Rekrutacja 2016/2017

Informujemy, że pierwszy etap rekrutacji do Przedszkola Miejskiego nr 1 w Chojnowie został zakończony. Lista dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych została umieszczona na tablicy ogłoszeń w naszym przedszkolu. Rodzice/prawni opiekunowie kandydatów zakwalifikowanych do przyjęcia składają pisemne potwierdzenie woli zapisu w przedszkolu, do którego dziecko zostało zakwalifikowane (druk do pobrania na stronie internetowej przedszkola - zakładka „Dla rodziców" - „Rekrutacja" lub w Przedszkolu Miejskim nr 1 w Chojnowie). Brak potwierdzenia woli zapisu dziecka do przedszkola w formie pisemnej w terminie do dnia 6 maja 2016r. jest równoznaczny z rezygnacją z miejsca w przedszkolu.

2016-04-27 18:33

„Dzień Ziemi” w przedszkolu

22 kwietnia obchodziliśmy w naszym przedszkolu Międzynarodowy Dzień Ziemi. To święto ma przypominać każdemu człowiekowi, aby dbał o Ziemię, chronił ją przed zatruciem i zaśmieceniem. Tego dnia zastanawialiśmy się wspólnie z dziećmi, co możemy zrobić, aby nasza Planeta była piękna i czysta. Zorganizowaliśmy również ekologiczny przemarsz przedszkolaków – dzieci przy dźwiękach grzechotek i kołatek skandowały hasła: „O ziemię dbamy, bo ją kochamy!”, „Okaż kulturę i dbaj o naturę!”, „Oszczędzaj wodę!” Mamy nadzieję, że apel przedszkolaków zostanie wysłuchany!

2016-04-23 17:10

Konkursy, konkursy, konkursy!

Nasze przedszkolaki wzięły udział w konkursach plastycznych: „Żyj z przyrodą w zgodzie”, „Portret Pani Wiosny”, „Moje ulubione zwierzątko” i „Przyroda budzi się wiosną”. Tego rodzaju konkursy dają dzieciom radość i satysfakcję, a także rozwijają umiejętności plastyczne, kreatywność i kształtują wyobraźnię plastyczną. Trzymamy kciuki za nasze przedszkolaki i z niecierpliwością czekamy na wyniki.

2016-04-23 16:46

Pierwszy dzień wiosny

„Marzanno, Marzanno, Ty zimowa panno! Dziś Cię pożegnamy – wiosnę powitamy!” 21 marca było wesoło i kolorowo – dzieci przygotowały Marzannę, wiosenne kwiaty, instrumenty i ze śpiewem na ustach wyruszyły powitać najpiękniejszą porę roku – wiosnę. Marzanna została spalona – już wiosna na polach i łąkach, już wiosna nad lasem i rzeką, a zima daleko, daleko stąd!

2016-03-21 21:03

Mili goście ze szkółki piłkarskiej Football Academy

Dzisiaj nasze przedszkole odwiedzili goście ze szkółki piłkarskiej Football Academy – opowiedzieli dzieciom, jak ważną rolę w rozwoju małych piłkarzy odgrywa właściwa, bogata w owoce i warzywa dieta. Uśmiech na twarzach przedszkolaków wywołał lemur Julian – oficjalna maskotka Football Academy. Serdecznie dziękujemy za wizytę i smaczne jabłuszka!

2016-03-16 20:35