WYCIECZKA DO GOSPODARSTWA ALPALOGOS W PROBOSZCZOWIE – MOTYLKI I PSZCZÓŁKI

30 maja „Motylki” i „Pszczółki” wyruszyły na długo wyczekiwaną wycieczkę do gospodarstwa Alpalogos w Proboszczowie. Okazało się, że jest to miejsce niezwykłe – Pani Martynka wraz z mężem hodują tu alpaki, perliczki i kury. Dysponują również wielkim placem, na którym czekało na dzieci wiele atrakcji: piłkarzyki, bilard, piłki, skakanki, rzutki itp. Przedszkolaki karmiły alpaki, głaskały je i poznały zwyczaje tych sympatycznych zwierząt. Brały też udział w quizie i konkurencjach sportowych przygotowanych przez panią Martynkę. Uczestniczyły także w warsztatach, w trakcie których każde dziecko samodzielnie wykonało las w słoiku, komponując go z przygotowanych wcześniej roślin i kamieni. Kto chciał, mógł się pobawić z ogromnym psem - mieszkańcem gospodarstwa. Bardzo dziękujemy Pani Martynce i Panu Kamilowi za przemiłą atmosferę i wyjątkowe podejście do dzieci! Wrócimy do Was z wielką przyjemnością!

2023-05-30 17:09

„CZERWONY KAPTUREK” W WYKONANIU AKTORÓW TEATRU NOWOCZESNEGO Z KRAKOWA

W poniedziałek, 29 maja nasze Przedszkolaki obejrzały w Miejskim Domu Kultury w Chojnowie musical pt. „Czerwony Kapturek” przygotowany przez aktorów Teatru Nowoczesnego z Krakowa. Zaproponowana przez artystów wersja popularnej historii to niezwykle kolorowe, wesołe, roztańczone i rozśpiewane przedstawienie. Barwne kostiumy, ruchoma scenografia oraz efekty świetlne idealnie tworzyły magiczny klimat spektaklu – dzieci były zachwycone!

2023-05-29 19:27

FESTYN RODZINNY Z OKAZJI DNIA MAMY I TATY

25 maja, w czwartkowe popołudnie, odbył się w naszym ogrodzie przedszkolnym kolejny już Festyn Rodzinny. Każda z grup przedszkolnych zaprezentowała swoim najbliższym krótki występ, na który złożyły się piosenki, wiersze i tańce. Emocji i wzruszeń było co niemiara! Nie zabrakło poczęstunku dla miłych gości w postaci galaretek, przepysznych ciast oraz kawy i herbaty. Humory wszystkim dopisały, dlatego zapraszamy za rok i mamy nadzieję, że będzie równie sympatycznie. Gorąco dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji festynu!

2023-05-26 18:03

SŁONECZKA W ŚWIECIE KSIĄŻEK

Zainteresowania czytelnicze w przedszkolu rozwijane są przy wszystkich nadarzających się okazjach, jednak w ostatnim czasie święta związane z książką i biblioteką pozwoliły „Słoneczkom” na bliższe poznanie zagadnień związanych z czytelnictwem. Cykl zabaw i zajęć związanych z w/w tematem rozpoczął się obchodami Dnia Książki. Podczas zajęć dowiedziały się jak powstaje książka, jaką drogę musi pokonać do momentu wydania , jaka jest jej budowa . Dzieci dowiedziały się gdzie książkę można kupić , a gdzie wypożyczyć. Przedszkolaki wykonały również piękne prace o tematyce związanej z książką. „Słoneczka”, aby uczcić Dzień Bibliotekarza i Biblioteki udały się na wycieczkę do Biblioteki Publicznej. Przedszkolaki z wielką radością gościły w magicznym dla nich miejscu. Podczas wizyty dzieci miały możliwość przejść między regałami w wypożyczalni i zapoznania się z biblioteką. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem przeglądały książki znajdujące się na półkach, ale szczególne zainteresował ich dział dla dzieci. Wszystkim przedszkolakom spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki, które z chęcią oglądały i komentowały.

2023-05-07 17:10

„ABC MAŁEGO KONSUMENTA” – MOTYLKI

Już na etapie edukacji przedszkolnej warto rozwijać kompetencje konsumenckie dzieci, aby w przyszłości podejmowanie odpowiedzialnych wyborów zakupowych było dla nich naturalne. Dlatego też dzieci z grupy „Motylki” z wielką ochotą przystąpiły do projektu „ ABC Małego Konsumenta”. W kwietniu przedszkolaki poznały wiele ciekawych zagadnień, takich jak: kim jest konsument, gdzie robimy zakupy, co to jest paragon i do czego służy, czym jest reklamacja i kiedy możemy z niej skorzystać oraz jak robić przemyślane zakupy. Poprzez świetną zabawę, gry manualne i online, ćwiczące logiczne myślenie, spostrzeganie i pamięć, dzieci zdobywały swoje pierwsze, świadome doświadczenia konsumenckie. Realizacja tego projektu przyniosła „Motylkom” dużo radości i zadowolenia, a przede wszystkim wzbogaciła ich wiedzę dotyczącą świadomych zakupów.

2023-05-07 16:33