Korowód z okazji „Dni Chojnowa”

Zapraszamy naszych przedszkolaków do wzięcia udziału w korowodzie z okazji obchodów Dni Chojnowa, który odbędzie się 9 czerwca (sobota). Prosimy o ubranie dzieci w stroje ludowe, militarne lub barwy narodowe. Zbiórka pod Urzędem Miasta o godzinie 15:45.

2018-06-05 19:46

Świętujemy Dzień Dziecka!

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”. Dzień Dziecka to szczególne święto - święto wszystkich dzieci. Dlatego też od samego rana robiłyśmy wszystko, aby nasze dzieci były radosne, szczęśliwe i uśmiechnięte. Specjalnie dla naszych przedszkolaków przygotowałyśmy wiele atrakcji: był wspólny śpiew, tańce, zabawy przy muzyce, konkursy, malowanie twarzy. Jednak największą niespodzianką było przedstawienie pt.: „Czerwony Kapturek” w wykonaniu personelu przedszkola. Radości było co niemiara! Mamy nadzieję, że każde dziecko wesoło i beztrosko spędziło ten wyjątkowy dzień!

2018-06-01 08:54

Koncert muzyczny pt.: „Wielka draka w gitarowej rodzinie"

29 maja dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w koncercie muzycznym pt.: „Wielka draka w gitarowej rodzinie" zaprezentowanym przez pracowników Lubuskiego Biura Koncertowego Orfeusz. Podczas koncertu przedszkolaki miały okazję zapoznać się z budową i brzmieniem różnych typów gitar.

2018-06-01 08:54

Wycieczka „Słoneczek”

29 maja dzieci z grupy „Słoneczka” wybrały się na wycieczkę do wioski Indiańskiej Wokini w Ostaszowie. Przedszkolaki przeżyły niezwykłą przygodę z wodzem Indian. Spacerowały pomiędzy największymi indiańskimi namiotami- tipi. Miały okazję zobaczyć indiańskie sprzęty codziennego użytku, kolekcje tomahawków, torby na fajkę, indiański osprzęt jeździecki, wóz i indiańską saunę – szałas pary. Poznały indiańskie śpiewy i tańce. Wkroczyły w malowniczy, tajemniczy i fascynujący świat bohaterów książek, filmów i swoich marzeń, świat Indian Ameryki Północnej. Mogły strzelać z łuku, pokonać tor przeszkód. A oprócz tego zobaczyły żywe zwierzęta zamieszkujące wioskę. Dzieci wróciły do przedszkola z twarzami pomalowanymi w barwy wojenne. To była bardzo ciekawa radosna wyprawa!

2018-06-01 08:52

Festyn Rodzinny za nami!

Festyn rodzinny z okazji „Dnia Mamy i Taty” oraz zbliżającego się „Dnia Dziecka” za nami! Kolejny raz dzięki ogromnemu zaangażowaniu Rady Rodziców, rodziców dzieci uczęszczających do naszego przedszkola, wszystkich pracowników udało nam się zorganizować miłe spotkanie wielu rodzin. Wspólną zabawę rozpoczęła część artystyczna, podczas której dzieci z dumą zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne. Po występach każdy mógł znaleźć dla siebie coś pysznego: były lody, galaretka, wyśmienite ciasta, kawa, herbatka, soki, popcorn, smaczna kiełbaska upieczona na ognisku. Można było także potańczyć, a że taniec lubią wszyscy - przybyli pobawić się z nami Myszka Mini i Minionek. Ogromną frajdą dla dzieci było malowanie twarzy i dmuchane zamki. Dziękujemy wszystkim, którzy przybyli, aby spędzić popołudnie z nami – mamy nadzieję, że bawiliście się dobrze.

2018-05-25 08:22