Pierwszy dzień wiosny
„Marzanno, Marzanno, Ty zimowa panno! Dziś Cię pożegnamy – wiosnę powitamy!” 21 marca było kolorowo i wesoło w naszym przedszkolu. Dzieci przygotowały wiosenne kwiaty i Marzanny – zimowe panny, z którymi wyruszyły w barwnym korowodzie ulicami miasta, aby powitać najpiękniejszą porę roku, na którą każdy czeka z wielką niecierpliwością. Po powrocie - aby tradycji stało się zadość - przy wspólnym śpiewie spaliliśmy Marzannę w ogrodzie przedszkolnym. Do przedszkola powróciliśmy już z wiosną w serduszkach!
data publikacji: 2014-03-21 19:35

Wizyta ratownika medycznego
13 marca odwiedził nasze przedszkole tato Amelki - ratownik medyczny, który opowiedział nam o swojej pracy i pokazał, na czym polega ratownictwo medyczne. Dzieci miały okazję wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy, dowiedziały się, w jaki sposób można pomóc poszkodowanym, zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Najciekawszym punktem spotkania były praktyczne ćwiczenia na fantomie. Początkowo dzieci przyglądały się czynnościom wykonywanym przez pana ratownika, a następnie - według jego wskazówek - próbowały naśladować sztuczne oddychanie i masaż serca. Nauczyły się również, jak właściwie ułożyć człowieka w pozycji bocznej i dowiedziały się, jak ważne jest właściwe wykonywanie tej czynności. Nasz gość zwrócił też uwagę, żeby dzieci były właściwie przewożone samochodem tzn. zawsze w foteliku i w mocno zapiętych pasach. Było to niezwykle ważne spotkanie, ponieważ uwrażliwiło dzieci na potrzebę reagowania w sytuacjach zagrożenia życia i dostarczyło wiedzy, która być może w przyszłości przyczyni się do uratowania czyjegoś życia.
data publikacji: 2014-03-14 19:17

Rodzice czytają dzieciom
Jak już wcześniej pisaliśmy - nasze przedszkole wspiera ogólnopolską kampanię ,,Cała Polska czyta dzieciom", której celem jest propagowanie głośnego czytania dzieciom. Do czytających rodziców dołączyły mamy Amelki i Marysi, a także siostra Nataszy ze „Słoneczek”. Dziękujemy Wam za poświęcony nam czas!
data publikacji: 2014-03-14 19:16

Rekrutacja 2014/2015
Regulamin rekrutacji do Przedszkola Miejskiego Nr 1 w Chojnowie na rok szkolny 2014/2015, wniosek o przyjęcie dziecka do przedszkola oraz druki niezbędnych oświadczeń znajdują się w zakładce „Dla rodziców” (Rekrutacja). Prosimy o zapoznanie się z nowymi zasadami rekrutacji.
data publikacji: 2014-02-27 20:05

EkoWalentynki - finał
Finał ogólnopolskiej akcji „Kocham recykling" już za nami! 14 lutego gościliśmy w naszym przedszkolu panią Małgorzatę Potaczałę oraz uczniów z Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Chojnowie - koordynatora chojnowskiej edycji EkoWalentynek. Wszystkie dzieci dostały lizaki, a przedszkole otrzymało podziękowanie i pamiątkową maskotkę za przyłączenie się do akcji. Finał nie oznacza końca akcji - młodzież zostawiła nam pudełka, do których w dalszym ciągu będziemy zbierać stare, zużyte baterie. Zobaczymy, która grupa uzbiera ich najwięcej - nagrody czekają! Pamiętajcie - kochajcie środowisko, nie porzucajcie baterii byle gdzie!
data publikacji: 2014-02-15 08:05

<< nowsze | 110  | 111  | 112  | 113  | 114 | 115  | 116  | 117  | 118  | 119  | starsze >>