SPOTKANIE Z „BABCIĄ NINĄ”, AUTORKĄ OPOWIADAŃ DLA DZIECI

Kwiecień to szczególny miesiąc dla miłośników literatury, bowiem w tym czasie obchodzimy Światowy Dzień Książki. Dlatego też nasze przedszkole odwiedził niezwykły gość – „Babcia Nina”, autorka wierszowanych opowiadań dla dzieci, których głównym bohaterem jest Trudzik. W czasie wizyty przedszkolaki mogły zadać pytania, na które Babcia Nina z przyjemnością odpowiadała. Na zakończenie spotkania dzieci mogły dać się ponieść wyobraźni i stworzyć ilustracje przedstawiające Trudzika. Bardzo dziękujemy Babci Ninie za miłe spotkanie, dzięki któremu przedszkolaki pokochały książki jeszcze bardziej!

2024-04-11 09:17

„MOTYLKI” I „WIEWIÓRKI” W BIBLIOTECE

9 kwietnia „Motylki” i „Wiewiórki” ponownie odwiedziły Miejską Bibliotekę Publiczną w Chojnowie. Spotkanie rozpoczęło cykl przygotowań do Pasowania na Czytelnika. Pani bibliotekarka przypomniała przedszkolakom, w jaki sposób zbudowana jest książka, co zawiera strona tytułowa oraz jak należy dbać o książki, by służyły nam jak najdłużej. Dzieci z ciekawością wysłuchały fragmentu opowiadania pt.: „Wesoły Ryjek”. Na zakończenie dzieci oglądały kolorowe i bogato ilustrowane książki. Dziękujemy za miłe przyjęcie i z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie!

2024-04-11 08:20

ŚWIATOWY MIESIĄC ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

Drodzy Rodzice! 2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, który rozpoczyna obchody Światowego Miesiąca Świadomości Autyzmu. Chcąc poszerzać świadomość oraz wiedzę najmłodszych oraz ich rodziców na temat trudności doświadczanych przez osoby ze spektrum autyzmu oraz ich rodzin, ustanowiliśmy poniedziałek tj. 15 kwietnia dniem, w którym wszystkie przedszkolaki oraz Grono Pedagogiczne przychodzą do przedszkola ubrane na niebiesko. Pamiętajmy, że zrozumienie oraz empatię względem drugiego człowieka zaszczepiamy w dzieciach już od najmłodszych lat, dlatego zachęcamy do wzięcia udziału w akcji. Chcąc przybliżyć Państwu zaburzenia ze spektrum autyzmu, zachęcamy również do oglądnięcia kampanii społecznej zamieszczonej w linku poniżej: https://youtu.be/RynrdZwYDso?feature=shared

2024-04-10 18:59

WAŻNE! REKRUTACJA!

Drodzy Rodzice, informujemy, że 12.04.2024 r., o godz. 9:00 w wiatrołapie Przedszkola zostaną wywieszone listy dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do Przedszkola Miejskiego nr 1 w Chojnowie na rok szkolny 2024/2025. Proszę pamiętać, że lista zakwalifikowanych dzieci nie jest jednoznaczna z przyjęciem dziecka do przedszkola.
Rodzice dzieci zakwalifikowanych są zobowiązani do pisemnego potwierdzenia woli zapisu dziecka w przedszkolu, do którego zostało zakwalifikowane na rok szkolny 2024/2025. Druk będzie dostępny w pudełku – w wiatrołapie oraz na stronie internetowej przedszkola w zakładce: Dla Rodziców/ Rekrutacja 2024/2025.
Prosimy o jego wypełnienie i dostarczenie do przedszkola w dniach: 15.04.24 r – 19.04.24 r.

BRAK PISEMNEGO POTWIERDZENIA W WYZNACZONYM TERMINIE JEST JEDNOZNACZNY Z REZYGNACJĄ Z MIEJSCA DLA DZIECKA W DALSZYM PROCESIE POSTĘPOWANIA REKRUTACYJNEGO.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem 76 81 88 056 w godzinach 9:00 - 15:00.
Listy dzieci przyjętych i dzieci nieprzyjętych do Przedszkola Miejskiego nr 1 w Chojnowie zostaną podane do publicznej wiadomości 23.04.2024 r., o godz. 9:00.

2024-04-04 14:27

WESOŁYCH ŚWIĄT!

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych składamy Państwu wiosenne życzenia, niech w Waszych domach zagości radość, spokój i nadzieja odradzającego się życia. Zdrowych, pogodnych, wesołych Świąt!

2024-03-30 15:29