Aktualności

Informacja dla Rodziców zainteresowanych ubezpieczeniem Dziecka
Drodzy Rodzice! Wszystkie informacje o warunkach ubezpieczenia, sposobie wnoszenia opłat znajdą Państwo w zakładce: Dla Rodziców, w podfolderze: Rok szkolny 2020/2021. Termin wnoszenia opłat na ubezpieczenie mija 28. października 2020 r.
data publikacji: 2020-10-01 18:47
 
Międzynarodowy Dzień Muzyki
1 października obchodziliśmy w naszym przedszkolu Międzynarodowy Dzień Muzyki – święto, które jest okazją do wspaniałej zabawy. Tego dnia Przedszkolaki nie tylko uważnie słuchały utworów muzycznych, ale również aktywnie brały udział w zabawach muzyczno-ruchowych. Każde dziecko miało też możliwość spróbowania samodzielnej gry na instrumentach – razem stworzyliśmy prawdziwą orkiestrę! Muzyka ma naprawdę czarodziejską moc, a dzień bez śpiewu i tańca – to dzień stracony!
data publikacji: 2020-10-01 17:59
 
Warzywny teatrzyk
W miniony poniedziałek w grupie „Grzybków" odbył się teatrzyk inspirowany wierszem Jana Brzechwy „Na straganie". Dzieci z dużym zaciekawieniem wysłuchały historii opowiadającej o kłótni warzyw. Same również miały okazję wcielić się w wybranych bohaterów utworu i zaimprowizować, głównie ruchowo, jego fragmenty. Przedszkolaki świetnie się bawiły podczas przedstawienia i, co istotne, poszerzyły swoją wiedzę na temat znajomości warzyw oraz ich korzystnego wpływu na zdrowie człowieka.
data publikacji: 2020-09-29 19:05
 
Kampania „Mała książka – wielki człowiek” w Bibliotece Miejskiej w Chojnowie
Biblioteka Miejska w Chojnowie przystąpiła do kolejnej edycji projektu w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – wielki człowiek”. Projekt skierowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym. Każde dziecko (urodzone w latach 2014-2017), które odwiedzi bibliotekę otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę „Pierwsze czytanki dla…” dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Oprócz dyplomu przedszkolak otrzyma także drobny czytelniczy upominek. W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o korzyściach wynikających z czytania dzieciom oraz podpowie, skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze. Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego. Pamiętajcie, że miłość do czytania jest prezentem na całe życie!
data publikacji: 2020-09-29 17:02
 
KAŻDY DZIEŃ W PRZEDSZKOLU MOŻE BYĆ CIEKAWY
Każdy dzień w przedszkolu może być ciekawy – doskonale wiedzą o tym „Motylki”! Dzieci codziennie bawią się wesoło w sali i w ogrodzie, dużo tańczą, śpiewają, układają budowle z klocków, tworzą rozmaite prace plastyczne. A przede wszystkim „Motylki” każdego dnia zaskakują swoją wiedzą i umiejętnościami! Brawo! Efekty Ich działań można zobaczyć na zdjęciach:)
data publikacji: 2020-09-24 17:56
 
<< nowsze | 10  | 11  | 12  | 13  | 14 | 15  | 16  | 17  | 18  | 19  | starsze >>

 

 

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie