Pasowanie na Przedszkolaka

16 listopada na długo pozostanie w pamięci dzieci z grupy „Wiewiórki”. Tego właśnie dnia odbyła się pierwsza ważna przedszkolna uroczystość – pasowanie na przedszkolaka. Maluszki zaprezentowały swoje umiejętności – były więc piosenki, wierszyki i tańce. Po części artystycznej pani dyrektor dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplomik i mały słodki upominek.

2017-11-18 15:16

Przedstawienie „Tygrysek Pietrek”

14 listopada mieliśmy okazję obejrzeć przedstawienie pt.: „Tygrysek Pietrek” w wykonaniu aktorów Teatru Humoru „Igraszka” z Wałbrzycha. Była to pełna przygód historia o małym, strachliwym tygrysku, który za wszelką cenę próbował stać się odważnym. Niestety, nie jest to łatwe i wszystkie podejmowane przez niego próby kończyły się klęską. Dopiero lęk o zdrowie mamy sprawił, że Pietrek zapomniał o własnej słabości, stał się odważny, samodzielny i odpowiedzialny. Mały tygrysek uświadomił nam, że wszystkie kłopoty i lęki – te małe i te większe – są do pokonania. I dużo łatwiej i lepiej się żyje, gdy myśli się o innych, a nie o sobie...

2017-11-14 17:10

Wycieczka „Grzybków” do Fabryki Ozdób Choinkowych „Vitbis” w Złotoryi

7 listopada dzieci z grupy „Grzybki” gościły z wizytą w Fabryce Ozdób Choinkowych „Vitbis”, gdzie miały okazję zobaczyć, jak szklana rurka zmienia się w przepiękną ozdobę choinkową. Odwiedziły takie hale jak: dmuchalnia, srebrzalnia, dekoratornia, wzorcownia. Wycieczka była niepowtarzalnym przeżyciem dla naszych przedszkolaków - pozwoliła im przenieść się w bajkowy czas Świąt.

2017-11-08 19:46

Koncert Lubuskiego Biura Koncertowego „Muzyczne opowieści – Jezioro łabędzie”

30 października odbył się w naszym przedszkolu koncert edukacyjny Lubuskiego Biura Koncertowego „Orfeusz” z cyklu „W Krainie Pani Muzyki” „Muzyczne opowieści – Jezioro łabędzie” Była to historia zamienionej w łabędzia księżniczki opowiedziana dźwiękami fletu, fagotu i fortepianu.

2017-11-01 17:39

Spotkanie finałowe projektu „Od bajki do bajki”

26 października w sali widowiskowej MOKSiR-u odbyło się spotkanie finałowe projektu „Od bajki do bajki”. Nasze przedszkole dzielnie reprezentowały „Słoneczka”, ponieważ pozostałe dzieci ze starszych grup wiekowych tego dnia pojechały na wycieczkę do Lubina. „Słoneczka” obejrzały przedstawienie „KaroLina i biały wąż”, w wykonaniu zespołu teatralnego „Czwórka” ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Chojnowie, przygotowane pod kierunkiem Barbary Słotwińskiej. Na zakończenie spotkania pani Barbara Landzberg – dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnowie – podziękowała i pogratulowała wszystkim uczestnikom projektu.

2017-10-29 08:28