Aktualności

Światowy Dzień Pluszowego Misia
25 listopada nasze Przedszkolaki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Dzieci poznały historię tego święta, recytowały wiersze, słuchały bajek, bawiły się przy „misiowych” przebojach. Oczywiście nie mogło zabraknąć promowania postaw i zachowań prozdrowotnych – Przedszkolaki poznały wartości odżywcze miodu, czyli tego, co misie lubią najbardziej:) Niestety, w tym roku pluszowi przyjaciele nie mogli przybyć do przedszkola, ale dzieci chętnie o nich opowiadały, opisywały ich wygląd i wykonały na ich cześć różnorodne prace plastyczne. Ten dzień był pełen uśmiechu i wspólnej zabawy!
data publikacji: 2020-11-25 21:59
 
WAŻNA INFORMACJA
Szanowni Państwo! Ze względu na sytuację epidemiologiczną ponawiam potrzebę otrzymania od Państwa wypełnionych ANKIET – WYWIADÓW epidemiologicznych. Aktualny termin ich dostarczenia to poniedziałek – 23 listopada 2020 r. DOSTARCZENIE ANKIETY JEST WARUNKIEM PRZYPROWADZENIA DZIECKA DO PRZEDSZKOLA! DRUKI PROSZĘ WRZUCAĆ DO SKRZYNKI LISTOWEJ. Można wrzucić do tej, która jest zawieszona na ogrodzeniu przedszkola lub tej – już w budynku (tzw. wiacie). Druki można też znaleźć w zakładce: DLA RODZICÓW/ w podfolderze: ROK SZKOLNY 2020/2021 Z góry gorąco dziękuję za poważne potraktowanie mojego apelu – Lucyna Spes, dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 1 w Chojnowie
data publikacji: 2020-11-18 18:24
 
Narodowe Święto Niepodległości
Narodowe Święto Niepodległości jest najważniejszym polskim świętem narodowym. 11 listopada 1918 roku – po 123 latach niewoli Polska odzyskała niepodległość. Pielęgnując polskie tradycje 10 listopada 2020 r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Głównym celem spotkania, które zgromadziło małych patriotów było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Dzieci ze wszystkich grup uroczyście świętowały ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień, oddając słowem i piosenką szacunek symbolom narodowym, symbolom walki o wolność i zwycięstwo oraz miłość do Ojczyzny. W ustach kolejnego pokolenia uroczyście zabrzmiały słowa tak bardzo znane, lecz wymowne: ,,Kto ty jesteś? Polak mały’’. Został też wspólnie odśpiewany – w postawie „na baczność“ – hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”. Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci naszych małych Przedszkolaków, a ufundowane przez Radę Rodziców patriotyczne przypinki będą przypominały, że 11 listopada to data ważna dla każdego Polaka.
data publikacji: 2020-11-10 18:22
 
Konkurs Plastyczny „Dobre nawyki mamy – o swoje i innych zdrowie dbamy!”
Grupa Nieformalna „Razem dla dzieciaków” oraz Rada Rodziców Przedszkola Miejskiego Nr 1 w Chojnowie mają zaszczyt zaprosić do udziału w Konkursie Plastycznym „Dobre nawyki mamy – o swoje i innych zdrowie dbamy!” Regulamin, cele, terminarz i warunki uczestnictwa w Konkursie znajdują się z zakładce Dla Rodziców/Rok Szkolny 2020/2021. Nagrodą główną jest aparat fotograficzny natychmiastowy FUJIFILM, przewidziane są także wyróżnienia – zachęcamy do uczestnictwa!
data publikacji: 2020-11-10 17:39
 
Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek
W piątek obchodziliśmy w naszym przedszkolu jedno z najsympatyczniejszych świąt – Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek! Bajki i baśnie pełne są niesamowitych przygód, ich bohaterowie walczą ze złem i pokonują wszelkie trudności. Postacie z bajek stają się bliskimi przyjaciółmi dzieci, towarzyszą im przez wiele lat, uczą i pomagają w przezwyciężaniu barier. Przedszkolaki wysłuchały fragmentów bajek, rozpoznawały bajkowe postacie i tytuły bajek, rysowały swoją ulubioną bajkową postać i wesoło się bawiły. Ten dzień sprawił wszystkim wiele radości!
data publikacji: 2020-11-07 08:54
 
<< nowsze | 5  | 6  | 7  | 8  | 9 | 10  | 11  | 12  | 13  | 14  | 15  | starsze >>

 

 

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie