Wizyta instruktorów wędkarstwa
14 grudnia rozpoczął się w naszym przedszkolu cykl zajęć prowadzonych przez instruktorów szkolenia młodzieży wędkarskiej z Koła PZW Chojnów – Miasto. Tematem spotkań będzie propagowanie wypoczynku nad wodą połączonego z uprawianiem wędkarstwa. Bo przecież wędkarstwo to hobby, które pozwala lepiej poznawać przyrodę, to fantastyczna zabawa i fascynujące przygody. Pomysłodawcą i autorem tego przedsięwzięcia jest Pan Jan Wierzbicki - Inspektor Szkolenia Młodzieży Wędkarskiej. Prowadzącymi będą m.in. instruktorzy Andrzej Wasylkowski i Robert Łętowski. W pierwszych zajęciach uczestniczyły dzieci z grupy „Motylki”. Spotkanie upłynęło w bardzo miłej i ciepłej atmosferze, przedszkolaki wykazały się ogromną wiedzą przyrodniczo-ekologiczną. Nie zabrakło również pamiątkowych zdjęć, do obejrzenia których serdecznie zapraszamy!
data publikacji: 2011-12-14 18:15

Podsumowanie akcji „Góra Grosza 2011”
W okresie od 21 listopada do 2 grudnia 2011 r. w ramach akcji „Góra Grosza 2011” przeprowadziliśmy w naszym przedszkolu zbiórkę monet. Celem akcji było zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, kwalifikowanych rodzin zastępczych. Zebrane pieniądze zostały przez dzieci posegregowane nominałami, a panie komisyjnie zliczyły je i zapakowały do woreczków foliowych. Była to trudna i żmudna praca, ale sprawiła wszystkim wiele zadowolenia i satysfakcji. Ogółem podczas XII edycji akcji zebraliśmy 526,18 zł! Cieszymy się, że wszystkie dzieci i ich rodziny dały się wciągnąć w groszową zbiórkę, dzięki Wam uzbierała się naprawdę duża góra grosików. Wszystkim uczestnikom akcji serdecznie dziękujemy i mamy nadzieję, ze możemy na Was liczyć w przyszłym roku!
data publikacji: 2011-12-09 18:34

Występy uczniów z SP3 w Chojnowie
7 grudnia wszystkie 5 i 6-latki z naszego przedszkola zostały zaproszone przez uczniów ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Chojnowie do MDK-u na przedstawienie pt.: „Czerwony Kapturek”. Jeśli ktoś myśli, że była to tradycyjna wersja znanej bajki, gdzie zły wilk pożera babcię i jej wnuczkę – jest w wielkim błędzie! Uczniowie wcielający się w postacie Kapturka, babci, wilka, gajowego w bardzo oryginalny sposób pokazali, że nie jest rzeczą ważną wygląd, ubiór, bogactwo – w życiu liczą się dobre uczynki i dobre serce. Dla naszych przedszkolaków była to bardzo mądra lekcja – mamy nadzieję, że będą o niej zawsze pamiętać. Dziękujemy uczniom z „Trójki”, Wasze przedstawienie było dla wszystkich okazją do wielu przemyśleń.
data publikacji: 2011-12-07 19:13

Mikołajki 2011
„6 grudnia - jak dobrze wiecie, święty Mikołaj chodzi po świecie. Dźwiga swój worek niezmordowanie, każde dziecko prezent dostanie.” Dzisiaj w naszym przedszkolu gościliśmy niezwykłą postać – Mikołaja. Na jego wizytę dzieci czekały już od samego rana – z niecierpliwością nasłuchiwały, czy nie widać reniferów ciągnących czarodziejskie sanie i czy nie słychać dźwięku srebrnego dzwonka. A kiedy pojawił się w przedszkolu – radości nie było końca! Spotkanie z Mikołajem minęło w bardzo miłej atmosferze – przedszkolaki śpiewały piosenki i recytowały wiersze przygotowane specjalnie dla miłego gościa. Najważniejszym punktem spotkania było odebranie paczki z rąk Mikołaja. Wszystkie dzieci grzeczne były, więc na paczkę zasłużyły!
data publikacji: 2011-12-07 17:54

Andrzejkowe wróżby
„W przedszkolu zabawa, andrzejek to czas. Niech magia i wróżba królują wśród nas. Już zaczynamy, już nie czekamy, zabawa dalej, start!” „Andrzejki” są okazją do wspólnych wróżb i wesołej zabawy. Tego dnia również i w naszym przedszkolu nie zabrakło radosnych zabaw, konkursów i czarów. We wszystkich grupach dzieci wspólnie z nauczycielkami tradycyjnie lały wosk przez dziurkę od klucza, były wróżby z butami, wróżba „Kim będę w przyszłości?”, „Jakie czeka mnie życie?” Przedszkolaki z uśmiechem reagowały na wszystkie przepowiednie. Nie zabrakło też pląsów i tańców przy muzyce, które sprawiły dzieciom wiele radości.
data publikacji: 2011-11-30 17:36