„Baw się z nami jesiennymi darami” – kukiełki warzywne w wykonaniu „Biedronek”
Warzywa zdrowe są, to wszyscy wiedzą, ale można je również wykorzystać do wspaniałej zabawy, która rozwija wyobraźnię dziecka. 10 października grupa Biedronek robiła warzywne kukiełki. Każde dziecko z uśmiechem wykonało wybraną przez siebie postać, a nawet nadało jej imię. Biedronki wykazały się ogromną kreatywnością! Nie każdy wie, że po połączeniu warzyw z bogatą wyobraźnią możemy otrzymać ufoludka, jeża, myszkę, a nawet księżniczkę! Ciekawym pomysłom nie było końca! Warzywne kukiełki zachęciły nas do zdrowego odżywiania i bajecznie ozdobiły nasza salę przedszkolną. Pozostałe niewykorzystane w pracy warzywa wraz z darami Pani Jesieni, które Biedroneczki nazbierały podczas licznych poznawczych wycieczek, a także te przyniesione przez dzieci wspólnie z rodzicami z domu, wzbogaciły nasz kącik przyrodniczy.
data publikacji: 2013-10-12 22:20

„Święto pieczonego ziemniaka”
Święto pieczonego ziemniaka już za nami! Dzięki ogromnemu zaangażowaniu Rady Rodziców, rodziców dzieci uczęszczających do naszego przedszkola i wszystkich pracowników udało nam się zorganizować wspaniałą imprezę! Atrakcji było co nie miara - rozpoczęliśmy od odczytania wiersza zapraszającego do wspólnej zabawy, której motywem przewodnim był oczywiście ziemniak. A potem odbyły się liczne konkurencje, w których brały udział dzieci, rodzice i pracownicy przedszkola - m. in. poszukiwanie ziemniaków w ogrodzie przedszkolnym, obieranie ich ze skórki, skoki w workach. Niezapomnianych wrażeń dostarczył nam konkurs na najciekawszą kreację „z niczego”. Nie zabrakło również smakołyków - można było zjeść przepyszne ciasta, pierogi, kopytka, placki ziemniaczane, ziemniaczaną zapiekankę oraz ziemniaczane „buźki” z pysznym sosem czosnkowym ufundowane przez pizzerię „Piccolo Mondo”. Dużym powodzeniem cieszyło się rodzinne pieczenie kiełbasek przy ognisku. Nie zabrakło oczywiście pieczonych ziemniaczków - a były przepyszne! Mamy nadzieję, że wspólnie spędzony czas przyniósł wszystkim wiele radości i dostarczył wielu pozytywnych wrażeń. Serdecznie dziękujemy naszym cudownym dzieciom i ich rodzicom - dzięki Wam ten słoneczny, jesienny dzień pachnący ziemniakiem na pewno będziemy długo pamiętać. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć!
data publikacji: 2013-10-05 21:04

Smaczna i zdrowa sałatka owocowa!
A dzisiaj „Motylki” zrobiły smaczną i zdrową sałatkę owocową. Jej przygotowanie dało dzieciom wiele radości i satysfakcji. Sałatka była przepyszna - przedszkolaki zjadły ją z wielkim apetytem!
data publikacji: 2013-10-04 17:28

Witaminki, witaminki, dla chłopczyka i dziewczynki!
Dzieci z „Motylków” doskonale wiedzą, że aby być zdrowym należy się prawidłowo odżywiać. Dlatego też dzisiaj postanowiliśmy zrobić sok marchwiowo-jabłkowy. Jednak zanim przystąpiliśmy do pracy, dzieci zapoznały się z urządzeniem do robienia soku - sokowirówką. A potem pozostało już tylko wrzucenie składników do maszyny i sok gotowy! Wszystkim bardzo smakował, a na dodatek był bez cukru i bez konserwantów. A jutro czas na sałatkę owocową!
data publikacji: 2013-10-03 20:15

Przedstawienie pt.: „Kopciuszek” w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej Nr4 w Chojnowie
2 października najstarsze dzieci z naszego przedszkola zostały zaproszone do MDK-u na przedstawienie pt.: „Kopciuszek” w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej Nr4 w Chojnowie. Starsi koledzy zachwycili nas wspaniałą grą aktorską. Serdecznie dziękujemy za wspaniałe przedstawienie i dostarczenie niezapomnianych wrażeń!
data publikacji: 2013-10-03 19:30

<< nowsze | 117  | 118  | 119  | 120  | 121 | 122  | 123  | 124  | 125  | 126  | starsze >>