Spotkanie wigilijne w przedszkolu

20 grudnia (środa) odbędzie się spotkanie wigilijne dla wszystkich dzieci i pracowników naszego przedszkola. Prosimy o odświętne ubranie dzieci w tym szczególnym dniu. Serdecznie dziękujemy!

2017-12-17 13:58

Koncert Lubuskiego Biura Koncertowego pt. „Dzwony, dzwonki i dzwoneczki...”

14 grudnia gościliśmy w naszym przedszkolu muzyków z Lubuskiego Biura Koncertowego. Tym razem artyści zaprezentowali nam piękny koncert, gdzie głównymi bohaterami były dzwonki. Pan Marian Łysakowski – jeden z muzyków – jest kolekcjonerem dzwonków, a każdy z nich przywiózł z innego kraju. Dowiedzieliśmy się, że każdy dzwonek jest jak król – ma koronę, płaszcz, pierścień oraz serce. To była przepiękna lekcja muzyki! Z niecierpliwością czekamy na kolejny koncert.

2017-12-15 19:20

Mikołajki 2017

„Wszystkie dzieci Mikołaja kochają, wszystkie dzieci na Niego czekają. Moc prezentów każdemu przyniesie, każde dziecko z prezentów się cieszy…” Nadszedł wreszcie długo oczekiwany dzień! Dzieci ze wszystkich grup już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi i nasłuchiwały „mikołajowych” dzwoneczków. A Mikołaj jak zwykle nie zawiódł i nie kazał długo na siebie czekać. Mało tego – przybył do nas wraz z Elfem! Przedszkolaki do spotkania przygotowały się wzorowo – były piosenki, wiersze i oczywiście zapewnienia, że wszystkie dzieci grzeczne były, więc na prezent zasłużyły. A tych prezentów Mikołaj przyniósł mnóstwo – każda grupa otrzymała dużo, dużo, dużo zabawek! Oprócz tego każde dziecko odebrało paczuszkę z rąk Mikołaja. Dzieci długo dzieliły się wrażeniami, bawiły nowymi zabawkami i były bardzo, bardzo szczęśliwe. Dziękujemy Mikołaju, dziękujemy Elfie, do zobaczenia za rok!

2017-12-06 19:12

Dekorowanie pierników

Do świąt Bożego Narodzenia mamy jeszcze trochę czasu, jednak u „Motylków” atmosferę przedświąteczną można było poczuć już dzisiaj – przedszkolaki dekorowały bowiem pierniczki upieczone przez mamę Piotrusia. Mając do dyspozycji polewę i kolorowe cukiereczki, każde dziecko mogło ozdobić pierniki według własnego pomysłu. Bardzo serdecznie dziękujemy pani Aniu – dzięki pysznym wypiekom dzieci miały wiele wspaniałej, słodkiej zabawy!

2017-12-05 17:39

Wycieczka „Słoneczek” do gabinetu weterynaryjnego

Realizując temat „Nasi ulubieńcy” grupa „Słoneczek” wybrała się na wycieczkę do gabinetu weterynaryjnego. Celem spotkania było poznanie specyfiki pracy weterynarza, kształtowanie postaw humanitarnych w stosunku do zwierząt, uświadomienie, że zwierzęta, tak jak i ludzie, są żywymi istotami, które też chorują i cierpią oraz wymagają pomocy i leczenia. Dzieci dokładnie obejrzały gabinet weterynaryjny, dowiedziały się na czym polega praca weterynarza. Lekarz weterynarii, Pani Hanna Olszewska, opowiedziała o sposobie pielęgnacji zwierząt domowych, a także jak należy się zachować podczas kontaktu z niebezpiecznym zwierzęciem. Dzieci poznały narzędzia medyczne potrzebne do badania zwierząt. Z wielkim zaciekawieniem oglądały wszystkie pomieszczenia. Pani weterynarz opowiedziała przedszkolakom do czego służą znajdujące się w nich urządzenia. Ogromne wrażenie zrobiła na przedszkolakach profesjonalna sala operacyjna dla zwierząt. „Słoneczka” brały aktywny udział w spotkaniu i chętnie opowiadały o swoich małych przyjaciołach i ich problemach ze zdrowiem. Dzieci miały okazję zobaczyć „salon fryzjerski", w którym klientami są zwierzęta. Na zakończenie spotkania dzieci podziękowały wręczając własnoręcznie wykonane upominki. Na buziach naszych dzieci widać było radość, tym większą, że wychodząc otrzymały w prezencie książkę o pielęgnacji domowych ulubieńców. Serdecznie dziękujemy pani Hani za pouczające i miłe spotkanie!

2017-12-01 16:30