SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM!

„Mikołaju, Mikołaju,
Siwą brodę masz.
Jak cię w brodę pocałuję,
To mi prezent dasz!”
Wizyta Świętego Mikołaja w naszym przedszkolu to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. 6 grudnia 2023r. wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchiwały „mikołajkowych” dzwoneczków. Święty Mikołaj wraz z elfem nie zawiódł dzieci i już z samego rana zawitał do naszego przedszkola. Nasz gość zaczął swoją wizytę od najmłodszych wychowanków. Niektóre dzieci po raz pierwszy witały Mikołaja w przedszkolu. Wszystkie bardzo przeżywały to spotkanie. Na niejednej twarzy można było zobaczyć niepewność i obawę, ale przede wszystkim radość. Każda grupa przygotowała dla Mikołaja występ, po którym Święty rozdawał dzieciom prezenty.
Spotkanie z niezwykłym gościem sprawiło dużo przyjemności, uśmiechu i zabawy. Na zakończenie zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia, a Mikołaj obiecał, że odwiedzi dzieci już za rok! Dzień ten na długo pozostanie w pamięci wszystkich przedszkolaków, którzy z niecierpliwością będą oczekiwać kolejnej wizyty tak wspaniałego gościa.
Dziękujemy Mikołaju!
Mikołajowi i jego pomocnikom oraz wszystkim, którzy pomagali mu „pakować” prezenty bardzo serdecznie DZIĘKUJEMY i mamy nadzieję, że za rok znów się zobaczymy.

2023-12-06 17:15

ANDRZEJKI - MAGICZNY DZIEŃ WRÓŻB W NASZYM PRZEDSZKOLU

29 listopada w naszym przedszkolu odbyły się Andrzejki - magiczny dzień zabaw, konkursów i wróżb andrzejkowych. Wszystko to odbyło się w rytm tańców i śpiewów. Nie zabrakło również tradycyjnego ustawiania "bucików", "losowania rekwizytów" związanych z tym świętem. Przedszkolaki z uśmiechem na twarzy chętnie brały udział w magicznym rytuale andrzejkowym. Ten magiczny czas bardzo spodobał się dzieciom, dostarczył przedszkolakom wiele przeżyć i emocji, a przede wszystkim stał się okazją do rozbudzenia dziecięcej ciekawości oraz chęci poznania tradycji związanych z tym świętem.

2023-11-30 13:12

WYCIECZKA DO FABRYKI BOMBEK „VITBIS” W ZŁOTORYI – MOTYLKI I WIEWIÓRKI

27 listopada „Motylki” i „Wiewiórki” wybrały się na wycieczkę do Fabryki Bombek VITBIS w Złotoryi. Dzieci zwiedzały fabrykę, przechodząc przez kolejne jej działy. Na początku odwiedziły dmuchalnię, gdzie pracownicy ze szklanej rurki podgrzewanej palnikiem gazowym ręcznie wytwarzają przeróżne kształty. Kolejnym etapem zwiedzania była srebrzarnia – miejsce, gdzie pracownicy za pomocą odpowiedniej reakcji chemicznej poddają bombki procesowi srebrzenia. Następnie dzieci przeszły dekoratorni, gdzie panie dekoratorki ręcznie nanosiły na bombki piękne wzory. Przedszkolaki wzięły też udział w warsztatach, w czasie których ozdabiały bombki według własnego pomysłu. Wszyscy wrócili do przedszkola zadowoleni i pełni wspaniałych wrażeń!

2023-11-27 14:15

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

24 listopada br. przedszkolaki ze wszystkich grup w naszym przedszkolu, uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim przyjacielem - misiem. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w grupach. Dla dzieci przygotowano wiele zabaw ruchowych, plastycznych oraz konkursów. Ten dzień w przedszkolu był pełen uśmiechu oraz radości.

2023-11-24 13:33

BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK NA DRODZE - PSZCZÓŁKI

W dniu 15 listopada w grupie Pszczółek odbyły się zajęcia pod hasłem "Bezpieczny przedszkolak na drodze". Celem przeprowadzonych zajęć było uświadomienie dzieciom konieczności przestrzegania podstawowych zasad bezpieczeństwa na drodze. Przedszkolaki zapoznały się z zasadami bezpiecznego poruszania się po chodniku, bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię po pasach, utrwaliły znajomość znaku drogowego "Przejście dla pieszych", numerów alarmowych.
Serdecznie dziękujemy Pani Magdalenie i Pani Joannie z Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad oraz wspaniałej pani Iwonce - policjantce z Legnicy za zaangażowanie oraz poświęcony czas.

2023-11-15 19:04