Aktualności

Wycieczka „Słoneczek”
29 maja dzieci z grupy „Słoneczka” wybrały się na wycieczkę do wioski Indiańskiej Wokini w Ostaszowie. Przedszkolaki przeżyły niezwykłą przygodę z wodzem Indian. Spacerowały pomiędzy największymi indiańskimi namiotami- tipi. Miały okazję zobaczyć indiańskie sprzęty codziennego użytku, kolekcje tomahawków, torby na fajkę, indiański osprzęt jeździecki, wóz i indiańską saunę – szałas pary. Poznały indiańskie śpiewy i tańce. Wkroczyły w malowniczy, tajemniczy i fascynujący świat bohaterów książek, filmów i swoich marzeń, świat Indian Ameryki Północnej. Mogły strzelać z łuku, pokonać tor przeszkód. A oprócz tego zobaczyły żywe zwierzęta zamieszkujące wioskę. Dzieci wróciły do przedszkola z twarzami pomalowanymi w barwy wojenne. To była bardzo ciekawa radosna wyprawa!
data publikacji: 2018-06-01 08:52
 
Festyn Rodzinny za nami!
Festyn rodzinny z okazji „Dnia Mamy i Taty” oraz zbliżającego się „Dnia Dziecka” za nami! Kolejny raz dzięki ogromnemu zaangażowaniu Rady Rodziców, rodziców dzieci uczęszczających do naszego przedszkola, wszystkich pracowników udało nam się zorganizować miłe spotkanie wielu rodzin. Wspólną zabawę rozpoczęła część artystyczna, podczas której dzieci z dumą zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne. Po występach każdy mógł znaleźć dla siebie coś pysznego: były lody, galaretka, wyśmienite ciasta, kawa, herbatka, soki, popcorn, smaczna kiełbaska upieczona na ognisku. Można było także potańczyć, a że taniec lubią wszyscy - przybyli pobawić się z nami Myszka Mini i Minionek. Ogromną frajdą dla dzieci było malowanie twarzy i dmuchane zamki. Dziękujemy wszystkim, którzy przybyli, aby spędzić popołudnie z nami – mamy nadzieję, że bawiliście się dobrze.
data publikacji: 2018-05-25 08:22
 
Olimpiada Lekkoatletyczna 2018
Kolejny raz Powiatowy Zespół Szkół - organizator Olimpiady Lekkoatletycznej 2018 – zaprosił nasze przedszkolaki do wzięcia udziału w biegach na dystansie 60 m. Dzieci dały z siebie wszystko i dzielnie walczyły o zwycięstwo. Wszystkim uczestnikom biegów gratulujemy! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii i na stronie: http://chojnow.pl/news/news/view/id/9489
data publikacji: 2018-05-25 08:20
 
Olimpiada Lekkoatletyczna w Powiatowym Zespole Szkół
Drodzy Rodzice! Nasze przedszkolaki wezmą udział w „Olimpiadzie lekkoatletycznej” organizowanej przez Powiatowy Zespół Szkół w Chojnowie. Impreza ta odbędzie się 24 maja (czwartek). Prosimy o sportowy strój w tym dniu. Pamiętajmy, że w czwartek rano biegamy – a po południu „Festyn rodzinny” mamy!
data publikacji: 2018-05-21 18:58
 
Wizyta w Urzędzie Miejskim
16 maja dzieci z grupy „Słoneczek” udały się na wycieczkę do Urzędu Miasta. Najmłodsi mieszkańcy Chojnowa mieli okazję zobaczyć salę obrad, poznali jej historię oraz przeznaczenie. Przedszkolaki odwiedziły również redakcję „Gazety Chojnowskiej”, poznały poszczególne biura wydziałów urzędu. Największą atrakcją było spotkanie z burmistrzem Chojnowa – Panem Janem Serkiesem. Włodarz naszego miasta opowiadał o swojej pracy oraz z wielką radością odpowiadał na wszystkie, nawet najtrudniejsze pytania naszych przedszkolaków. Pan burmistrz okazał się wspaniałym przewodnikiem, dzięki któremu dzieci dowiedziały się o pracy poszczególnych referatów naszego urzędu. „Słoneczka” zaproszone zostały również do gabinetu burmistrza, gdzie czuły się bardzo swobodnie, a najodważniejsi mogli zasiąść w fotelu najważniejszej osoby w mieście. Na zakończenie dzieci otrzymały prezenty związane z Chojnowem. W ramach podziękowań za miłą wizytę przedszkolaki przekazały Panu burmistrzowi własnoręcznie namalowane obrazki przedstawiające nasze miasto. To była pouczająca, intensywna i pełna wrażeń wycieczka, która bardzo podobała się dzieciom.
data publikacji: 2018-05-17 18:24
 
<< nowsze | 59  | 60  | 61  | 62  | 63 | 64  | 65  | 66  | 67  | 68  | starsze >>

 

 

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie