Wycieczka „Grzybków” do Krzyżowej

30 listopada dzieci z grupy „Grzybki” wyjechały na wycieczkę do Krzyżowej. Wychowankowie wzięli udział w warsztatach zorganizowanych przez panie ze Stowarzyszenia „Nasza Krzyżowa”. W trakcie zajęć uczyły się sztuki wypiekania świątecznych pierników oraz dekorowania ich za pomocą lukru oraz posypek różnego rodzaju. Największą radość naszym dzieciom sprawiła degustacja swoich świeżo upieczonych pierników oraz możliwość obdarowania nimi swoich bliskich.

2017-12-01 16:25

Andrzejkowe wróżby

,,Hokus-pokus, czary-mary, niech się spełnią andrzejkowe czary” - imieniny Andrzeja to tradycyjne zabawy i wróżby, które dzisiaj odbyły się we wszystkich grupach wiekowych. Zaczarowany świat magii dostarczył wszystkim dzieciom wielu niezwykłych przeżyć i emocji. Ciekawe, czy spełnią się andrzejkowe przepowiednie....

2017-12-01 15:46

Dzień Pluszowego Misia

24 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia dzieci przyniosły swoje ulubione pluszowe maskotki - były te zupełnie malutkie, były i te wielkie, czy wreszcie te sławne, które zna niemalże cały świat: Kubuś Puchatek i Miś Uszatek. Przedszkolaki bawiły się ze swoimi misiami przy muzyce, śpiewały piosenki, rozwiązywały zagadki, mogły też posłuchać bajek i wierszy, których bohaterem był właśnie miś. Ten dzień był dla wszystkich naprawdę wyjątkowy i „misiowo” udany!

2017-11-24 17:22

Słowa ojczyzny pełne

W czwartek gościliśmy w naszym przedszkolu uczniów z Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie. Dzieci z najstarszych grup wiekowych miały okazję wysłuchać legendy „O śpiących rycerzach w Tatrach”, którzy bronili polskiej wolności. Uczniowie opowiedzieli także przedszkolakom o polskich symbolach narodowych, a na koniec wspólnie zaśpiewali nasz hymn. Spotkanie przebiegło w miłej, radosnej atmosferze. Dziękujemy Wam za umożliwienie wspólnego świętowania.

2017-11-18 15:33

Wycieczka „Krasnali” i „Biedronek” do Fabryki Ozdób Choinkowych „Vitbis” w Złotoryi

16 listopada dzieci z grupy „Krasnale” i „Biedronki” odwiedziły Fabrykę Ozdób Choinkowych „Vitbis”, gzie dowiedziały się, jak powstają bombki, aniołki i mikołaje ze szkła, którymi dekoruje się bożonarodzeniowe drzewka. Brały także udział w organizowanych tam warsztatach plastycznych – podczas zajęć dzieci własnoręcznie ozdabiały bombki, które z pewnością zawisną na gałązkach choinkowych w ich domach.

2017-11-18 15:29