Witamy wiosnę!

21 marca wszystkie Dzieci z naszego przedszkola świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Mimo wielu atrakcji zaplanowanych na ten szczególny dzień najbardziej oczekiwaną był barwny korowód ulicami miasta i spalenie Marzanny, zimowej panny. Na efekty nie trzeba było długo czekać – na niebie pojawiło się słońce i zrobiło się dużo cieplej, nadeszła Wiosna – kolorowa i radosna!

2019-03-23 10:44

„Jak prawidłowo zachować się w kontakcie z psem” - spotkanie z instruktorami Ośrodka Szkolenia Psów „Champion” z Legnicy

Dzisiaj zakończył się cykl spotkań „Jak prawidłowo zachować się w kontakcie z psem” prowadzony przez instruktorów Ośrodka Szkolenia Psów „Champion” z Legnicy. Nasze przedszkolaki dowiedziały się między innymi, jak bezpiecznie zachować się w obecności psa i nie narazić się na ugryzienie, czego psy nie lubią, a co sprawia im frajdę, kiedy i jak można głaskać czworonogi. Chanel – główna bohaterka spotkań – zachwycała dzieci wzorowym zachowaniem i wykonywanymi sztuczkami, a jej opiekunowie – Pani Ewa i Pan Mariusz opowiadali o tym, jak należy się zachować, by kontakt z psem był bezpieczny. Bardzo dziękujemy za cenne wskazówki, mamy nadzieję, że dzięki nim będziemy umieli odczytywać sygnały wysyłane przez zwierzęta!

2019-03-19 17:34

Projekt ,,Dinozaur”

Ostatnie dwa tygodnie były dla dzieci z grupy ,,Grzybki” bardzo pracowite i twórcze, a to za sprawą projektu poświęconego dinozaurom! Pomysłodawcą przedsięwzięcia był Wojtek, który jest miłośnikiem tych prehistorycznych gadów i wie na ich temat niemalże wszystko! Podczas realizacji projektu dzieci pogłębiły swoją wiedzę na temat gatunków dinozaurów. Dowiedziały się, gdzie i kiedy one żyły, jak wyglądały, czym się żywiły oraz dlaczego wyginęły. Przynosiły do przedszkola albumy, książki, encyklopedie, figurki i zabawki przedstawiające bohaterów projektu. Oglądały filmy przyrodnicze na ich temat, słuchały ciekawostek oraz rozwiązywały zagadki, w tym te przygotowane przez Wojtka. Ponadto uczestniczyły w zabawach plastycznych, matematycznych i ruchowych, w których główną rolę odgrywały prehistoryczne gady. Na koniec wykonały wspólnie dinozaura z kartonowych pudełek, rolek oraz szarego papieru. Okazałych rozmiarów stwór wywarł duże wrażenie zarówno na przedszkolakach z innych grup, jak i osobach dorosłych. Realizacja projektu przyniosła ,,Grzybkom” wiele radości i satysfakcji. Efekty ich pracy można podziwiać na załączonych zdjęciach. : )

2019-03-17 17:43

„Słoneczka” na zakupach!

12 marca „Słoneczka” wybrały się na wycieczkę do sklepu „Żabka”. Dzieci miały okazję poznać wyposażenie sklepu, pracę ekspedientki oraz obserwować klientów robiących zakupy. Umiały doskonale nazywać stoiska i jego asortyment. „Słoneczka” dokonały drobnych zakupów, podczas których pani ekspedientka demonstrowała dzieciom współczesną wersję wagi elektronicznej oraz kasy. Wycieczka ta dostarczyła przedszkolakom wiele pozytywnych wrażeń, wzbogaciła je o nowe wiadomości i spostrzeżenia. Dzieci utrwaliły właściwe i kulturalne zachowanie się w miejscach publicznych. Serdecznie dziękujemy właścicielowi i personelowi sklepu „Żabka” za miłe przyjęcie!

2019-03-13 10:00

Z wizytą w Szkole Podstawowej nr 4 w Chojnowie

11 marca dzieci z grupy „Biedronki” i „Grzybki” – korzystając z zaproszenia koła chemicznego prowadzonego przez p. Małgorzatę Potaczała – odwiedziły Szkołę Podstawową nr 4 w Chojnowie, gdzie uczestniczyły w zajęciach laboratoryjnych. Uczniowie klas siódmych zaprezentowali przedszkolakom różne eksperymenty. Zabawy badawcze były bardzo ciekawe, budziły duże zainteresowanie i dzieci z wielką ochotą wykonywały przygotowane dla nich zadania.

2019-03-13 09:58