CO SŁONKO WIDZIAŁO - NA DZIECIĘCE KŁOPOTY… BRZECHWA - OGÓLNOPOLSKI PROJEKT EDUKACYJNY

Grupa ”Pszczółki” zakończyła udział w projekcie „CO SŁONKO WIDZIAŁO - NA DZIECIĘCE KŁOPOTY… BRZECHWA ”. Jego założeniem było wprowadzenie dzieci w otaczający świat przyrodniczy, społeczny, emocjonalny poprzez piękno literatury dziecięcej autorstwa Jana Brzechwy, jak również promowanie czytelnictwa, wzbogacanie wiedzy i słownictwa. Założenia te były realizowane poprzez różnego rodzaju aktywności, takie jak wykonywanie prac plastyczno-technicznych, inscenizacje, pogadanki tematyczne, wycieczki, zabawy ruchowe i wiele wiele innych.

2023-06-13 21:20

SPRINTEM DO MARATONU

Nasze przedszkole przyłączyło się do udziału w IX edycji wydarzenia SPRINTEM DO MARATONU organizowanego przez „Bliżej Przedszkola”. To był już IX Ogólnopolski Maraton Przedszkolaków, którego celem jest promocja zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu, w tym czasu na świeżym powietrzu, popularyzowanie biegów wśród dzieci oraz kształtowanie u przedszkolaków nawyku podejmowania aktywności fizycznej w dorosłym życiu. Na początku imprezy uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 3 przedstawili przedszkolakom prezentację o genezie maratonu. Potem trenerzy KS „Chojnowianki” poprowadzili rozgrzewkę dla wszystkich uczestników. Po rozgrzewce mali maratończycy z numerem startowym na piersiach rozpoczęli bieg. Każda grupa z zapałem dopingowała biegnących sportowców. Wszystkie dzieci za swoje zmagania otrzymały pamiątkowe dyplomy. Maraton był wspaniałym przeżyciem!

2023-06-05 16:30

ZASADY ORGANIZACJI DYŻURU WAKACYJNEGO

Informujemy, że dyżur wakacyjny Przedszkola Miejskiego nr 1 w Chojnowie przypada w tym roku na sierpień. Na dyżur sierpniowy zapisywane są dzieci obojga pracujących rodziców/opiekunów prawnych lub pracującego rodzica/opiekuna prawnego, który samotnie wychowuje dziecko i nie korzysta w tym okresie z urlopu.
Karty zgłoszenia dziecka na dyżur wakacyjny wraz z zaświadczeniem z miejsca pracy o niewykorzystywaniu w tym czasie urlopu przez rodziców/prawnych opiekunów przyjmowane są do dnia 9 czerwca 2023 r.
Szczegółowe informacje dotyczące zasad organizacji dyżuru wakacyjnego w Przedszkolu Miejskim nr 1 w Chojnowie znajdują się w zakładce Dla Rodziców/podfolderze: WAŻNE.

2023-06-05 14:36

KRASNALE I SŁONECZKA Z WIZYTĄ W BANKU

„Finansiaki” to autorski projekt Santander Bank Polska wspierający kształtowanie kompetencji z obszaru finansów i przedsiębiorczości już od przedszkola. Na zaproszenie Pań pracujących w banku dzieci z grup „Krasnale” i „Słoneczka” 2 czerwca odwiedziły chojnowski oddział Santander Bank. Dzieci wysłuchały ciekawostek dotyczących pieniędzy i funkcjonowania banku. Na koniec dzieci dostały drobne upominki, wśród których były m.in. gry, świnki balony z logo Banku, naklejki i lizaki. Spotkanie sprawiło wszystkim dużo radości i zadowolenia.

2023-06-04 20:34

WYCIECZKA DO PRZEMKOWSKIEGO PARKU KRAJOBRAZOWEGO – MOTYLKI I PSZCZÓŁKI

2 czerwca „Motylki” i „Pszczółki” uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych zorganizowanych przez Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych w ramach akcji „Poznajemy Parki Krajobrazowe w najbliższej okolicy”. Podczas leśnego spaceru dzieci poznały wiele ciekawych gatunków roślin i wysłuchały opowieści o zwierzętach występujących na terenie Przemkowskiego Parku Krajobrazowego. Dużą atrakcją były wydmy śródlądowe, na których Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem tworzyły obrazy z szyszek, gałęzi, mchu itp. Wycieczka zakończyła się w pizzerii – na wszystkich uczestników czekała przepyszna pizza i smaczne frytki. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkową naklejkę, piórniczek i bidon na wodę. Wycieczka była bardzo udana, na pamiątkę pozostały zdjęcia, które można obejrzeć w naszej galerii!

2023-06-02 18:03