WAKACJE!

Dobiega końca kolejny rok, nareszcie długo oczekiwane wakacje! Życzymy Wam udanego wypoczynku, wielu słonecznych dni i niezapomnianych wakacyjnych przygód. Wierzymy, że spotkamy się wypoczęci, z zapasem sił i w doskonałych humorach w nowym roku szkolnym!

2023-06-30 10:06

SPOTKANIE ZE STRAŻAKAMI – REALIZACJA NAGRODY ZDOBYTEJ W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM „DZIECIAKI NA STRAŻY”

W tym roku szkolnym dzieci z grupy „Motylki” brały udział w ogólnopolskiej akcji „Dzieciaki na straży”. Głównym celem projektu było propagowanie wśród dzieci w wieku przedszkolnym ogólnej wiedzy na temat zasad bezpieczeństwa i zachowania się w sytuacjach zagrożenia. W ramach akcji przeprowadzono zajęcia utrwalające wiadomości związane z bezpieczeństwem i niesieniem pomocy. Dzieci miały możliwość m.in. przedstawienia przebiegu rozmowy osoby wzywającej pomoc z dyspozytorem, utrwaliły numery alarmowe oraz poznały zawartość apteczki pierwszej pomocy. W związku z uczestnictwem w projekcie Motylki wzięły także udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym pod tym samym tytułem. Przedszkolaki otrzymały wyróżnienie - wizytę zastępu straży pożarnej wraz z samochodem gaśniczym! W spotkaniu ze strażakami uczestniczyły dzieci ze wszystkich grup. Serdecznie dziękujemy Pracownikom Ochotniczej Straży Pożarnej w Jaroszówce za spotkanie, podczas którego mogliśmy poznać pracę strażaka z bliska, za ciekawe opowieści i prezentację sprzętu i wozu strażackiego!

2023-06-22 16:55

CO SŁONKO WIDZIAŁO - NA DZIECIĘCE KŁOPOTY… BRZECHWA - OGÓLNOPOLSKI PROJEKT EDUKACYJNY

Grupa ”Pszczółki” zakończyła udział w projekcie „CO SŁONKO WIDZIAŁO - NA DZIECIĘCE KŁOPOTY… BRZECHWA ”. Jego założeniem było wprowadzenie dzieci w otaczający świat przyrodniczy, społeczny, emocjonalny poprzez piękno literatury dziecięcej autorstwa Jana Brzechwy, jak również promowanie czytelnictwa, wzbogacanie wiedzy i słownictwa. Założenia te były realizowane poprzez różnego rodzaju aktywności, takie jak wykonywanie prac plastyczno-technicznych, inscenizacje, pogadanki tematyczne, wycieczki, zabawy ruchowe i wiele wiele innych.

2023-06-13 21:20

SPRINTEM DO MARATONU

Nasze przedszkole przyłączyło się do udziału w IX edycji wydarzenia SPRINTEM DO MARATONU organizowanego przez „Bliżej Przedszkola”. To był już IX Ogólnopolski Maraton Przedszkolaków, którego celem jest promocja zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu, w tym czasu na świeżym powietrzu, popularyzowanie biegów wśród dzieci oraz kształtowanie u przedszkolaków nawyku podejmowania aktywności fizycznej w dorosłym życiu. Na początku imprezy uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 3 przedstawili przedszkolakom prezentację o genezie maratonu. Potem trenerzy KS „Chojnowianki” poprowadzili rozgrzewkę dla wszystkich uczestników. Po rozgrzewce mali maratończycy z numerem startowym na piersiach rozpoczęli bieg. Każda grupa z zapałem dopingowała biegnących sportowców. Wszystkie dzieci za swoje zmagania otrzymały pamiątkowe dyplomy. Maraton był wspaniałym przeżyciem!

2023-06-05 16:30

ZASADY ORGANIZACJI DYŻURU WAKACYJNEGO

Informujemy, że dyżur wakacyjny Przedszkola Miejskiego nr 1 w Chojnowie przypada w tym roku na sierpień. Na dyżur sierpniowy zapisywane są dzieci obojga pracujących rodziców/opiekunów prawnych lub pracującego rodzica/opiekuna prawnego, który samotnie wychowuje dziecko i nie korzysta w tym okresie z urlopu.
Karty zgłoszenia dziecka na dyżur wakacyjny wraz z zaświadczeniem z miejsca pracy o niewykorzystywaniu w tym czasie urlopu przez rodziców/prawnych opiekunów przyjmowane są do dnia 9 czerwca 2023 r.
Szczegółowe informacje dotyczące zasad organizacji dyżuru wakacyjnego w Przedszkolu Miejskim nr 1 w Chojnowie znajdują się w zakładce Dla Rodziców/podfolderze: WAŻNE.

2023-06-05 14:36