Mili goście ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Chojnowie

23 października grupę „Motylki” i „Pszczółki” odwiedziły dzieci ze świetlicy przy Szkole Podstawowej nr 4 w Chojnowie. Wizyta ta związana była z udziałem naszego przedszkola w ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Podczas spotkania nasze przedszkolaki wysłuchał bajki pt.: „Trzy świnki”, a także uczestniczyły w przygotowanych dla nich zabawach ruchowych. Na zakończenie usłyszały bajkę Jana Brzechwy „Na straganie” oraz zmierzyły się z zagadkami dotyczącymi wiersza. Przedszkolakom bardzo podobała się wizyta starszych kolegów, a przede wszystkim ich piękne, bajkowe stroje, w których się zaprezentowali. Serdecznie dziękujemy!

2018-10-25 08:17

Festiwal wielokulturowości „Między kulturami z otwartymi oczami”

18 października na chojnowskim Rynku odbył się festiwal wielokulturowości „Między kulturami z otwartymi oczami” organizowany przez pracowników i uczniów Powiatowego Zespołu Szkół oraz młodzież z wymiany międzynarodowej Erasmus+. Na festiwal zostaly zaproszone dzieci ze starszych grup wiekowych – przedszkolaki z zaproszenia skorzystaly i w wielokulturowej zabawie udział brały:)

2018-10-21 16:28

„Przedszkolak na medal” - podchody przedszkolaków w Parku Piastowskim

17 października w ramach programu „Działaj lokalnie”, realizując projekt „Przedszkolak na medal” dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w grze terenowej zorganizowanej na terenie pięknego Parku Piastowskiego. Przedszkolaki podzielone na grupy podążały według wskazówek, musiały znaleźć przygotowane wcześniej stanowiska, na których czekały na nie różnorodne zadania sportowe oraz pytania, szyfry i zagadki dotyczące ważnych miejsc i wydarzeń związanych z naszym miastem. Każda grupa dzieci poprawnie wykonywała zadania i bezbłędnie odpowiadała na pytania. W związku z tym każdy wrócił do przedszkola znając hasło podchodów: „Chojnów - moje miasto!” Dzięki wspaniałej zabawie dzieci aktywnie spędziły czas na świeżym powietrzu oraz utrwaliły wiadomości o naszym mieście, poznały także ważne obiekty znajdujące się w parku: wieżę ciśnień, ruiny amfiteatru i historię kamiennego grzybka. Uwieńczeniem podchodów było wręczenie medali dla każdego uczestnika, bo przecież każde nasze dziecko to przedszkolak na medal!

2018-10-18 20:23

„Szlakiem historii”

Korzystając z pięknej, jesiennej pogody „Motylki” wyruszyły na spacer historyczny ulicami miasta. Motywem przewodnim wycieczki było poznanie historii i zabytków naszego miasta oraz budzenie zamiłowania do Ojczyzny. Tym samym przedszkolaki wypełniły jedno z zadań realizowanego projektu edukacyjnego „Piękna nasza Polska cała”.

2018-10-14 11:31

Wycieczka do Muzeum Regionalnego w Chojnowie

W ramach projektu edukacyjnego „Piękna nasza Polska cała” dzieci z naszego przedszkola poznają historię Chojnowa. Podążając szlakiem historii naszego miasta przedszkolaki wybrały się do Muzeum Regionalnego. Dzieci uczestniczyły w lekcji muzealnej, podczas której dowiedziały się co to jest eksponat, jak należy się zachowywać w muzeum i dlaczego w muzeum znajduje się tak wiele starych przedmiotów. Z wielkim zaciekawieniem słuchały opowiadań muzealnika oraz oglądały makietę rekonstruującą Chojnów z przeszłości. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również obiekty związane z kulturą materialną regionu. Przedszkolaki miały możliwość poznać dzieje i kulturę naszego miasta. Serdecznie dziękujemy Pracownikom muzeum za ciekawą lekcję historii!

2018-10-13 19:58