Wycieczka „Motylków” i „Pszczółek” do „Leśnego Raju”

Dzisiaj od samego rana z wielkim niepokojem spoglądaliśmy w niebo, które nie wydawało się sprzyjać naszym planom. Po wczorajszym deszczowym dniu byliśmy pełni obaw...Na szczęście udało nam się zaczarować pogodę i w dobrych nastrojach wyruszyliśmy na wycieczkę do Gospodarstwa Agroturystycznego „Leśny Raj” w Michałowie. A tam czekało na nas mnóstwo atrakcji – wspaniale wyposażony plac zabaw, przejażdżka wozem i w siodle, strusie, lamy, kucyki. Zabawa była wyśmienita! Wszyscy zadowoleni i szczęśliwi wróciliśmy do przedszkola. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

2012-06-11 18:05

Z wizytą w Komisariacie Policji w Chojnowie

5 czerwca „Słoneczka”, „Motylki” i „Pszczółki” odwiedziły ” Komisariat Policji w Chojnowie. Na spotkanie przybył także wyjątkowy gość – Komisarz Lew. Policjanci wspólnie z Komisarzem Lwem zwrócili uwagę na zachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu pieszym i drogowym. Tłumaczyli również, jak zachować się w przypadku ataku psa oraz do czego służy telefon alarmowy 112 i 997. Na zakończenie wszystkie przedszkolaki otrzymały drobne upominki. Dziękujemy za miłe i serdeczne przyjęcie!

2012-06-11 18:04

Dzień Dziecka

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”. 1 czerwca to dzień szczególny - to święto wszystkich dzieci. Od samego rana robiłyśmy wszystko, aby nasze dzieci były radosne, szczęśliwe i uśmiechnięte. Specjalnie dla naszych przedszkolaków przygotowałyśmy wiele atrakcji: był wspólny śpiew, tańce, zabawy przy muzyce, konkurs „Bajkowy świat”, malowanie twarzy. Jednak największą niespodzianką było przedstawienie pt.: „Czerwony Kapturek” w wykonaniu personelu przedszkola. Radości było co niemiara! Mamy nadzieję, że każde dziecko wesoło i beztrosko spędziło ten wyjątkowy dzień!

2012-06-01 17:43

"Tra-la-la - co tak głośno gra"

24 maja mieliśmy okazję kolejny raz uczestniczyć w koncercie muzycznym zorganizowanym przez Lubuskie Biuro Koncertowe pt.: "Tra-la-la - co tak głośno gra". Tym razem artyści LBK zaprezentowali nam instrumenty dęte blaszane: trąbkę, puzon i róg (inna nazwa to waltornia). Było to nasze ostatnie spotkanie w tym roku szkolnym – dziękujemy więc za umożliwienie nam poznania muzyki różnych kultur i różnych krajów, ich oryginalnych strojów i charakterystycznych instrumentów.

2012-05-28 12:31

Dzień Mamy i Taty

„Powiedziała mi to lala i powiedział mi to miś: – Czy pamiętasz, że w przedszkolu macie wielkie święto dziś?” Oczywiście wszystkie dzieci pamiętały o święcie swoich Najukochańszych Mam i Najwspanialszych Tatusiów. To właśnie dla Nich od kilku tygodni wytrwale zapamiętywały kolejne zwrotki piosenek, ćwiczyły długie wiersze i skomplikowane kroki układów tanecznych. Występy bardzo podobały się naszym gościom, o czym świadczyły gromkie brawa i podziękowania. Po występach młodzi artyści wręczyli własnoręcznie wykonane upominki i złożyli najgorętsze życzenia przepełnione ogromną dawką miłości i słodziutkim całuskiem. Do życzeń dołączamy się także my, pracownicy przedszkola, życząc wszystkim Rodzicom wytrwałości i mądrości w wychowywaniu swoich pociech i dużo, dużo miłości, aby nigdy jej nie zabrakło – zwłaszcza w pokonywaniu wielu przeszkód.

2012-05-25 07:30