Wizyta uczniów z Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Chojnowie
Dlaczego najsłynniejszy Kubuś nazywany jest Puchatkiem? Co ma wspólnego balon ze zdobywaniem miodu? I kiedy prosić przyjaciela o pomoc? Odpowiedzi na te pytania znalazły przedszkolaki z grupy „Motylki” po zajęciach przeprowadzonych przez Uczniów z klasy 3 c chojnowskiego Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika. Gimnazjaliści uczestniczący w ogólnopolskim projekcie CEO pn.: „poczytajMy” cyklicznie prowadzą warsztaty czytelnicze dla młodszych dzieci. Czwartkowe spotkanie urozmaicono działaniami plastycznymi oraz ruchowymi. Malowanie balonami i zabawy z chustą Klanza były dla wszystkich uczestników wspaniałą rozrywką. Serdecznie dziękujemy za odwiedziny – dostarczyliście nam niezapomnianych wrażeń!
data publikacji: 2018-04-13 07:45

Musical pt.:„Kuba i Buba, czyli savoir vivre dla dzieci”
11 kwietnia 2018r.(środa) dzieci ze wszystkich grup wiekowych obejrzą w MOKSiR musical pt.:„Kuba i Buba, czyli savoir vivre dla dzieci” w wykonaniu aktorów Teatru Współczesnego w Krakowie. Cena biletu wynosi 18 zł. Pieniądze na wstęp prosimy wpłacać u nauczycielek poszczególnych grup.
data publikacji: 2018-03-27 19:11

Pierwszy dzień wiosny
Choć wiosna dziś nadeszła, zima odejść nie chce – nocą jeszcze mrozi, śniegiem prószy jeszcze… Mamy nadzieję, że od dzisiaj wszystko się zmieni – Marzanna została spalona, a więc na dobre udało nam się przegonić zimową aurę i teraz z utęsknieniem czekamy na wiosenne słoneczko, śpiew ptaków i powiew ciepłego wiatru.
data publikacji: 2018-03-21 21:06

Mali badacze - eksperymenty i doświadczenia z wodą
Dzisiaj „Motylki” z dużym zainteresowaniem obserwowały oraz samodzielnie wykonywały doświadczenia i eksperymenty, które pozwoliły im poznać różne właściwości. Dzieci między innymi badały co się w wodzie rozpuszcza, a co nie, co po wodzie pływa, a co w wodzie tonie. Dowiedziały się także jak powstaje deszcz i jak zachowuje się woda w połączeniu z różnymi substancjami. Zabawy z wodą wywarły wielkie wrażenie na wszystkich małych odkrywcach!
data publikacji: 2018-03-08 18:47

Spotkanie z higienistką stomatologiczną
Dzisiaj – w ramach programu „Akademia Aquafresh” – odbyło się spotkanie z higienistką stomatologiczną, która opowiedziała dzieciom z młodszych grup wiekowych jak należy dbać o zęby. Pani higienistka zaprezentowała przedszkolakom, w jaki sposób należy prawidłowo szczotkować zęby, aby były piękne i zdrowe, a także udzieliła wielu niezbędnych wskazówek dotyczących tego, co lubią, a czego nie lubią nasze zęby. Za aktywny udział dzieci otrzymały naklejki i kolorowanki. Serdecznie dziękujemy za tę cenną lekcję!
data publikacji: 2018-03-07 16:57

<< nowsze | 61  | 62  | 63  | 64  | 65 | 66  | 67  | 68  | 69  | 70  | starsze >>