Smaczna i zdrowa sałatka owocowa!

„Nie jedz chipsów, nie pij coli, bo od tego brzuszek boli. Jedz owoce i warzywa, bo to zdrowo cię odżywia!” My o tym dobrze wiemy, dlatego też dzisiaj u „Motylków” i „Wiewiórek” było bardzo smacznie, kolorowo i przede wszystkim zdrowo – dzieci przyrządzały pyszną sałatkę ze świeżych owoców, którą później zjadły z wielkim apetytem!

2018-10-03 18:00

,,Z wizytą w bibliotece”

1 października ,,Grzybki” i ,,Biedronki” gościły w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chojnowie. Pani bibliotekarka w interesujący sposób opowiedziała im o swojej pracy i korzyściach wynikających z czytania książek. Przedszkolaki dowiedziały się między innymi, co trzeba zrobić, aby zostać czytelnikiem biblioteki i jak należy się w niej zachować. Dzieci chętnie wypowiadały się na temat swoich ulubionych baśni i ich bohaterów. Z dużym zainteresowaniem słuchały opowieści czytanych przez panią bibliotekarkę, która zwróciła również uwagę na to, w jaki sposób należy dbać o książki. Ogromne wrażenie wywarł na przedszkolakach bogaty księgozbiór biblioteczny, a w szczególności pięknie ilustrowane przestrzenne książeczki. Zachwytom i komentarzom nie było końca. Na pamiątkę wizyty w bibliotece każde dziecko otrzymało zakładkę do książki. To było bardzo miłe, ciekawe, i co najważniejsze, pouczające spotkanie. Dziękujemy! : )

2018-10-01 18:23

Międzynarodowy Dzień Muzyki

„Ucha nadstawiam, słucham jak gra. Muzyka we mnie - w muzyce ja.” 1 października obchodziliśmy w naszym przedszkolu Światowy Dzień Muzyki. Razem muzykowaliśmy, tańczyliśmy i odgadywaliśmy zagadki muzyczne. Dużą atrakcją były zabawy z wykorzystaniem chusty animacyjnej, którym towarzyszyła odpowiednio dobrana muzyka. A już w czwartek wysłuchamy koncertu w wykonaniu artystów z Lubuskiego Biura Koncertowego – będzie to prawdziwa uczta muzyczna!

2018-10-01 17:50

Z wizytą w Komisariacie Policji w Chojnowie

1 października „Pszczółki” i „Motylki” odwiedziły Komisariat Policji w Chojnowie. Przedszkolaki miały okazję przekonać się, jak wygląda praca stróżów prawa. Pan policjant bardzo szczegółowo opisał zajęcia policji oraz zaprezentował wyposażenie policjanta. Dzieci zwiedziły również budynek komendy. Największą jednak atrakcją był policyjny radiowóz, do którego mógł wsiąść każdy. Na zakończenie każdy otrzymał odblaskową opaskę. Dziękujemy za miłe i serdeczne przyjęcie!

2018-10-01 17:49

Wycieczka „Pszczółek” i „Motylków” do lasu

W czwartek (27 września 2018r.) dzieci z gr. „Pszczółek” i „Motylków” wybierają się na wycieczkę do lasu. Głównym celem wyprawy będzie przybliżenie przedszkolakom środowiska leśnego oraz zapoznanie ze zwierzętami i roślinnością tam występującą. W Biskupinie będzie czekał na dzieci Pan leśniczy, który z pewnością opowie im wiele ciekawych „leśnych” historii. A na koniec wspólne ognisko i pieczenie kiełbasek!

2018-09-25 22:31