Seans edukacyjny w mobilnym planetarium

7 czerwca dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w seansie edukacyjnym w mobilnym planetarium. Przedszkolaki odbyły niezwykłą podróż do najdalszych zakątków kosmosu, dowiedziały się i zobaczyły jak powstaje wszechświat, galaktyki, Układ Słoneczny. Pokaz odbył się w specjalnej kopule o kształcie kuli, które dawała wrażenie przestrzeni kosmicznej. Takie nietypowe zajęcia bardzo się wszystkim podobały i pozostawiły niezapomniane wrażenia.

2019-06-07 19:26

Wycieczka „Wiewiórek‘‘ do Czapli

5 czerwca dzieci z grupy „Wiewiórki‘‘ wybrały się na wycieczkę do Czapli – WIOSKI PIASKU I KAMIENIA. Wieś wyróżnia niespotykany gdzie indziej piaskowo-złoty krajobraz, który w sposób niemal bajkowy łączy się z zielenią lasów oraz błękitem nieba. Poza swoim urokiem widokowym, Czaple skrywają inną opowieść o przeszłości sięgającej nie tysięcy, ale milionów lat, kiedy krajobraz wypełniało morze pełne morskich, kredowych stworzeń, których skamieniałości znajdujemy po dzień dzisiejszy. To właśnie z nich skorzystaliśmy podczas pierwszych warsztatów tworząc przepiękne ogródki skalne. Bardzo przypadły dzieciom do gustu drugie zajęcia, gdzie z wody i mąki wykonywano placki, tak zwane podpłomyki, które po upieczeniu i posmarowaniu lokalnymi powidłami śliwkowymi i truskawkowymi smakowały wyśmienicie. Nie zabrakło również aktywności ruchowej na świeżym powietrzu. Dzieci wzięły udział w zawodach sportowych, a także łapały ogromne bańki mydlane jak również poznały sposób wykonania balonowych zwierzątek. Na zakończenie dzieci odwiedziły Kamienny Skwerek, gdzie zobaczyły ogromny głaz zwierający autentyczne ślady muszli, ślimaków i innych zwierząt z epoki kredy.

2019-06-06 21:35

Festyn Rodzinny 2019

Festyn Rodzinny zapisał się na stałe wśród imprez organizowanych przez nasze przedszkole. Jest to okazja, aby rodzice mogli spędzić czas z dziećmi w miejscu, gdzie one na co dzień spędzają wiele godzin. Od samego początku na uczestników czekała moc atrakcji. Zarówno dzieci, jak i dorośli mogli skorzystać ze wspólnej zabawy ze „Stacją Zabawa Chojnów”, była możliwość zrobienia zdjęć rodzinnych przez profesjonalnego fotografa, przedszkolaki mogły pochwalić się swoimi umiejętnościami wokalnymi i tanecznymi, a kąciki: artystyczny, sportowy, piękności i baniek mydlanych cieszyły się ogromną popularnością. Oczywiście nie zabrakło poczęstunku dla miłych gości w postaci przepysznych ciast oraz kawy i herbaty. A na zakończenie pokaz taneczny i rozgrzewająca zumba! Humory wszystkim dopisały, a pogoda była wprost wymarzona do wspólnego świętowania. Zapraszamy za rok i mamy nadzieję, że będzie równie sympatycznie.

2019-06-06 21:33

Korowód z okazji „Dni Chojnowa”

Zachęcamy Rodziców i Dzieci do wzięcia udziału w korowodzie otwierającym Dni Chojnowa 2019, który odbędzie się 8 czerwca (sobota). Hasło korowodu: PASJE I MARZENIA, dlatego dzieci mogą być przebrane za ulubione postaci bajkowe, filmowe itp. Zbiórka pod Urzędem Miasta o godzinie 15:45.

2019-06-03 18:20

„Słoneczka” w „Stacji Zabawa”

31 maja dzieci z grupy „Słoneczka” wybrały się do „Stacji Zabawa”. Wycieczka była zorganizowana z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka. Przedszkolaki mogły korzystać ze zjeżdżalni, labiryntów, basenów z piłkami i wielu innych atrakcji. Była to okazja do aktywnego spożytkowania swojej energii, doskonalenia koordynacji wzrokowo-ruchowej oraz integracji. Wycieczka i pobyt w sali zabaw były dla dzieci wspaniałym przeżyciem, bo bezpiecznie i bez umiaru mogły się wspinać, zjeżdżać i skakać. Dużą atrakcją okazała się podróż autokarem.

2019-06-01 13:09