Aktualności

WYJŚCIE DO KINA

27 września br. dzieci z grupy ,,Grzybki” wybrały się do kina ,,Kultura” w Chojnowie na film animowany pt. ,,Pettson i Findus - Wielka wyprowadzka”. Organizatorem wyjścia była mama Stasia O., który obchodził w tym dniu swoje szóste urodziny. Film bardzo się dzieciom podobał. Wróciły do przedszkola zadowolone i pełne wrażeń. Serdecznie dziękujemy mamie Stasia- Pani Rozalii za przygotowanie niespodzianki.

2022-09-29 15:01

POŻEGNANIE LATA – POWITANIE JESIENI

W przedszkolnym ogrodzie gwar i zabaw czas – już odeszło lato, jesień powitała nas. I chociaż lata żal, bo chłodniej się zrobiło, to dzisiaj z Panią Jesienią było bardzo miło: pląsy i zabawy, konkursy, zagadki – uśmiech zagościł na twarzach przedszkolnej gromadki! Jesienna aura zostanie już z nami, będzie nas zachwycać swymi kolorami!

2022-09-24 10:26

KREATYWNY DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

Dzisiaj obchodziliśmy w naszym przedszkolu Kreatywny Dzień Przedszkolaka – Międzynarodowy Dzień Kropki połączony z Dniem Przedszkolaka. To szczególne święto uświadamia nam, że każdy z nas posiada jakiś talent, wystarczy jedynie uwierzyć we własne siły i nie poddawać się zbyt szybko. Każdy z nas jest Inny, Równy i Wyjątkowy, trzeba tylko umieć dostrzegać to, co w nas najlepsze, to, co nas wyróżnia, sprawia nam radość. A wszystko od małej kropki się zaczyna!

2022-09-20 18:59

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA 2022

„Każdy Przedszkolak dobrze wie, że kiedy wrzesień kończy się, od najmłodszego, aż po starszaka wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka!” Drogie Przedszkolaki, z okazji Waszego święta życzymy Wam, aby uśmiech zawsze gościł na Waszych twarzach, aby każdy dzień był wspaniałą przygodą i niósł ze sobą wiele cudownych i pozytywnych doświadczeń. Niech Wasze marzenia się spełniają!

2022-09-20 06:46

WARSZTATY CERAMICZNE W PRACOWNI MOKSiR-u

15 września dzieci z grupy „Motylki” udały się do Miejskiego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Chojnowie na warsztaty ceramiczne. Prowadząca zajęcia, Pani Agata, wprowadziła dzieci w niezwykły świat ceramiki, opowiedziała o właściwościach gliny i etapach powstawania gotowego produktu ceramicznego. Następnie Pani Agata zaprosiła dzieci do samodzielnego wykonania telerzyków z gliny. Praca z gliną bardzo dobrze wpływa na harmonijny rozwój dzieci, wycisza, uczy skupienia i cierpliwości, rozwija wyobraźnię, zdolności manualne, ekspresję plastyczną, a przede wszystkim jest wspaniałą zabawą. Na efekty pracy dzieci musimy trochę poczekać – teraz talerzyki muszą wyschnąć, następnie zostaną wypalone w piecu ceramicznym, ostatnim etapem będzie szkliwienie i ponowny wypał. W czasie, kiedy połowa dzieci bawiła się gliną, druga część grupy bawiła się świetnie w kręgielni – ach, co to były za emocje! Serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor I Pracownikom MOKSiR-u za miłe przyjęcie!

2022-09-15 19:40

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie