„Podwórko Talentów NIVEA”

Nasze przedszkole bierze udział w konkursie organizowanym przez firmę NIVEA „Podwórko Talentów NIVEA”. Nagrodą jest stworzenie wyjątkowego placu zabaw, dzięki któremu dzieci będą mogły w kreatywny sposób rozwijać swoje talenty. Zasady akcji są proste – zgłoszone lokalizacje będą brały udział w głosowaniu jury, w którym przyznanych zostanie 5 „Podwórek Talentów NIVEA”. Obrady jury odbędą się w terminie 15-22.04.2019r. Jeśli okaże się, że nasza lokalizacja nie zostanie wybrana – będziemy prosić Państwa o głosy. Trzymamy kciuki!

2019-04-11 08:05

Informacja

Szanowni Rodzice! Informujemy, że zaplanowana na 11.04.2019r. wycieczka dzieci z grupy „Pszczółki” nie odbędzie się – zostanie wyznaczony nowy termin.

2019-04-10 10:42

Strajk

W związku z rozpoczęciem ogólnopolskiego strajku pracowników oświaty informujemy, że nauczyciele Przedszkola Miejskiego nr 1 w Chojnowie – zgodnie z wcześniejszymi informacjami – w dniu 08.04.2019r. przystąpili do strajku. Jednocześnie informujemy, że przedszkole świadczy dzieciom opiekę w grupach mieszanych oraz zapewnia wyżywienie. Prosimy rodziców o wyrozumiałość i zrozumienie.

2019-04-08 12:34

Komunikat dyrektora w związku z możliwym strajkiem

Szanowni Rodzice! Informuję, że w przeprowadzonym na terenie Przedszkola Miejskiego nr 1 w Chojnowie referendum, pracownicy przedszkola opowiedzieli się za strajkiem. W związku z powyższym istnieje możliwość, że planowany od 8 kwietnia 2019 roku (poniedziałek) strajk nauczycieli i pracowników oświaty odbędzie się także w naszym przedszkolu i trwać będzie do odwołania. Zdaję sobie sprawę, że protest pracowników oświaty może wiązać się z pewnymi trudnościami dla Was i Waszych dzieci, ale uprzejmie proszę o zapewnienie w tych dniach opieki dla swoich dzieci. W sytuacji braku takiej możliwości proszę o zgłoszenie tego faktu do nauczycielek poszczególnych grup do 5 kwietnia, aby można było w porozumieniu z organem prowadzącym zorganizować zajęcia opiekuńcze. ZUS przypomina, że w przypadku niespodziewanego zamknięcia szkoły lub przedszkola, gdy nie ma możliwości zapewnienia opieki dziecka w wieku do 8 lat, rodzice mogą zająć się nim sami i wystąpić o wypłatę zasiłku opiekuńczego. Zasiłek opiekuńczy przysługuje rodzicom nie tylko wtedy, gdy ich dziecko zachoruje i wymaga opieki, ale także w razie nieprzewidzianego zamknięcia żłobka, klubu dziecięcego, przedszkola lub szkoły, do których dziecko uczęszcza. A taka sytuacja może się zdarzyć już od 8 kwietnia, jeśli nie dojdzie do porozumienia nauczycieli z rządem. Zasiłek opiekuńczy przysługuje nie tylko wtedy, gdy opieki wymaga chore dziecko, ale także w przypadku nieprzewidzianego zamknięcia żłobka, klubu dziecięcego, przedszkola lub szkoły. Zamknięcie jest traktowane jako nieprzewidziane, jeśli rodziców zawiadomiono o tym w terminie krótszym niż 7 dni. W takiej sytuacji należy złożyć swojemu pracodawcy wniosek o zasiłek opiekuńczy, do którego dołącza się oświadczenie o nieprzewidzianym zamknięciu placówki. Zasiłek opiekuńczy przysługuje rodzicom dzieci, które mają mniej niż 8 lat (chodzi o pełne ukończone lata). Aby otrzymać zasiłek opiekuńczy należy złożyć w zakładzie pracy następujące dokumenty: - oświadczenie rodzica o nieprzewidzianym zamknięciu placówki - wniosek o wypłatę zasiłku opiekuńczego na druku ZUS Z-15A. Prosimy Państwa o wyrozumiałość i wsparcie w trudnej sytuacji.

2019-04-03 18:27

Warsztaty w Muzeum Regionalnym w Chojnowie

2 kwietnia dzieci ze starszych grup wiekowych uczestniczyły w warsztatach „Jajka ażurowe – wiosenne gniazdka” zorganizowanych przez Muzeum Regionalne w Chojnowie. Przedszkolaki miały okazję wykazać się kreatywnością i inwencją twórczą podczas dekorowania ażurowego jajka, które zamieniło się w przepiękny stroik. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie – możliwość ponownego przybycia do Was i uczestniczenia w ciekawych zajęciach jak zwykle sprawiła dzieciom wiele radości!

2019-04-02 19:13