„ŚWIATEŁKO” - spektakl Opolskiego Teatru Lalki i Aktora

22 listopada dzieci z najstarszych grup wiekowych, czyli „Słoneczka” i „Krasnale” udały się do lubińskiego Centrum Kultury Muza, aby obejrzeć przedstawienie teatralne pt. "Światełko" w wykonaniu Opolskiego Teatru Lalki i Aktora. „Światełko” to delikatna, krucha opowieść, która pozwala na poważną rozmowę z dziećmi o trudnych sprawach. Autorka, Malina Prześluga, jest świadoma odpowiedzialności, którą mamy my – dorośli, kiedy codziennie odpowiadamy na pytania naszych dzieci. Na wszystkie pytania – te naiwne, banalne, ale i te ważne i bardzo ważne. Dziecko, jak każda rozsądna istota, ma prawo do zadawania pytań i do poznania prawdy. To od nas – dorosłych – od naszej siły, odwagi i mądrości zależy, czy i w jaki sposób włączymy nasze dzieci do odkrywania tajemnic naszego wspólnego świata.

2013-11-23 16:36

SPOTKANIE Z LOGOPEDĄ

Informujemy Rodziców dzieci 5 i 6 - letnich („Grzybki”, „Biedronki”, „Słoneczka” i „Krasnale”), że 21 listopada (czwartek) o godz. 16.30 odbędzie się spotkanie z Panią Dorotą Chopkowicz - logopedą (w sali grupy "Słoneczka" na I piętrze). Serdecznie zapraszamy!

2013-11-18 20:10

Rodzice czytają dzieciom

Nasze przedszkole wspiera ogólnopolską kampanię ,,Cała Polska czyta dzieciom", której celem jest propagowanie głośnego czytania dzieciom. W ramach tej akcji 15 listopada „Słoneczka” odwiedziła mama Zuzi, która czytała przedszkolakom bajkę o przygodach Kubusia Puchatka. Dziękujemy Pani za poświęcony nam czas!

2013-11-17 18:29

Wielka, żywa flaga w Rynku

8 listopada dzieci ze „Słoneczek” i „Krasnali” brały udział w akcji zorganizowanej przez Gimnazjum nr 2 w Chojnowie, polegającej na utworzeniu w Rynku wielkiej biało-czerwonej flagi.

2013-11-12 18:39

Wycieczka „Grzybków” do w Fabryki Ozdób Choinkowych „Vitbis” w Złotoryi

4 listopada dzieci z grupy „Grzybki” gościły z wizytą w Fabryce Ozdób Choinkowych „Vitbis”, gdzie miały okazję zobaczyć, jak szklana rurka zmienia się w przepiękną ozdobę choinkową. Odwiedziły takie hale jak: dmuchalnia, srebrzalnia, dekoratornia, wzorcownia. Wycieczka była niepowtarzalnym przeżyciem dla naszych przedszkolaków - pozwoliła im przenieść się w bajkowy czas Świąt.

2013-11-12 18:06