Aktualności

Kampania „Mała książka – wielki człowiek” w Bibliotece Miejskiej w Chojnowie
Biblioteka Miejska w Chojnowie przystąpiła do kolejnej edycji projektu w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – wielki człowiek”. Projekt skierowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym. Każde dziecko (urodzone w latach 2014-2017), które odwiedzi bibliotekę otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę „Pierwsze czytanki dla…” dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Oprócz dyplomu przedszkolak otrzyma także drobny czytelniczy upominek. W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o korzyściach wynikających z czytania dzieciom oraz podpowie, skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze. Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego. Pamiętajcie, że miłość do czytania jest prezentem na całe życie!
data publikacji: 2020-09-29 17:02
 
KAŻDY DZIEŃ W PRZEDSZKOLU MOŻE BYĆ CIEKAWY
Każdy dzień w przedszkolu może być ciekawy – doskonale wiedzą o tym „Motylki”! Dzieci codziennie bawią się wesoło w sali i w ogrodzie, dużo tańczą, śpiewają, układają budowle z klocków, tworzą rozmaite prace plastyczne. A przede wszystkim „Motylki” każdego dnia zaskakują swoją wiedzą i umiejętnościami! Brawo! Efekty Ich działań można zobaczyć na zdjęciach:)
data publikacji: 2020-09-24 17:56
 
POŻEGNANIE LATA – POWITANIE JESIENI
Jesień, jesień jest na świecie! Czy widzicie? Czy już wiecie? Dzieci z naszego przedszkola wiedzą to na pewno, bo właśnie dzisiaj Przedszkolaki pożegnały lato i powitały Panią Jesień. Ten szczególny dzień pełen był emocji i wrażeń: były zabawy taneczne, ruchowe, wspólne poszukiwania ukrytych jesiennych darów oraz malowanie jesiennych obrazów kolorową kredą. Celem zabaw było utrwalenie wiadomości o jesieni, integrowanie się dzieci, a przede wszystkim wspaniała zabawa!
data publikacji: 2020-09-23 18:11
 
DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA 2020
Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka to wspaniała okazja do wspólnego świętowania. Już od samego rana w przedszkolu rozbrzmiewała wesoła muzyka, były tańce, konkursy, konkurencje sportowe, zajęcia plastyczne. Na pamiątkę tego wyjątkowego święta dzieci otrzymały wspaniałe medale, opaski odblaskowe i słodkie upominki. Życzymy wszystkim Przedszkolakom wielu cudownych chwil wypełnionych zabawą! Niech każdy dzień spędzony w przedszkolu będzie po brzegi wypełniony radością!
data publikacji: 2020-09-21 22:11
 
„SŁONECZKA” W AKCJI!
Początek roku przedszkolnego przypada na czas odchodzącego lata i zbliżającej się jesieni. Okres ten obfituje w dary, które są źródłem zdrowia. Szukając miejsc skąd pochodzą owoce i warzywa „Słoneczka” wybrały się na wycieczkę do ogródków działkowych. Dzieci miały okazję w bezpośredni sposób zapoznać się z uprawą warzyw, zobaczyć, które z nich rosną w ziemi, a które na krzakach. Przy okazji przedszkolaki wykazały się znajomością rodzimych owoców i warzyw. Korzystając ze sprzyjającej aury „Słoneczka” często spacerują do pobliskich parków. Wycieczki te to wspaniała okazja do kształtowania postaw proekologicznych poprzez obserwacje czynione w naturalnym środowisku. W trakcie takich wyjść nie brakuje zabaw ruchowych na świeżym powietrzu.
data publikacji: 2020-09-20 11:00
 
<< nowsze | 8  | 9  | 10  | 11  | 12 | 13  | 14  | 15  | 16  | 17  | 18  | starsze >>

 

 

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie