„Biedronki” w „Niezłym Młynie”

Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka właściciele restauracji „Niezły Młyn” zaprosili w swoje progi dzieci z grupy „Biedronki”. Smaczny poczęstunek w miłej atmosferze sprawił przedszkolakom wiele radości. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za wspaniałą niespodziankę!

2019-05-29 20:25

Ogłoszenie – wakacje 2019

Drodzy Rodzice! Do 07.06.2019 r. (piątek) trwają zapisy na wakacje: na lipiec 2019 r. do Przedszkola Miejskiego nr 3, na sierpień 2019 r. do Przedszkola Miejskiego nr 1. Karty do pobrania u P. Intendentki, Dyrektora przedszkola i na stronie internetowej przedszkola w zakładce: Dla Rodziców/Wakacje 2019 Wszystkie karty składamy w Przedszkolu Miejskim nr 1 w Chojnowie – u Pań Wychowawczyń w grupach.

2019-05-28 16:42

„Akademia Dobrych Manier”

Dzieci z grupy ,,Motylki” reprezentują nasze przedszkole w akcji edukacyjnej „Akademia Dobrych Manier”, której celem jest propagowanie wśród dzieci w wieku przedszkolnym ogólnej wiedzy na temat zasad i umiejętności kulturalnego zachowania oraz dobrych manier, jak też powszechnie obowiązujących zwrotów grzecznościowych. Przedszkolaki doskonale znają „czarodziejskie” słowa, noszą je na co dzień w swoich serduszkach, czasami jednak zapominają, by dla innych być uprzejmym, życzliwym, serdecznym. Dlatego tak ważne jest, aby każdego dnia przypominać wszystkim, że dobre słowo mało kosztuje, a pomaga wiele, a uprzejmość to trudna to sztuka, lecz czasu na nią nie szkoda, bo za nią zawsze nas spotka nagroda!

2019-05-24 21:49

Zaproszenie

Serdecznie zapraszamy Rodziców dzieci uczęszczających do naszego przedszkola na „Festyn rodzinny” z okazji „Dnia Mamy i Taty”, który odbędzie się 31 maja (piątek) o godz. 16.00.

2019-05-24 16:17

Wizyta „Grzybków” i „Biedronek" w bibliotece

17 maja ,,Grzybki” i ,,Biedronki” odwiedziły Miejską Bibliotekę Publiczną w Chojnowie. Była to kolejna wizyta z cyklu ,,Spotkania z biblioteką”, a zarazem znakomita okazja, aby – z okazji obchodzonego niedawno święta – podziękować Paniom bibliotekarkom za ich codzienną pracę w krzewieniu czytelnictwa. Podczas odwiedzin przedszkolaki dowiedziały się, jak zbudowana jest książka, kto tworzy do niej ilustracje, co znajduje się na jej karcie tytułowej oraz do czego służy spis treści. W trakcie spotkania nie mogło zabraknąć oczywiście głośnego czytania. Dzieci miały okazję wysłuchać fragmentu książki pt. ,,Fisiowanie”, autorstwa Barbary Stenki, który wywołał dużo śmiechu i radości. Potem był czas na przeglądanie i samodzielne czytanie kolorowych książeczek. Przedszkolakom spodobały się zwłaszcza te z ruchomymi elementami i różnymi rodzajami złudzeń optycznych. Na koniec ,,Grzybki” i ,,Biedronki” zostały zaproszone do wzięcia udziału w uroczystości pasowania na czytelnika, która odbędzie się 12 czerwca br. w MDK-u. Bardzo dziękujemy Paniom bibliotekarkom za ciekawą lekcję biblioteczną i serdeczne przyjęcie.

2019-05-19 20:40