Koncert muzyczny pt.: „Grające piły, rury i garnki”

21 października nasze przedszkolaki miały okazję uczestniczyć w koncercie muzycznym zorganizowanym przez Lubuskie Biuro Koncertowe. Tym razem koncert był dość nietypowy – artyści zamiast instrumentów grali na piłach, rurkach, garnkach, butelkach itp. Dzieci były zachwycone! Przekonały się, że muzykę można wydobyć naprawdę ze wszystkiego!

2016-10-25 20:15

Wycieczka „Krasnali” i „Słoneczek” do lasu

14 października dzieci ze „Słoneczek” i „Krasnali” wybrały się na wycieczkę do lasu. W lesie nasze przedszkolaki spotkały się z panem leśniczym, który ciekawie opowiadał o swojej pracy, a także przekazał wiele ciekawostek na temat lasu i jego mieszkańców. Dzieci wraz z leśniczym spacerowały po lesie, poznawały leśną roślinność, słuchały odgłosów lasu, a także zbierały wspaniałe eksponaty w celu wzbogacenia kącików przyrody. Wielką frajdą okazało się grzybobranie, w trakcie którego dzieci poznały grzyby trujące i jadalne. Tych ostatnich wycieczkowicze przywieźli bardzo dużo! Na zakończenie odbyło się wspólne pieczenie kiełbasek. „Krasnale” i „Słoneczka” wraz z wychowawczyniami serdecznie dziękują panu leśniczemu Aleksandrowi Pavlou za mile spędzony czas!

2016-10-25 19:36

Urodziny Kubusia Puchatka

14 października we wszystkich grupach wiekowych po raz kolejny obchodziliśmy urodziny Kubusia Puchatka, bohatera słynnej powieści dla najmłodszych. Tego dnia wszystkie dzieci w dobrych humorach bawiły się rozwiązując zagadki i zadania związane z postaciami występującymi w książkach Alana Aleksandra Milne. Były również tańce i zabawy przy muzyce z ulubionymi pluszakami. Wszyscy na przyjęciu bawili się znakomicie! Kubusiu, z niecierpliwością czekamy na Twoje kolejne urodziny!

2016-10-16 11:52

„Święto Pieczonego Ziemniaka”

Stało się już tradycją, że w pierwszych dniach jesieni w naszym przedszkolu odbywa się „Święto Pieczonego Ziemniaka”. W tym roku również przy tej okazji odbyło się uroczyste Pasowanie na Przedszkolaka. Dzieci z najmłodszej grupy wiekowej - „Motylki” - przygotowały z tej okazji krótki program artystyczny, a po występach Pani Dyrektor pasowała nasze Maluchy na prawdziwych przedszkolaków. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak złożył swój „podpis” - odcisk palca i otrzymał dyplom oraz słodką niespodziankę. Życzymy naszym kochanym „Motylkom”, aby pobyt w przedszkolu sprawiał im wiele radości i zadowolenia! A po pasowaniu przyszedł czas na wspólną zabawę – były konkursy, zawody, tańce, niespodzianki. Nie zabrakło również smakołyków serwowanych na stoiskach gastronomicznych – można było zjeść przepyszne ciasta, pierogi, kopytka, placki ziemniaczane. I w tym roku dużym powodzeniem cieszyło się rodzinne pieczenie kiełbasek przy ognisku. Piękna pogoda, dobre humory, wizyta Mrówki, Elzy, Olafa, Myszki Miki sprawiły, że festyn ten śmiało możemy zaliczyć do udanych! Serdecznie dziękujemy naszym cudownym dzieciom i ich rodzicom, wspaniałej Radzie Rodziców - dzięki Wam udało się zorganizować wspaniałą imprezę i bez przeszkód świętować na świeżym powietrzu! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii i na stronie http://www.chojnow.pl/news/news/view/id/7239 !

2016-10-01 20:36

Pasowanie na Przedszkolaka 2016

Serdecznie zapraszamy w imieniu przedszkolaków i pań z grupy „Motylki” na uroczyste Pasowanie na Przedszkolaka, które odbędzie się 1 października 2016r. (sobota) o godz. 13.00 w ogrodzie przedszkolnym. Będziemy mocno trzymać kciuki za nasze dzielne „maluszki”!

2016-09-26 10:48