Wizyta ratowników medycznych

25 czerwca odwiedzili nas ratownicy medyczni. Przybyli karetką pogotowia, która wjechała na teren przedszkola na sygnałach świetlnych i dźwiękowych – co było nie lada atrakcją! Wśród ratowników był tato Leosia ze „Słoneczek”, który opowiedział o swojej pracy i pokazał, na czym polega ratownictwo medyczne. Dzieci miały okazję wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy, dowiedziały się, w jaki sposób można pomóc poszkodowanym, zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Wielkim przeżyciem była możliwość obejrzenia ambulansu od środka, zapoznania się ze znajdującym w nim sprzętem. Bardzo dziękujemy za przybycie do naszego przedszkola! Mamy nadzieję, że jeszcze się spotkamy, ponieważ taka forma zajęć jest ważną częścią naszej pracy z zakresu preorientacji zawodowej.

2019-06-25 19:36

Zdrowie na talerzu

W naszym przedszkolnym ogródku dzieci sadziły i siały, a następnie pielęgnowały różne warzywa oraz obserwowały ich kolejne etapy rozwoju, aż nadszedł dzień zbioru plonów swojej pracy. Dzieci ze smakiem zjadły samodzielnie wyhodowane warzywa podczas posiłków w przedszkolu.

2019-06-22 17:04

Wycieczka ,,Grzybków” i ,,Biedronek”do Centrum Nauki o Ziemi Sudeckiej w Dobkowie

19 czerwca ,,Grzybki” i ,,Biedronki” wybrały się, wraz ze swoimi opiekunami, na wycieczkę do Centrum Nauki o Ziemi Sudeckiej w Dobkowie. Dzieci zwiedziły tam interaktywne muzeum, w którym zapoznały się z bogatą przeszłością geologiczną regionu Gór i Pogórza Kaczawskiego, zwanego Krainą Wygasłych Wulkanów. Przedszkolaki zobaczyły, między innymi, jak zbudowana jest Ziemia. Miały okazję obejrzeć makiety różnych typów wulkanów i zajrzeć do ich wnętrza, zaobserwować ruch kontynentów na projektorze sferycznym a nawet ,,spowodować” powódź! Przy okazji dowiedziały się, czym są tereny zalewowe. Największe wrażenie wywarł na nich pobyt na platformie symulującej trzęsienie ziemi oraz pokaz erupcji wulkanu! ,,Grzybki” i ,,Biedronki” uczestniczyły ponadto w ciekawych eksperymentach dotyczących czterech żywiołów: wody, ziemi, powietrza i ognia. Ubrane w fartuchy i wyposażone w sprzęt laboratoryjny, mogły poczuć się, jak prawdziwi naukowcy. Czas spędzony w Sudeckiej Zagrodzie Edukacyjnej minął bardzo szybko. Dzieci wróciły do przedszkola zadowolone oraz bogatsze o nową wiedzę przyrodniczą, związaną z naszym regionem i nie tylko.

2019-06-21 08:52

Z wizytą w Komisariacie Policji w Chojnowie

18 czerwca dzieci z naszego przedszkola odwiedziły Komisariat Policji w Chojnowie. Tego dnia pod hasłem „I Ty podaruj komuś życie” odbyła się kolejna już akcja krwiodawcza, która w tym roku została połączona z obchodami jubileuszu stulecia polskiej policji. Policjanci kolejny raz przygotowali dla nas wiele niespodzianek - pokaz pierwszej pomocy, zwiedzanie wozu strażackiego, zabytkowe pojazdy, motocykle i pokaz kolekcjonerskiej broni palnej. Serdecznie dziękujemy Panom Policjantom i życzymy samych sukcesów w pracy zawodowej oraz spokojnej i bezpiecznej służby!

2019-06-19 08:13

Miła niespodzianka!

Wczoraj w sali widowiskowej chojnowskiego MOKSiR-u wspólnie przeżywaliśmy pożegnanie „Starszaków” z przedszkolem, a dzisiaj w przedszkolu był ciąg dalszy wzruszeń związanych z zakończeniem edukacji przedszkolnej. Dzieci z „Grzybków” przygotowały bowiem miłą niespodziankę dla swoich Pań – pod okiem swoich Rodziców nauczyły się wierszy, wykonały kwiaty z bibuły i zadbały o słodki poczęstunek – efektowny, „leśny” tort, na którym było tyle grzybków, ile dzieci w grupie. Niespodzianka się udała, Panie były mile zaskoczone i nie kryły łez wzruszenia! Drogie Dzieci, drodzy Rodzice, jeszcze raz z całego serca Wam dziękujemy!

2019-06-19 08:12