Konkurs plastyczny rozstrzygnięty!

Z przyjemnością informujemy, że konkurs plastyczny pt. „Dobre nawyki mamy – o swoje i innych zdrowie mamy!” zorganizowany w ramach realizacji projektu „Działaj lokalnie” został rozstrzygnięty! Do organizatorek konkursu wpłynęło ponad 40 ciekawych prac. Celem konkursu było m.in. kształtowanie właściwych postaw mających na celu troskę o zdrowie swoje i innych oraz rozwijanie wyobraźni plastycznej i kreatywności dzieci. Spośród wszystkich prac jury wyłoniło zwyciężczynię! Nagrodę główną- aparat fotograficzny natychmiastowy FUJIFILM otrzyma Alicja Breś z Przedszkola Miejskiego Nr 1 w Chojnowie. Jury przyznało 5 wyróżnień: Ida Król – Przedszkole Miejskie Nr 1 Maja Dziarmaga –Przedszkole Niepubliczne „Skrzat” Ania Konsewicz - Przedszkole Niepubliczne „Skrzat” Tosia Filipowicz - Przedszkole Miejskie Nr 1 Nadia Rudziak - Przedszkole Miejskie Nr 1 Autorzy wyróżnionych prac otrzymają atrakcyjne nagrody, a wszyscy uczestnicy dostaną dyplomy i upominki. Wszystkie nagrody i upominki ufundowały organizatorki konkursu – Grupa Nieformalna „Razem dla dzieciaków” oraz Rada Rodziców Przedszkola Miejskiego Nr 1 w Chojnowie. Dyplomy i nagrody zostaną przekazane wszystkim uczestnikom w przyszłym tygodniu. Dziękujemy wszystkim przedszkolakom, którzy podjęli wyzwanie i wzięli udział w konkursie. Zwycięzcom gratulujemy i zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnych konkursach. Zapraszamy do obejrzenia prac w galerii!

2020-11-27 13:18

Światowy Dzień Pluszowego Misia

25 listopada nasze Przedszkolaki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Dzieci poznały historię tego święta, recytowały wiersze, słuchały bajek, bawiły się przy „misiowych” przebojach. Oczywiście nie mogło zabraknąć promowania postaw i zachowań prozdrowotnych – Przedszkolaki poznały wartości odżywcze miodu, czyli tego, co misie lubią najbardziej:) Niestety, w tym roku pluszowi przyjaciele nie mogli przybyć do przedszkola, ale dzieci chętnie o nich opowiadały, opisywały ich wygląd i wykonały na ich cześć różnorodne prace plastyczne. Ten dzień był pełen uśmiechu i wspólnej zabawy!

2020-11-25 21:59

WAŻNA INFORMACJA

Szanowni Państwo! Ze względu na sytuację epidemiologiczną ponawiam potrzebę otrzymania od Państwa wypełnionych ANKIET – WYWIADÓW epidemiologicznych. Aktualny termin ich dostarczenia to poniedziałek – 23 listopada 2020 r. DOSTARCZENIE ANKIETY JEST WARUNKIEM PRZYPROWADZENIA DZIECKA DO PRZEDSZKOLA! DRUKI PROSZĘ WRZUCAĆ DO SKRZYNKI LISTOWEJ. Można wrzucić do tej, która jest zawieszona na ogrodzeniu przedszkola lub tej – już w budynku (tzw. wiacie). Druki można też znaleźć w zakładce: DLA RODZICÓW/ w podfolderze: ROK SZKOLNY 2020/2021 Z góry gorąco dziękuję za poważne potraktowanie mojego apelu – Lucyna Spes, dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 1 w Chojnowie

2020-11-18 18:24

Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości jest najważniejszym polskim świętem narodowym. 11 listopada 1918 roku – po 123 latach niewoli Polska odzyskała niepodległość. Pielęgnując polskie tradycje 10 listopada 2020 r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Głównym celem spotkania, które zgromadziło małych patriotów było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Dzieci ze wszystkich grup uroczyście świętowały ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień, oddając słowem i piosenką szacunek symbolom narodowym, symbolom walki o wolność i zwycięstwo oraz miłość do Ojczyzny. W ustach kolejnego pokolenia uroczyście zabrzmiały słowa tak bardzo znane, lecz wymowne: ,,Kto ty jesteś? Polak mały’’. Został też wspólnie odśpiewany – w postawie „na baczność“ – hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”. Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci naszych małych Przedszkolaków, a ufundowane przez Radę Rodziców patriotyczne przypinki będą przypominały, że 11 listopada to data ważna dla każdego Polaka.

2020-11-10 18:22

Konkurs Plastyczny „Dobre nawyki mamy – o swoje i innych zdrowie dbamy!”

Grupa Nieformalna „Razem dla dzieciaków” oraz Rada Rodziców Przedszkola Miejskiego Nr 1 w Chojnowie mają zaszczyt zaprosić do udziału w Konkursie Plastycznym „Dobre nawyki mamy – o swoje i innych zdrowie dbamy!” Regulamin, cele, terminarz i warunki uczestnictwa w Konkursie znajdują się z zakładce Dla Rodziców/Rok Szkolny 2020/2021. Nagrodą główną jest aparat fotograficzny natychmiastowy FUJIFILM, przewidziane są także wyróżnienia – zachęcamy do uczestnictwa!

2020-11-10 17:39