Z wizytą w „DANY”

7 listopada dzieci z grupy „Wiewiórki” odwiedziły zakład krawiecki „DANY”. Celem wycieczki było zapoznanie z zawodem krawcowej oraz wyrabianie szacunku do pracy ludzi różnych zawodów. Nasze przedszkolaki miały okazję z bliska zobaczyć maszyny krawieckie, a także dowiedzieć się, jak przebiegają kolejne etapy szycia ubranek dla dzieci. W prezencie dzieci otrzymały ścinki materiałów, które z pewnością urozmaicą zajęcia w przedszkolu.

2012-11-09 15:18

Pasowanie na Przedszkolaka 2012

7 listopada odbyło się w naszym przedszkolu uroczyste Pasowanie na Przedszkolaka. Dzieci z najmłodszej grupy wiekowej przygotowały z tej okazji krótki program artystyczny – były tańce, wiersze i piosenki. Po występach Pani Dyrektor pasowała nasze Maluchy na prawdziwych przedszkolaków. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak złożył swój „podpis” - odcisk palca w przedszkolnej kronice i otrzymał dyplom oraz słodką niespodziankę. Życzymy naszym kochanym „Motylkom”, aby pobyt w przedszkolu sprawiał im wiele radości i zadowolenia!

2012-11-07 20:47

Konkurs „Bezpieczna droga do przedszkola”

Informujemy, że nasze przedszkole wraz z KP Chojnów i Portalem Chojnow.pl organizuje konkurs plastyczny „Bezpieczna droga do przedszkola”. W związku z tym 25 października „Słoneczka” i „Pszczółki” udały się na Komisariat Policji w Chojnowie, gdzie poznały sposoby bezpiecznego poruszania się po drodze – nie tylko tej do przedszkola. Na zakończenie spotkania wszystkie przedszkolaki otrzymały z rąk policjantów upominki – legitymacje, gry planszowe, maskotki z Klubu Pancernika oraz słodycze – fundatorem upominków była Inspekcja Transportu Samochodowego, Europejskie Centrum Odszkodowań oraz Portal Chojnow.pl. Dziękujemy za miłe i serdeczne przyjęcie!

2012-11-01 22:04

Daj się wkręcić – pomóż Jagodzie!

Każdy z nas zapewne słyszał o Jagodzie Prusik – 13-letniej dziewczynce, mieszkance naszego miasta cierpiącej na mózgowe porażenie dziecięce. Już od dłuższego czasu w Chojnowie, a także w okolicznych miastach i wioskach trwa akcja „Wierzysz w cuda? To się uda! Nakrętki Twoje, a szczęście MOJE” polegająca na zbieraniu wszelkiego rodzaju plastikowych nakrętek. Informujemy, iż nowy punkt zbiorczy znajduje się w naszym przedszkolu. Im więcej nakrętek zbierzemy, tym więcej pieniędzy zostanie przekazanych na leczenie i rehabilitację Jagody. Zabiegi te są bardzo kosztowne, jednak dają nadzieję na znaczną poprawę - umożliwią Jagodzie chodzenie. Zbierajmy więc nakrętki, przecież to nas nic nie kosztuje!

2012-11-01 21:41

Wycieczka „Słoneczek” i „Pszczółek” do lasu

19 października dzieci ze „Słoneczek” i „Pszczółek” były na wycieczce w lesie. Spotkały się tam z Panem leśniczym, który oprowadził je po leśnych dróżkach, a także opowiedział o swojej pracy i przekazał wiele ciekawostek na temat lasu i jego mieszkańców. Na zakończenie dzieci same piekły kiełbaski na ognisku, które potem z apetytem zjadły. Pobyt w lesie sprawił naszym przedszkolakom wiele radości!

2012-10-23 18:21