Nagroda Publiczności nasza!

Miło nam poinformować, że dzieci z naszego przedszkola zdobyły Nagrodę Publiczności w ogólnopolskim konkursie „Dbaj o swoje przedszkole”, którego organizatorem oraz fundatorem był sklep internetowy www.swiatworkow.pl prowadzony przez firmę RIZIO Mateusz Ruszewski. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy oddali na nas swój głos! A oddanych zostało 1368 głosów, z czego zakwalifikowano 1337. Nasza wygrana to 2000 zł! Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zwycięstwa przedszkolaków!

2018-06-21 17:41

Wizyta strażaków

20 czerwca nasze przedszkolaki miały okazję spotkać się z wyjątkowymi gośćmi – dzielnymi strażakami. Dzięki uprzejmości Pana Dyrektora Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie na plac pobliskiej szkoły wjechały dwa wozy strażackie. Wizyta strażaków wzbudziła ogromne zainteresowanie wśród dzieci. Ogromną atrakcją było rozciąganie węży strażackich i uczestniczenie w akcji przeciwpożarowej. Dzieci dowiedziały się, jak wygląda praca strażaków, jakim sprzętem się posługują, mogły oglądać wnętrz wyposażenie pojazdu, przymierzać kaski, wejść do kosza z podnośnikiem oraz posiedzieć w kabinie wozu strażackiego. Dzięki takim spotkaniom dzieci poznają ciężką i odpowiedzialną pracę strażaka; wiedzą jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych; kształtują odpowiednie zachowania w trudnych sytuacjach. Przedszkolaki doskonale wiedzą już, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych. Na zakończenie spotkania powtórzyliśmy wspólnie numery alarmowe i podziękowaliśmy naszym gościom za spotkanie. Wrażenia, jakich dostarczyli nam strażacy na długo pozostaną w naszej pamięci. Z całego serca dziękujemy przedstawicielom straży za przybycie i poświęcenie nam swojego cennego czasu.

2018-06-20 20:56

Pożegnanie absolwentów naszego przedszkola

Dzień 14.06. 2018r. dla jednych to zwykły dzień, ale dla nas był on wyjątkowy, uroczysty, radosny, dzień zadumy i niekłamanych wzruszeń, bowiem w MOKSiR w Chojnowie odbyła się wyjątkowa uroczystość - „Pożegnanie przedszkola”. Cztery wspólnie spędzone lata szybko minęły. Absolwenci ze „Słoneczek”, „Krasnali” i „Biedronek” pod kierunkiem swoich nauczycielek przygotowały specjalnie na tę okazję występy artystyczne. Był wyjątkowy Polonez, którego odtańczyło 30 par, były wiersze, inscenizacje, tańce i piosenki. Na pamiątkę tego wydarzenia dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i książki. Były także życzenia i podziękowania ze strony p. Dyrektor oraz Rodziców, nie zabrakło również łez wzruszenia. Ale tak to już jest, coś musi się skończyć, aby móc wejść w kolejny, nowy etap życia. Dziękujemy rodzicom za wspólnie spędzony czas, pomoc i wsparcie, dzieciom natomiast życzymy udanych wakacji, samych sukcesów w szkole, uśmiechu na co dzień oraz nowych przyjaźni.

2018-06-20 06:53

„Słoneczka” w Niezłym Młynie”

13 czerwca dzieci z grupy „Słoneczka” zostały zaproszone  do restauracji „Niezły Młyn”. Przedszkolaki zostały poczęstowane pyszną pizzą oraz frytkami. O tym, że wszystkim poczęstunek bardzo smakował świadczyły i puste talerze. Niespodzianką, która sprawiła dzieciom wiele radości był deser- lody z bitą śmietaną. Dzięki tej wizycie dzieci miały okazję do zaprezentowania znajomości zasad właściwego zachowywania się w restauracji i kulturalnego sposobu spożywania posiłków. Dzieci z naszej grupy po raz kolejny spotkały na swej drodze osoby życzliwe i pełne zrozumienia dla ich potrzeby poznawania otaczającego świata. Wizyta ta sprawiła wszystkim wiele radości i poszerzyła ich wiedzę. Bardzo serdecznie dziękujemy za zaproszenie i miłe przyjęcie państwu Joannie i Adrianowi Szokaluk oraz całemu personelowi restauracji.

2018-06-20 06:51

Wycieczka „Pszczółek” i „Motylków”do Konradówki – Rogatej Wsi

14 czerwca „Pszczółki” i „Motylki” wybrały się na wycieczkę do gospodarstwa rolnego w Konradówce. A że Konradówka Rogatą Wsią jest zwana przedszkolaki mogły zobaczyć tam zwierzęta te z rogami, ale też i z długimi uszami. Wielką frajdą było karmienie kurek – dla wielu dzieci było to pierwsze bliskie spotkanie ze zwierzętami żyjącymi w gospodarstwie rolnym. Atrakcją była także „Bycza Olimpiada na pastwisku” czyli – gry i zabawy integracyjne oraz warsztaty „Rogate wyklejanki”, gdzie mali artyści mogli wykazać się swoimi umiejętnościami plastycznymi. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku i pysznej kiełbaski z grila. Po powrocie do przedszkola dzieci długo dzieliły się wspomnieniami – to dowód, że wycieczka była udana!

2018-06-15 21:10