Mikołajki 2017

„Wszystkie dzieci Mikołaja kochają, wszystkie dzieci na Niego czekają. Moc prezentów każdemu przyniesie, każde dziecko z prezentów się cieszy…” Nadszedł wreszcie długo oczekiwany dzień! Dzieci ze wszystkich grup już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi i nasłuchiwały „mikołajowych” dzwoneczków. A Mikołaj jak zwykle nie zawiódł i nie kazał długo na siebie czekać. Mało tego – przybył do nas wraz z Elfem! Przedszkolaki do spotkania przygotowały się wzorowo – były piosenki, wiersze i oczywiście zapewnienia, że wszystkie dzieci grzeczne były, więc na prezent zasłużyły. A tych prezentów Mikołaj przyniósł mnóstwo – każda grupa otrzymała dużo, dużo, dużo zabawek! Oprócz tego każde dziecko odebrało paczuszkę z rąk Mikołaja. Dzieci długo dzieliły się wrażeniami, bawiły nowymi zabawkami i były bardzo, bardzo szczęśliwe. Dziękujemy Mikołaju, dziękujemy Elfie, do zobaczenia za rok!

2017-12-06 19:12

Dekorowanie pierników

Do świąt Bożego Narodzenia mamy jeszcze trochę czasu, jednak u „Motylków” atmosferę przedświąteczną można było poczuć już dzisiaj – przedszkolaki dekorowały bowiem pierniczki upieczone przez mamę Piotrusia. Mając do dyspozycji polewę i kolorowe cukiereczki, każde dziecko mogło ozdobić pierniki według własnego pomysłu. Bardzo serdecznie dziękujemy pani Aniu – dzięki pysznym wypiekom dzieci miały wiele wspaniałej, słodkiej zabawy!

2017-12-05 17:39

Wycieczka „Słoneczek” do gabinetu weterynaryjnego

Realizując temat „Nasi ulubieńcy” grupa „Słoneczek” wybrała się na wycieczkę do gabinetu weterynaryjnego. Celem spotkania było poznanie specyfiki pracy weterynarza, kształtowanie postaw humanitarnych w stosunku do zwierząt, uświadomienie, że zwierzęta, tak jak i ludzie, są żywymi istotami, które też chorują i cierpią oraz wymagają pomocy i leczenia. Dzieci dokładnie obejrzały gabinet weterynaryjny, dowiedziały się na czym polega praca weterynarza. Lekarz weterynarii, Pani Hanna Olszewska, opowiedziała o sposobie pielęgnacji zwierząt domowych, a także jak należy się zachować podczas kontaktu z niebezpiecznym zwierzęciem. Dzieci poznały narzędzia medyczne potrzebne do badania zwierząt. Z wielkim zaciekawieniem oglądały wszystkie pomieszczenia. Pani weterynarz opowiedziała przedszkolakom do czego służą znajdujące się w nich urządzenia. Ogromne wrażenie zrobiła na przedszkolakach profesjonalna sala operacyjna dla zwierząt. „Słoneczka” brały aktywny udział w spotkaniu i chętnie opowiadały o swoich małych przyjaciołach i ich problemach ze zdrowiem. Dzieci miały okazję zobaczyć „salon fryzjerski", w którym klientami są zwierzęta. Na zakończenie spotkania dzieci podziękowały wręczając własnoręcznie wykonane upominki. Na buziach naszych dzieci widać było radość, tym większą, że wychodząc otrzymały w prezencie książkę o pielęgnacji domowych ulubieńców. Serdecznie dziękujemy pani Hani za pouczające i miłe spotkanie!

2017-12-01 16:30

Wycieczka „Grzybków” do Krzyżowej

30 listopada dzieci z grupy „Grzybki” wyjechały na wycieczkę do Krzyżowej. Wychowankowie wzięli udział w warsztatach zorganizowanych przez panie ze Stowarzyszenia „Nasza Krzyżowa”. W trakcie zajęć uczyły się sztuki wypiekania świątecznych pierników oraz dekorowania ich za pomocą lukru oraz posypek różnego rodzaju. Największą radość naszym dzieciom sprawiła degustacja swoich świeżo upieczonych pierników oraz możliwość obdarowania nimi swoich bliskich.

2017-12-01 16:25

Andrzejkowe wróżby

,,Hokus-pokus, czary-mary, niech się spełnią andrzejkowe czary” - imieniny Andrzeja to tradycyjne zabawy i wróżby, które dzisiaj odbyły się we wszystkich grupach wiekowych. Zaczarowany świat magii dostarczył wszystkim dzieciom wielu niezwykłych przeżyć i emocji. Ciekawe, czy spełnią się andrzejkowe przepowiednie....

2017-12-01 15:46