,,Z wizytą w przedszkolnej kuchni”

W poniedziałek 25 listopada dzieci z grupy ,,Grzybki” udały się z wizytą do przedszkolnej kuchni. Celem wycieczki było zapoznanie się z zawodem kucharza oraz poznanie narzędzi i urządzeń potrzebnych do jego wykonywania. Panie kucharki opowiedziały dzieciom, na czym polega ich codzienna praca. Maluszki miały okazję zwiedzić kuchnię i obejrzeć jej wyposażenie. Szczególne wrażenie wywarły na nich ogromne garnki, patelnie i akcesoria służące do przygotowywania posiłków. Wizyta w kuchni stała się dla ,,Grzybków” inspiracją do wykonania ,,obiadowych przysmaków” z masy solnej i stworzenia pięknych prac plastycznych. Dziękujemy Paniom kucharkom za poświęcony czas i ciekawą lekcję gotowania.

2019-11-27 18:25

O zdrowie dbamy – sport uprawiamy!

Wszyscy wiemy, że aktywność fizyczna – w połączeniu ze zdrowym żywieniem i higieną – jest warunkiem zachowania i wzmocnienia zdrowia. Dlatego też w trosce o właściwy rozwój naszych wychowanków, a także dbając o kształtowanie u nich prawidłowych postaw i nawyków prozdrowotnych staramy się stale zachęcać dzieci do wszelkiej aktywności fizycznej. Stąd właśnie pomysł zorganizowania zawodów sportowych z udziałem dzieci z grupy „Motylki”. Mali zawodnicy dzielnie rywalizowali w wielu konkurencjach, dużo było przy tym emocji, okrzyków, oklasków i śmiechu. Oczywiście nie było przegranych, gdyż najważniejsza jest wspólna zabawa i propagowanie sportu wśród najmłodszych!

2019-11-23 14:32

Warto pomagać!

W ostatnich dniach przeprowadziliśmy w naszym przedszkolu zbiórkę artykułów i rzeczy, które mogą przydać się wychowankom Domu Dziecka w Wojcieszowie oraz podopiecznym Fundacji Gajusz. Do akcji aktywnie włączyli się Rodzice Przedszkolaków i Pracownicy placówki. Dziękujemy Paniom: Magdalenie Filipczak, Dominice Nikiel za zorganizowanie zbiórki w tak szczytnym celu i umożliwienie nam przyłączenia się do niej. Dziękujemy Rodzicom Przedszkolaków za aktywne uczestnictwo w przedsięwzięciu. Gorące podziękowania kierujemy także do Pana Edwarda Piaseckiego, który przekazał ogromną ilość nowych ciuszków.

2019-11-22 21:31

Mili goście ze świetlicy

22 listopada nasze przedszkole odwiedzili uczniowie klas trzecich ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Chojnowie. Nasi goście mieli okazję zaprezentować swoje talenty czytelnicze. Przedszkolaki z dużym zainteresowaniem wysłuchały przygód Tupcia Chrupcia – myszki, która odkrywa otaczający ją świat, uczy się akceptować zupełnie nowew rzeczy oraz stawia czoło codziennym trudnościom i lękom. Serdecznie dziękujemy pani Ewelinie Abel-Milanicz i przygotowanym przez Nią dzieciom z grupy świetlicowej za dostarczenie nam mnóstwa radości i możliwość przeżycia przygód z Tupciem Chrupciem!

2019-11-22 21:29

Światowy Dzień Pluszowego Misia

22 listopada nasze przedszkolaki uroczyście obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. Każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem, z którym mogło spędzić miłe chwile podczas zabaw ruchowych, tanecznych, plastycznych. To był naprawdę niezwykły i pełen wrażeń dzień. Obiecujemy, że w przyszłym roku również zaprosimy do przedszkola misie, miśki, misiaczki, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”

2019-11-22 21:03