Pyszne i zdrowe kanapki kolorowe

9 maja dzieci z grupy „Motylki” podjęły wielkie wyzwanie – samodzielnie wykonały kanapki z przyniesionych przez siebie produktów. Było bardzo kolorowo i zdrowo, a co najważniejsze wszystkim smakowało!

2012-05-10 09:40

Dzieci-Dzieciom

27 kwietnia w Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Chojnowie odbyła się akademia dla chojnowskich przedszkolaków „Dzieci Dzieciom”. Na scenie zaprezentowały się grupy taneczne: Mały Karambol w układzie disco i Mały Karambol II w układzie do piosenki Lollipop, a także grupy teatralne Małe Pchełki (widowisko taneczne pt.: „Kopciuszek”) oraz grupa Pchełki, która przeniosła widzów w świat łąkowych stworzeń. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie!

2012-05-07 16:43

Dzień Ziemi

23 kwietnia obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Ziemi. Jest to prowadzona corocznie wiosną akcja, mająca na celu promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie. Przedszkole to odpowiednie miejsce na początek edukacji ekologicznej. Wspólnie z dziećmi zastanawialiśmy się, co możemy zrobić, aby nasza Planeta była czysta i piękna. Tego dnia odbył się również barwny pochód, który był apelem najmłodszych o ochronę przyrody i ulepszanie środowiska. Jeśli chcemy żyć szczęśliwie – żyjmy zawsze zgodnie z naturą!

2012-04-25 07:34

Wizyta „Motylków” i „Pszczółek” w bibliotece

20 kwietnia „Motylki” i „Pszczółki” odwiedziły Miejską Bibliotekę Publiczną w Chojnowie. Tym razem dzieci dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy na temat ilustracji w książkach dla dzieci. Same również będą mogły zabawić się w ilustratorów – pani bibliotekarka przeczytała wiersz, a zadaniem dzieci jest zilustrowanie go – w ten sposób powstanie nasza pierwsza książeczka! Mamy czas do końca maja, a więc, mali artyści, do dzieła!

2012-04-20 18:18

Wizyta instruktorów wędkarstwa

18 i 20 kwietnia odbyły się w naszym przedszkolu kolejne spotkania z instruktorami szkolenia młodzieży wędkarskiej z Koła PZW Chojnów – Miasto. Tematem spotkań było propagowanie wypoczynku nad wodą połączonego z uprawianiem wędkarstwa. Tym razem wzięły w nich udział „Krasnale” i „Pszczółki”.

2012-04-20 17:30