MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ZIEMI

22 kwietnia to dzień, w którym swoje święto obchodzi nasza planeta - Ziemia. Obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi nie ominęły naszego przedszkola, gdzie od rana poszerzaliśmy naszą wiedzę na temat Ziemi oraz jej mieszkańców. Nie zabrakło spaceru w okolicach przedszkola, na który wybrały się dzieci z grup: Słoneczka, Krasnale oraz Grzybki, którym uwadze nie umknęła żadna niewyrzucona do śmietnika butelka czy papierek. Przedszkolaki spisały się na medal! Ziemia jest naszym domem, dlatego tak ważne jest by już najmłodszych lat uczyć się jak o nią dbać, by zawsze była piękna i zadbana.

2023-04-21 14:17

REKRUTACJA – PROCEDURA ODWOŁAWCZA

Szanowni Rodzice! Procedura odwoławcza rozpocznie się od dnia podania do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy dzieci przyjętych i dzieci nieprzyjętych do Przedszkola Miejskiego nr 1 w Chojnowie, co nastąpi 28 kwietnia 2023 r.
W terminie 3 dni od dnia publikacji list kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych do przedszkola rodzice mogą wystąpić do komisji rekrutacyjnej z wnioskiem o sporządzenie uzasadnienia odmowy przyjęcia do przedszkola.
Informujemy, że wnioski złożone przed 28 kwietnia 2023 r. nie będą rozpatrywane.

2023-04-17 19:50

iTEATR-PLASTUSIOWY PAMIĘTNIK

14 kwietnia wszystkie dzieci z naszego przedszkola za pośrednictwem kodowanej transmisji internetowej obejrzały grany na żywo spektakl „ Plastusiowy pamiętnik”. Przedstawienie w wykonaniu aktorów Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie bawiło przedszkolaki, które z zaciekawieniem śledziły przygody ludzika z plasteliny.

2023-04-16 10:17

WARSZTATY EKOLOGICZNE – MOTYLKI

12 kwietnia dzieci z grupy „Motylki” uczestniczyły w warsztatach ekologicznych zorganizowanych z okazji Dnia Ziemi, który przypada co roku w kwietniu. Przedszkolaki z uwagą słuchały pani Kornelii z Centrum Edukacyjnego Ekolandia.edu. Dowiedziały się wiele ciekawych rzeczy na temat bioróżnorodności, szkodliwości spalania śmieci oraz konieczności i sposobach dbania o naszą planetę. Miały także okazję pograć w różne gry ekologiczne pod czujnym okiem kolegów i koleżanek ze szkoły. Na zakończenie warsztatów każdy uczestnik otrzymał ekologiczną, bawełnianą torbę, którą sam mógł pomalować. Warto pamiętać, iż edukację ekologiczną należy rozpocząć już od najmłodszych lat, bowiem bez  względu na wiek istnieje możliwość zmiany dotychczasowych szkodliwych nawyków i przestawienia się na bardziej świadomy, ekologiczny tryb życia.

2023-04-15 14:27

WAŻNE! REKRUTACJA!

Drodzy Rodzice, proszę pamiętać, że lista zakwalifikowanych dzieci nie jest jednoznaczna z przyjęciem dziecka do przedszkola.
Rodzice dzieci zakwalifikowanych są zobowiązani do pisemnego potwierdzenia woli zapisu dziecka w przedszkolu, do którego zostało zakwalifikowane na rok szkolny 2023/2024. Druk dostępny jest w pudełku – w wiatrołapie oraz na stronie internetowej przedszkola w zakładce: Dla Rodziców/ Rekrutacja 2023/2024.
Prosimy o jego wypełnienie i dostarczenie do przedszkola w dniach: 19.04.23 – 26.04.23 r.

BRAK PISEMNEGO POTWIERDZENIA W WYZNACZONYM TERMINIE JEST JEDNOZNACZNY Z REZYGNACJĄ Z MIEJSCA DLA DZIECKA W DALSZYM PROCESIE POSTĘPOWANIA REKRUTACYJNEGO.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem 76 81 88 056 w godzinach 9:00 - 15:00.
Listy dzieci przyjętych i dzieci nieprzyjętych do Przedszkola Miejskiego nr 1 w Chojnowie zostaną podane do publicznej wiadomości w piątek 28.04.2023 r., o godz. 9:00.

WAŻNE!

1. Tryb odwoławczy przy przyjęciu do przedszkola określa art. 158 Ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe, który mówi:
W terminie 3 dni od dnia podania do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych do przedszkola rodzic kandydata może wystąpić do komisji rekrutacyjnej z wnioskiem o sporządzenie uzasadnienia odmowy przyjęcia do przedszkola.
2. Uzasadnienie sporządza się w terminie 3 dni od dnia wystąpienia przez rodzica z wnioskiem, o którym mowa w pkt. 1. Uzasadnienie zawiera przyczyny odmowy przyjęcia, w tym najniższą liczbę punktów, która uprawniała do przyjęcia, oraz liczbę punktów, którą kandydat uzyskał w postępowaniu rekrutacyjnym.
3. Rodzic kandydata może wnieść do dyrektora publicznego przedszkola odwołanie od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej, w terminie 3 dni od dnia otrzymania uzasadnienia.
4. Dyrektor publicznego przedszkola rozpatruje odwołanie od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej, o którym mowa w ust. 3, w terminie 3 dni od dnia otrzymania odwołania. Na rozstrzygnięcie dyrektora danego publicznego przedszkola, publicznej szkoły lub publicznej placówki służy skarga do sądu administracyjnego.

2023-04-13 16:40