Spotkanie z policjantami

20 września grupę ,,Grzybków” i ,,Biedronek” odwiedzili funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komisariatu Policji w Chojnowie. Spotkanie odbyło się w ramach realizacji tematu ,,Bezpiecznie poruszamy się po ulicach”. Zaproszeni goście przeprowadzili ciekawą prelekcję na temat bezpieczeństwa, której celem było kształtowanie prawidłowych zachowań i postaw wśród przedszkolaków. Dzieci przypomniały sobie, jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, poruszać się po drodze i podróżować samochodem. Dowiedziały się, co oznaczają poszczególne znaki drogowe oraz jaką rolę odgrywa policjant w ruchu drogowym. Przedszkolaki odpowiadały na zadawane pytania i wykazały się dużą wiedzą z zakresu bezpieczeństwa. W świat tych ważnych zasad wprowadził je SpongeBob Kanciastoporty – znana z kreskówki postać. Duże zainteresowanie wśród dzieci wzbudziło umundurowanie i wyposażenie policjanta, a w szczególności czapka, kamizelka odblaskowa, lizak policyjny oraz prawdziwe kajdanki! Na koniec spotkania wszystkie przedszkolaki otrzymały od stróżów prawa upominki w postaci odblasków na rękę. Same również wręczyły Panom policjantom laurkę z podziękowaniami i lizaki. Tym razem słodkie! : )

2018-09-22 14:40

Dzień Przedszkolaka 2018

20 września - to ważny dzień dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce, bowiem to Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, aby podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju dzieci i przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego. Tego dnia nasze przedszkolaki uczestniczyły we wspólnej zabawie już od samego rana. Były konkursy, gry zespołowe, zabawy taneczne oraz zabawy z chustą animacyjną. Wszystkie dzieci z nieukrywaną radością uczestniczyły w zajęciach umuzykalniających z wykorzystaniem bębnów afrykańskich. W tym szczególnym dniu było wesoło i kolorowo. Nie zabrakło słodkiego poczęstunku w postaci zdrowej sałatki owocowej oraz prezencików – niespodzianek dla każdego dziecka.

2018-09-22 11:07

„Przedszkolak na medal”

W ramach programu „Działaj Lokalnie”, którego nadrzędnym celem jest zwiększenie aktywności fizycznej, nasze przedszkolaki brały udział w zajęciach tanecznych prowadzonych przez Gabrielę Zenkę oraz odbyły profesjonalny trening z trenerem z Football Academy. Było sportowo i wesoło!

2018-09-20 19:35

Międzynarodowy Dzień Kropki

Chociaż Międzynarodowy Dzień Kropki obchodzony jest od dziesięciu lat, to w naszym przedszkolu obchodziliśmy go po raz pierwszy. Inspiracją do powstanie tego święta stała się książeczka Petera H. Reynoldsa pt.: „The Dot”, której bohaterka dzięki małej kropce i wspaniałej postawie nauczycielki plastyki uwierzyła w siebie, w swoje możliwości. I my także staraliśmy się pobudzić kreatywność, pomysłowość naszych przedszkolaków, zachęcić ich do tworzenia, bo przecież w każdym z nas drzemią jakieś talenty – trzeba je tylko odkryć. Powstało dzisiaj wiele kropkowych dzieł sztuki, a uśmiechu i radości było przy tym było co niemiara!

2018-09-19 21:01

Dzień Kropki – święto kreatywnych działań dziecięcych

19 września (środa) będziemy obchodzić w naszym przedszkolu Dzień Kropki – święto kreatywności i odkrywania talentów. Tego dnia zumba, zajęcia sportowe i artystyczne już od samego rana! Prosimy o przygotowanie dla Dzieci kropkowych ubrań:)

2018-09-12 19:47