Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

ŚWIATOWY DZIEŃ WODY

Na temat wody dzieci wiedzą bardzo dużo, ale Światowy Dzień Wody, który obchodzimy 22 marca, jest doskonałą okazją do poszerzenia wiedzy na temat znaczenia i niesamowitych właściwości wody. Dzieci obejrzały filmy edukacyjne na temat krążenia wody w przyrodzie, sposobów oszczędzania wody oraz brały udział w zabawach muzycznych, słuchowych i badawczych. Ćwiczyły umiejętność wnioskowania o zjawiskach przyrodniczych na podstawie obserwacji i własnych doświadczeń. Dużo radości sprawiły zabawy badawcze i zagadki słuchowe. Dzieci rozpoznawały różne odgłosy wody, sprawdzały, co rozpuszcza się szybciej i w jakiej wodzie – gorącej czy zimnej, jak powstaje kolorowa woda, co pływa, a co tonie .Podczas zabaw i eksperymentów z wodą poznały jej właściwości, smak, zapach i kolor. Na zakończenie przedszkolaki wykonały prace plastyczne dotyczące omawianej tematyki. Po takim dniu dzieci już wiedzą, że woda jest niezbędna do życia i że trzeba o nią dbać. Zatem koleżanko, kolego szanuj wodę, każdą kroplę łap, bo woda to skarb!

2023-03-24 17:04

ŻEGNAJ, ZIMO – WITAJ, WIOSNO!

Zgodnie z tradycją 21 marca świętowaliśmy w naszym przedszkolu Pierwszy Dzień Wiosny. Z tej okazji każda grupa przygotowała krótki występ artystyczny, na który złożyły się wiosenne piosenki, wierszyki i rymowanki. Następnie wszyscy spotkaliśmy się w przedszkolnym ogrodzie, gdzie nastąpiło pożegnanie zimy i powitanie długo oczekiwanej wiosny. Dzieci radośnie maszerowały w wiosennym korowodzie, trzymając w rękach kolorowe kwiaty oraz instrumenty muzyczne. Było głośno i wesoło. Jesteśmy pewni, że po takim powitaniu wiosna zagości u nas już na dobre!

2023-03-22 09:54

CO SŁYCHAĆ U „SŁONECZEK”?

Zima to kolejna pora roku, którą dzieci z grupy „Słoneczek” spędziły w przedszkolu. I chociaż zabrakło typowych zimowych zabaw na śniegu to nie zabrakło ciekawych zajęć, doświadczeń, eksperymentów i zabaw, dzięki którym dzieci uczyły się , poznawały otaczający świat, ale przede wszystkim świetnie wspólnie spędzały czas w przedszkolu. Zdjęcia z niektórych zajęć, zabaw, spacerów można obejrzeć w galerii  Zapraszamy do obejrzenia!

2023-03-20 20:26

LIST DOLNOŚLĄSKIEGO KURATORA OŚWIATY DO RODZICÓW

Na prośbę Kuratorium Oświaty we Wrocławiu w zakładce Dla Rodziców/Ważne przedstawiamy Państwu list Dolnośląskiego Kuratora Oświaty.

2023-03-08 18:35

LUTY U PSZCZÓŁEK

Miesiąc luty przyniósł Pszczółkom wiele ciekawych wydarzeń. Obchodziły urodziny kolegów i koleżanek z grupy, sto lat było słychać nie jeden raz z naszej sali

2023-03-01 20:47