Międzynarodowy Dzień Ziemi

Tegoroczny Międzynarodowy Dzień Ziemi przebiegał pod hasłem „Zakończmy zanieczyszczenie plastikiem”. Problem zanieczyszczenia środowiska przez tworzywa sztuczne jest naprawdę ogromny. Zużywamy ich ogromne ilości – rzadko korzystając z opcji recyclingu. Dlatego tak ważne jest, aby zastanowić się, w jaki sposób możemy pomóc naszej planecie, aby była piękna i czysta. Tego dnia także i my próbowaliśmy znaleźć odpowiedź na to pytanie. Zorganizowaliśmy również ekologiczny korowód, który był apelem najmłodszych o ochronę przyrody i ulepszanie środowiska, bo czyste środowisko to najlepsze uzdrowisko!

2018-04-25 07:58

Flash-mob „Niepodległa”

Drodzy Rodzice! 27 kwietnia (piątek) nasze przedszkolaki wezmą udział w niecodziennym przedsięwzięciu organizowanym przez Urząd Miejski w Chojnowie, Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika oraz Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji. Flash-mob „Niepodległa” – bo o nim mowa – ma na celu upamiętnienie 100-ej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Bardzo prosimy, o ubranie dzieci w tym dniu w kolorze białym (np. białe koszulki założone na odzież wierzchnią, białe czapki, szaliki, chusty, itp.) Serdecznie dziękujemy!

2018-04-23 17:17

„Sport to zdrowie - każdy „Grzybek” Ci to powie!”

W piątek pogoda dopisała, a więc przedszkolaki z grupy „Grzybki” wraz ze swoimi paniami postanowiły zorganizować na pobliskim boisku szkolnym ogólnorozwojowe zajęcia ruchowe pod hasłem: „Sport to zdrowie - każdy „Grzybek” Ci to powie!”. Zabawy i ćwiczenia ruchowe – szczególnie na świeżym powietrzu – nie tylko rozwijają sprawność fizyczną dziecka, ale także dają mu wiele radości!

2018-04-23 09:13

Wizyta uczniów z Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Chojnowie

Dlaczego najsłynniejszy Kubuś nazywany jest Puchatkiem? Co ma wspólnego balon ze zdobywaniem miodu? I kiedy prosić przyjaciela o pomoc? Odpowiedzi na te pytania znalazły przedszkolaki z grupy „Motylki” po zajęciach przeprowadzonych przez Uczniów z klasy 3 c chojnowskiego Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika. Gimnazjaliści uczestniczący w ogólnopolskim projekcie CEO pn.: „poczytajMy” cyklicznie prowadzą warsztaty czytelnicze dla młodszych dzieci. Czwartkowe spotkanie urozmaicono działaniami plastycznymi oraz ruchowymi. Malowanie balonami i zabawy z chustą Klanza były dla wszystkich uczestników wspaniałą rozrywką. Serdecznie dziękujemy za odwiedziny – dostarczyliście nam niezapomnianych wrażeń!

2018-04-13 07:45

Musical pt.:„Kuba i Buba, czyli savoir vivre dla dzieci”

11 kwietnia 2018r.(środa) dzieci ze wszystkich grup wiekowych obejrzą w MOKSiR musical pt.:„Kuba i Buba, czyli savoir vivre dla dzieci” w wykonaniu aktorów Teatru Współczesnego w Krakowie. Cena biletu wynosi 18 zł. Pieniądze na wstęp prosimy wpłacać u nauczycielek poszczególnych grup.

2018-03-27 19:11