Pierwszy dzień wiosny

„Marzanno, Marzanno, Ty zimowa panno! Dziś Cię pożegnamy – wiosnę powitamy!” 21 marca było wesoło i kolorowo – dzieci przygotowały Marzannę, wiosenne kwiaty, instrumenty i ze śpiewem na ustach wyruszyły powitać najpiękniejszą porę roku – wiosnę. Marzanna została spalona – już wiosna na polach i łąkach, już wiosna nad lasem i rzeką, a zima daleko, daleko stąd!

2016-03-21 21:03

Mili goście ze szkółki piłkarskiej Football Academy

Dzisiaj nasze przedszkole odwiedzili goście ze szkółki piłkarskiej Football Academy – opowiedzieli dzieciom, jak ważną rolę w rozwoju małych piłkarzy odgrywa właściwa, bogata w owoce i warzywa dieta. Uśmiech na twarzach przedszkolaków wywołał lemur Julian – oficjalna maskotka Football Academy. Serdecznie dziękujemy za wizytę i smaczne jabłuszka!

2016-03-16 20:35

Przedstawienie „Kłopoty klauna”

14 marca kolejny raz gościliśmy w naszym przedszkolu aktorów Teatru Humoru „Igraszka” z Wałbrzycha – obejrzeliśmy przedstawienie pt.: „Kłopoty klauna”. Zabawne przygody tytułowego bohatera sprawiły, że śmialiśmy się do łez. Nie zabrakło również scen, które wzruszały i skłaniały nas do refleksji. Serdecznie dziękujemy za piękne przedstawienie!

2016-03-14 19:43

Wizyta przedszkolaków w SP3

2 marca nasze najstarsze dzieci, czyli „Motylki” udały się do Szkoły Podstawowej Nr3 w Chojnowie. Przedszkolaki swoją przygodę w szkolnych murach rozpoczęły od obejrzenia przygotowanego specjalnie na tę okazję programu – obejrzeli występ cheerleaderek, dziewcząt z grupy akrobatycznej Piramida, zespołu tanecznego z klasy IIa oraz zespołu Synkopa. Miały też możliwość zapoznania się z salami lekcyjnymi i pracownią komputerową. Na zakończenie spotkania wszyscy zostali obdarowani przepięknymi zakładkami wykonanymi przez starszych kolegów. Mamy nadzieję, że ta wizyta pomoże i ułatwi naszym dzieciom bezstresowo przekroczyć próg szkoły we wrześniu. Serdecznie dziękujemy za ciepłe przyjęcie!

2016-03-02 21:43

Koncert muzyczny pt.: „Dziki Zachód i kowboje”

29 lutego wysłuchaliśmy koncertu w wykonaniu artystów Lubuskiego Biura Koncertowego pt.: „Dziki Zachód i kowboje”. Tym razem grupa muzyków przybliżyła naszym przedszkolakom wspaniały świat Dzikiego Zachodu. Byli więc kowboje, był także szeryf, wspaniała muzyka grana na gitarze, skrzypcach, trąbce, werblu i banjo. Jednak największą atrakcją był występ kowbojki Mary Lou, która zawodowo odtańczyła kowbojskie tańce. Ciekawe, co też muzycy przygotują dla nas następnym razem? Czekamy z niecierpliwością!

2016-02-29 19:12