Międzynarodowy Dzień Muzyki

1 października obchodziliśmy w naszym przedszkolu Międzynarodowy Dzień Muzyki – święto, które jest okazją do wspaniałej zabawy. Tego dnia Przedszkolaki nie tylko uważnie słuchały utworów muzycznych, ale również aktywnie brały udział w zabawach muzyczno-ruchowych. Każde dziecko miało też możliwość spróbowania samodzielnej gry na instrumentach – razem stworzyliśmy prawdziwą orkiestrę! Muzyka ma naprawdę czarodziejską moc, a dzień bez śpiewu i tańca – to dzień stracony!

2020-10-01 17:59

Warzywny teatrzyk

W miniony poniedziałek w grupie „Grzybków" odbył się teatrzyk inspirowany wierszem Jana Brzechwy „Na straganie". Dzieci z dużym zaciekawieniem wysłuchały historii opowiadającej o kłótni warzyw. Same również miały okazję wcielić się w wybranych bohaterów utworu i zaimprowizować, głównie ruchowo, jego fragmenty. Przedszkolaki świetnie się bawiły podczas przedstawienia i, co istotne, poszerzyły swoją wiedzę na temat znajomości warzyw oraz ich korzystnego wpływu na zdrowie człowieka.

2020-09-29 19:05

Kampania „Mała książka – wielki człowiek” w Bibliotece Miejskiej w Chojnowie

Biblioteka Miejska w Chojnowie przystąpiła do kolejnej edycji projektu w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – wielki człowiek”. Projekt skierowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym. Każde dziecko (urodzone w latach 2014-2017), które odwiedzi bibliotekę otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę „Pierwsze czytanki dla…” dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Oprócz dyplomu przedszkolak otrzyma także drobny czytelniczy upominek. W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o korzyściach wynikających z czytania dzieciom oraz podpowie, skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze. Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego. Pamiętajcie, że miłość do czytania jest prezentem na całe życie!

2020-09-29 17:02

KAŻDY DZIEŃ W PRZEDSZKOLU MOŻE BYĆ CIEKAWY

Każdy dzień w przedszkolu może być ciekawy – doskonale wiedzą o tym „Motylki”! Dzieci codziennie bawią się wesoło w sali i w ogrodzie, dużo tańczą, śpiewają, układają budowle z klocków, tworzą rozmaite prace plastyczne. A przede wszystkim „Motylki” każdego dnia zaskakują swoją wiedzą i umiejętnościami! Brawo! Efekty Ich działań można zobaczyć na zdjęciach:)

2020-09-24 17:56

POŻEGNANIE LATA – POWITANIE JESIENI

Jesień, jesień jest na świecie! Czy widzicie? Czy już wiecie? Dzieci z naszego przedszkola wiedzą to na pewno, bo właśnie dzisiaj Przedszkolaki pożegnały lato i powitały Panią Jesień. Ten szczególny dzień pełen był emocji i wrażeń: były zabawy taneczne, ruchowe, wspólne poszukiwania ukrytych jesiennych darów oraz malowanie jesiennych obrazów kolorową kredą. Celem zabaw było utrwalenie wiadomości o jesieni, integrowanie się dzieci, a przede wszystkim wspaniała zabawa!

2020-09-23 18:11