WAŻNE!!!

Drodzy Rodzice, już jutro - w piątek 14.04.2023 r., o godz. 9:00 w wiatrołapie Przedszkola zostaną wywieszone listy dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do Przedszkola Miejskiego nr 1 w Chojnowie na rok szkolny 2023/2024.

2023-04-13 16:26

WAŻNE!!!

Informujemy, iż na mocy Zarządzenia Nr 56/2023 Burmistrza Miasta Chojnowa z dnia 29 marca 2023 r. zaszły zmiany w terminarzu rekrutacji na rok szkolny 2023/2023. Weryfikacja wniosków o przyjęcie do przedszkola przez komisję rekrutacyjną trwa do 13 kwietnia 2023 r. (a nie do 14.04.23 r). Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych - 14 kwietnia 2023 r. (a nie 15.04.23 r.).
Pozostałe terminy pozostają bez zmian.
Lucyna Spes - dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 1 w Chojnowie

2023-04-04 09:44

ŚWIATOWY DZIEŃ WODY

Na temat wody dzieci wiedzą bardzo dużo, ale Światowy Dzień Wody, który obchodzimy 22 marca, jest doskonałą okazją do poszerzenia wiedzy na temat znaczenia i niesamowitych właściwości wody. Dzieci obejrzały filmy edukacyjne na temat krążenia wody w przyrodzie, sposobów oszczędzania wody oraz brały udział w zabawach muzycznych, słuchowych i badawczych. Ćwiczyły umiejętność wnioskowania o zjawiskach przyrodniczych na podstawie obserwacji i własnych doświadczeń. Dużo radości sprawiły zabawy badawcze i zagadki słuchowe. Dzieci rozpoznawały różne odgłosy wody, sprawdzały, co rozpuszcza się szybciej i w jakiej wodzie – gorącej czy zimnej, jak powstaje kolorowa woda, co pływa, a co tonie .Podczas zabaw i eksperymentów z wodą poznały jej właściwości, smak, zapach i kolor. Na zakończenie przedszkolaki wykonały prace plastyczne dotyczące omawianej tematyki. Po takim dniu dzieci już wiedzą, że woda jest niezbędna do życia i że trzeba o nią dbać. Zatem koleżanko, kolego szanuj wodę, każdą kroplę łap, bo woda to skarb!

2023-03-24 17:04

ŻEGNAJ, ZIMO – WITAJ, WIOSNO!

Zgodnie z tradycją 21 marca świętowaliśmy w naszym przedszkolu Pierwszy Dzień Wiosny. Z tej okazji każda grupa przygotowała krótki występ artystyczny, na który złożyły się wiosenne piosenki, wierszyki i rymowanki. Następnie wszyscy spotkaliśmy się w przedszkolnym ogrodzie, gdzie nastąpiło pożegnanie zimy i powitanie długo oczekiwanej wiosny. Dzieci radośnie maszerowały w wiosennym korowodzie, trzymając w rękach kolorowe kwiaty oraz instrumenty muzyczne. Było głośno i wesoło. Jesteśmy pewni, że po takim powitaniu wiosna zagości u nas już na dobre!

2023-03-22 09:54

CO SŁYCHAĆ U „SŁONECZEK”?

Zima to kolejna pora roku, którą dzieci z grupy „Słoneczek” spędziły w przedszkolu. I chociaż zabrakło typowych zimowych zabaw na śniegu to nie zabrakło ciekawych zajęć, doświadczeń, eksperymentów i zabaw, dzięki którym dzieci uczyły się , poznawały otaczający świat, ale przede wszystkim świetnie wspólnie spędzały czas w przedszkolu. Zdjęcia z niektórych zajęć, zabaw, spacerów można obejrzeć w galerii  Zapraszamy do obejrzenia!

2023-03-20 20:26