejmował będzie: 1. Zajęcia przyrodnicze: CO ROŚNIE NA ŁĄCE I W OGRODZIE (spacer edukacyjny z wykorzystaniem interaktywnych metod nauczania, rozpoznawanie ziół i roślin, opowieści o ziołach). 2. Zajęcia laboratoryjne: ZIOŁOWE MYDEŁKA (własnoręczne wykonanie mydła, pokaz wytwarzania olejków eterycznych, opowieści o ziołach, historii i anegdot o mydle i higienie). 3. Ognisko (pieczenie kiełbasek).

2021-06-08 08:03

INFORMACJE ORGANIZACYJNE

Informujemy, że dyżur wakacyjny Przedszkola Miejskiego nr 1 w Chojnowie przypada w roku 2021 – na sierpień. Zapisy na sierpniowy „dyżur” przyjmowane są do dnia 14.06.2021. Wnioski można pobierać ze strony internetowej, z zakładki: Dla Rodziców/WAKACJE 2021. Druki w wersji papierowej udostępnione będą również w wiatrołapie przedszkola. Prosimy o wrzucanie wypełnionych kart do skrzynek pocztowych zawieszonych: na płocie lub wewnątrz budynku.

2021-06-07 16:37