Święto Niepodległości

Już w piątek – 8 listopada – przedszkolne obchody 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W tym roku również włączymy się w akcję „Szkoła do hymnu” i wspólnie zaśpiewamy „Mazurek Dąbrowskiego” o symbolicznej godzinie 11:11. Prosimy, aby w tym dniu dzieci ubrane były odświętnie z akcentami biało-czerwonymi.

2019-11-06 19:26

„Słowa ojczyzny pełne”

6 listopada gościliśmy w przedszkolu uczniów z Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie, którzy przeczytali dzieciom z najstarszych grup wiekowych utwory nawiązujące do historii naszego kraju. Spotkanie było też okazją do wspólnego odśpiewania hymnu Polski. Na zakończenie przedszkolaki otrzymały biało-czerwone naklejki przedstawiające treści związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości oraz „Elementarz młodego Polaka” - książeczkę, którą powinno poznać każde polskie dziecko. Dziękujemy za umożliwienie wspólnego świętowania!

2019-11-06 19:24

Wizyta w Jednostce Straży Pożarnej

Realizując projekt „Zasady znamy i bezpiecznie działamy!” w ramach programu „Działaj lokalnie” nasze przedszkolaki nieustannie poszerzają wiedzę i doskonalą umiejętności w zakresie bezpieczeństwa. Na temat bezpieczeństwa najwięcej wiedzą ci, którzy nad nim czuwają, dlatego „Słoneczka” i „Krasnale” udały się na wycieczkę do Jednostki Straży Pożarnej w Chojnowie. W trakcie spotkania strażacy zaznajomili dzieci z ciekawostkami związanymi z ich pracą zawodową, przestrzeganiem zakazów oraz zachowaniem bezpieczeństwa w czasie pożaru, burzy, wypadku itp. Wysłuchały prelekcji na temat niebezpieczeństw i zagrożeń pożarowych, oraz jak zachować się w sytuacjach zagrażającym zdrowiu i życiu. Przy okazji utrwaliły sobie numer telefonu do Straży Pożarnej – 998 i numer alarmowy – 112. Jak zawsze największe zainteresowanie wzbudziły wozy strażackie. Dzieci mogły je z bliska oglądać oraz podziwiać wyposażenie, jakim dysponują podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy strażacy. Przez chwilę wszyscy chętni uczestnicy wycieczki mogli poczuć się jak strażacy, przymierzając hełm strażacki i umundurowanie. Przedszkolaki wykazały ogromne zainteresowanie spotkaniem, podczas którego nabyły cenną wiedzę, która utrwalana będzie przy każdej okazji. Za zaangażowanie w trakcie zajęć wszystkie dzieci otrzymały przygotowane przez gospodarzy certyfikaty Małego Strażaka. Za miłe spotkanie dzieci podziękowały strażakom wręczając własnoręcznie wykonane laurki i życzyły wytrwałości w codziennych zmaganiach z przeciwieństwami losu. Ta wizyta z pewnością na długo zostanie w pamięci przedszkolaków.

2019-11-02 11:21

Z wizytą na poczcie - „Pszczółki”

30 października dzieci z grupy „Pszczółki” wybrały się na pocztę. Celem wycieczki było zapoznanie z instytucją poczty i pracą listonosza. Dzieci poznały zakres usług pocztowych oraz dowiedziały się, jak potrzebna i odpowiedzialna jest praca listonosza. Przedszkolaki poznały logo poczty, drogę listu, paczki i innych przesyłek. Wizyta na poczcie była również dobrą okazją do utrwalenia nawyku kulturalnego zachowania się w miejscu publicznym.

2019-11-02 10:59

Z wizytą na poczcie - „Wiewiórki”

29 października dzieci z grupy „Wiewiórki” wybrały się na pocztę. Przedszkolaki poznały zakres usług pocztowych, dowiedziały się, jak potrzebna i odpowiedzialna jest praca listonosza. Poznały także drogę listu, paczki i innych przesyłek. Każde dziecko mogło przybić pieczątkę z datą, jaką przybija się na każdym liście, co sprawiło im wielką radość. Do przedszkola wróciły zadowolone i pełne wrażeń z wycieczki.

2019-10-30 20:18