Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Aktualności

WYCIECZKA „SłONECZEK” I „KRASNALI” DO WIOSKI INDIAŃSKIEJ W OSTASZOWIE

25 maja dzieci z najstarszych grup były na wycieczce w Wiosce Indiańskiej w Ostaszowie. Na początku tej fantastycznej przygody dzieci zwiedzały mini zoo, gdzie nie tylko obserwowały zwierzęta, ale także miały możliwość je karmić. Następnie korzystały z placu zabaw. Po zabawach ruchowych nadszedł czas spotkania z Wodzem Wioski, który opowiedział dzieciom o historii, kulturze i zwyczajach Indian. Przedszkolaki brały udział w szeregu zabaw, bloku gier i konkursach zespołowych. Dużym zainteresowaniem cieszyła się nauka i konkurs strzelania z łuku. W znajdujących się na terenie wioski namiotach dzieci mogły obejrzeć oryginalne przedmioty używane kiedyś przez Indian – tarcze wojowników, torby ze skór z aplikacjami z korali, pióropusze, bębny, mokasyny, narzędzia do garbowania skór, stroje indiańskie. Na zakończenie było pałaszowanie kiełbasek upieczonych na ognisku oraz malowanie „Bladych Twarzy” w motywy indiańskie. Ten dzień pozostanie z pewnością na długo w pamięci dzieci.

2022-05-26 10:44

WIZYTA W BIBLIOTECE

18 maja dzieci z grupy „Słoneczka” odwiedziły Miejską Bibliotekę Publiczną w Chojnowie. Przedszkolaki dowiedziały się, jak zbudowana jest książka, kto tworzy do niej ilustracje, co znajduje się na jej karcie tytułowej oraz do czego służy spis treści. Dzieci dowiedziały się także, jak należy dbać o książki, aby służyły nam długo. Pani bibliotekarka pokazała także dzieciom, gdzie znajduje się przeznaczony specjalnie dla nich regał z książkami. Następnie zaprezentowała i dała do obejrzenia książeczki z działu dziecięcego. Przedszkolakom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książki, które z chęcią oglądały. Spotkanie odbywało się w miłej, pełnej uśmiechów i wrażeń atmosferze. Żegnając się dzieci zapewniały, że przyjdą tu ponownie. Takie spotkania umożliwiają bezpośredni kontakt z książką, rozbudzają zainteresowania czytelnicze, przybliżają literaturę dziecięcą i jej autorów, a jednocześnie są inspiracją do działalności plastycznej.

2022-05-21 15:53

„MUZYCZNE OPOWIEŚCI - SKRZATY, GNOMY I KRÓL GÓR” - KONCERT MUZYCZNY

16 maja odbył się kolejny w tym roku koncert pt. „Muzyczne opowieści – Skrzaty, gnomy i Król Gór”. Muzycy z Lubuskiego Biura Koncertowego „Orfeusz” zaprosili przedszkolaków do wspólnej muzycznej przygody i opowiedzieli muzyką o Królu Gór oraz bajkowych skrzatach i legendarnych gnomach. Dzieci poznały brzmienie i budowę wiolonczeli, skrzypiec i elektrycznego fortepianu. Muzyka potrafi pięknie opowiadać!

2022-05-17 08:41

WIZYTA STRAŻAKÓW

11 maja nasze przedszkole odwiedzili strażacy. Ich wizyta wzbudziła ogromne zainteresowanie wśród dzieci, które z wielkim entuzjazmem przyglądały się wozom strażackim oraz wszystkim sprzętom, jakie znajdowały się na ich wyposażeniu. Przedszkolaki zobaczyły również, jak wygląda strój strażaka, zaczynając od ciężkich butów aż po hełm – który mogły przymierzyć, aby poczuć się choć przez chwilę strażakiem. Dzięki takim spotkaniom dzieci poznają ciężką i odpowiedzialną pracę strażaka i kształtują odpowiednie zachowania w trudnych sytuacjach. Wrażenia, jakich dostarczyli nam strażacy na długo pozostaną w naszej pamięci. Z całego serca dziękujemy przedstawicielom straży za przybycie i poświęcenie nam swojego cennego czasu.

2022-05-11 13:12

KONKURS PLASTYCZNY „MOJA ULUBIONA POSTAĆ Z BAJKI” ROZSTRZYGNIĘTY!

6 maja odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Moja ulubiona postać z książki” oraz uroczyste wręczenie nagród i dyplomów. Konkurs odbył się w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, a jego głównym celem konkursu było rozwijanie kreatywności dzieci. Prace plastyczne były bardzo oryginalne i zgodne z tematem przewodnim. Zwycięzcami konkursu zostali: Miejsce 1. Stanisław Brzozowy (Grzybki) Miejsce 2. Bartosz Siemiński (Grzybki) Miejsce 3. Aleksander Papież (Krasnale) Miejsce 3. Wiktoria Rott-Wierzbicka (Grzybki) Wyróżnienia: Mila Waganiak (Motylki) Kuba Drożdżal (Motylki) Hanna Metanowska (Grzybki) Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy!

2022-05-11 12:40

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie