„Słoneczka” poznały kolejny zawód

Dzieci z grupy „Słoneczka" wybrały się 1 kwietnia na wycieczkę do zakładu krawieckiego. Celem wycieczki było zapoznanie dzieci z zawodem krawcowej. Przedszkolaki obejrzały poszczególne pomieszczenia, zapoznały się z narzędziami, maszynami i przyborami krawieckimi. Pani Elżbieta opowiedziała o swojej pracy, procesem szycia ubrań, a także pokazała jak szyje się na maszynie i podarowała chętnym dzieciom próbki tkanin. Na zakończenie maluchy wręczyły pani krawcowej własnoręcznie wykonany upominek, który był podziękowaniem za miłą i pouczającą wizytę. Pani Ela poczęstowała swoich gości zdrowymi jabłuszkami. Serdecznie dziękujemy pani Elżbiecie Zamojskiej, właścicielce zakładu krawieckiego, dzięki której mieliśmy bardzo udaną wycieczkę!

2019-04-02 19:01

Wizyta stylistki paznokci i makijażystki u „Pszczółek”

26 marca „Pszczółki” miały przyjemność gościć p. Malwinę Kasprzak – mamę Zuzi, która zajmuje się stylizacją paznokci oraz wykonywaniem makijażu. Pani Malwina opowiedziała przedszkolakom o wykonywanym przez siebie zawodzie oraz zaprezentowała narzędzie niezbędne do wykonywania swojej pracy. Serdecznie Pani dziękujemy za spędzony wspólnie czas i życzymy samych sukcesów!

2019-04-02 18:58

Międzynarodowy Dzień Teatru

27 marca obchodziliśmy w naszym przedszkolu Międzynarodowy Dzień Teatru. Celem zajęć tego dnia było przybliżenie dzieciom magii teatru oraz propagowanie wiedzy na jego temat. Mieliśmy także okazję uczestniczyć w spektaklu teatralnym pt.: „Dzika Afryka” w wykonaniu aktorów Teatru Współczesnego z Krakowa, gdzie główny bohater – nieustraszony i serdeczny podróżnik Kazik – opowiedział młodym widzom, czego nauczyła go wyprawa do Afryki. Przedstawienie i zabawy teatralne dostarczyły dzieciom wiele radości, satysfakcji i były świetną okazją, aby ukazać im ogromną rolę sztuki w życiu każdego człowieka.

2019-03-28 20:07

Światowy Dzień Wody

Światowy Dzień Wody to dobry moment, aby przypomnieć wszystkim, że wodę trzeba szanować – oszczędzając wodę na co dzień, chronimy nie tylko jej zasoby w Polsce, ale przede wszystkim wpływamy na jakość środowiska nie tylko w najbliższym otoczeniu, lecz na całym świecie. Dlatego też tradycją naszego przedszkola stały się obchody Dnia Wody. Dzieci uczestniczyły w zabawach badawczych, poznały wędrówkę wody i dowiedziały się, skąd się bierze deszcz. Rozwiązywały także zagadki i badały zachowanie się niektórych ciał w wodzie. Na zakończenie zabaw dzieci uroczyście złożyły obietnicę, że będą dbać o wodę, będą ją oszczędzać, aby przyszłe pokolenia mogły długo, długo z niej korzystać.

2019-03-26 18:39

Mili goście ze świetlicy!

22 marca gościliśmy uczniów klas drugich ze świetlicy przy Szkole Podstawowej nr 4 w Chojnowie, którzy zaprezentowali nam przedstawienie pt.: „Wiosna”. Wspaniała gra aktorska i cudowna oprawa sprawiły, że w przedszkolu zrobiło się radośnie i kolorowo! Bardzo dziękujemy Świetliczakom i Pani Aleksandrze Korba za wprowadzenie nas w wiosenny klimat!

2019-03-23 12:49