ZAPROSZENIE NA JUBILEUSZ 70-LECIA PRZEDSZKOLA MIEJSKIEGO NR 1

Dyrektor, Pracownicy i Rada Rodziców Przedszkola Miejskiego nr 1 w Chojnowie serdecznie zapraszają na Festyn Rodzinny z okazji Jubileuszu 70.lecia Przedszkola, który odbędzie się 30 września 2023 r. (sobota) o godz. 14.00. W programie między innymi występy artystyczne, wernisaż mini wystawy „Z historii Przedszkola”, tańce, zabawy, animacje, strefa garmażeryjna, loteria fantowa, liczne atrakcje i niespodzianki. Serdecznie zapraszamy!

2023-09-19 14:50

Poznajemy ciekawe zawody - PSZCZÓŁKI

Grupę PSZCZÓŁEK odwiedziła dzisiaj pani Senay Korba, która na co dzień jest fizjoterapeutą. Dzieci zapoznały się z zawodem fizjoterapeuty, rozmawiały na temat zdrowego stylu życia oraz dowiedziały się jak dbać o swoje zdrowie, uczyły się jak prawidłowo oddychać, jak dbać o prawidłową postawę ciała i jak ona wygląda. Największą atrakcją były ćwiczenia, jakie mogły wykonać razem z Panią oraz odbijanie stóp na profesjonalnej macie. Z całego serca dziękujemy Pani Senay za poświęcony nam czas i zapraszamy ponownie!

2023-09-19 12:26

SPRZĄTANIE ŚWIATA 2023

Czy można zrobić coś dobrego dla naszej planety? Można! W piątek nasze Przedszkolaki wzięły udział w akcji Sprzątanie Świata. Dzieci – zaopatrzone w rękawice i worki – z wielkim zaangażowaniem sprzątały pobliski park i ogród przedszkolny. Wiek przedszkolny to okres wzmożonej aktywności poznawczej i emocjonalnej. Warto więc wtedy ukazać dzieciom potęgę i piękno otaczającego świata, wzbudzić w nich pozytywne uczucia i uświadomić, że są odpowiedzialne za siebie i przyrodę. Mamy nadzieję, że zdobyte w ten sposób doświadczenia zaowocują w przyszłości proekologicznymi nawykami i że Przedszkolaki będą pamiętały, że o świat należy dbać każdego dnia!

2023-09-16 08:31

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI

W piątek 15 września nasze przedszkolaki świętowały MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI. Dlaczego kropka? Ponieważ to od niej wszystko się zaczęło! W każdej z grup opowiedziana została historia małej Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości i nabrała odwagi by rozwijać swoją pasję. Tego dnia przedszkole wypełniły małe i wielkie kropeczki i kropki. „Kropka tu, kropka tam, jaki kolor kropki mam?” – w rytm te rymowanki szukaliśmy kropek wokół nas. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu: są w kropkach biedronki i muchomora, z kropki można utworzyć słońce czy też kolorową piłkę.
Dzień kropki to święto kreatywności, odwagi, budowania pewności siebie. Stwarzaliśmy okazję do odkrywania talentów, pobudzania wyobraźni i nieszablonowego myślenia. Tego dnia zorganizowane zostały dla dzieci kreatywne, nietuzinkowe zabawy z kropką w roli głównej. Uczyliśmy się jak dodawać innym i sobie wiary we własne możliwości. Podczas zajęć powstały też wyjątkowe i niepowtarzalne kropkowe dzieła sztuki!

2023-09-15 17:13

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI – ŚWIĘTO KREATYWNYCH DZIAŁAŃ DZIECIĘCYCH

15 września (piątek) będziemy obchodzić w naszym przedszkolu Międzynarodowy Dzień Kropki – święto kreatywności i odkrywania talentów. Zachęcamy, aby tego dnia Dzieci założyły ubrania w kropki:)

2023-09-13 17:03