Aktualności

Działamy lokalnie!
29 listopada w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia wieńczące projekt realizowany w ramach programu Działaj Lokalnie Fundacji Wrzosowa Kraina i Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności. Odgrywanie scenek oraz wykonywanie zadań przygotowanych przez nieformalną grupę „Razem dla dzieciaków” było nie tylko sprawdzeniem umiejętności i wiadomości naszych przedszkolaków z zakresu bezpieczeństwa, ale przede wszystkim wspaniałą zabawą! Na zakończenie w przedszkolu powstała również wystawa prac plastycznych dzieci ukazujących bezpieczeństwo widziane ich oczami. Jedno jest pewne - dzieci z naszego przedszkola zasady znają i bezpiecznie działają!
data publikacji: 2019-12-04 08:04
 
,,Spotkanie z książką”
W minioną środę grupę ,,Grzybków” odwiedził niecodzienny gość. Była nim mama Stasia- Pani Ania. Podczas spotkania przedszkolaki wysłuchały ciekawego opowiadania, autorstwa Iwony Chmielewskiej, które pobudziło ich kreatywność i zadziałało na wyobraźnię. W efekcie czego powstała grupowa praca plastyczna będąca dopełnieniem całości. Można ją podziwiać w przedszkolnej szatni. Dziękujemy Pani Ani za interesujące i miłe spotkanie.
data publikacji: 2019-11-30 14:04
 
,,Z wizytą w przedszkolnej kuchni”
W poniedziałek 25 listopada dzieci z grupy ,,Grzybki” udały się z wizytą do przedszkolnej kuchni. Celem wycieczki było zapoznanie się z zawodem kucharza oraz poznanie narzędzi i urządzeń potrzebnych do jego wykonywania. Panie kucharki opowiedziały dzieciom, na czym polega ich codzienna praca. Maluszki miały okazję zwiedzić kuchnię i obejrzeć jej wyposażenie. Szczególne wrażenie wywarły na nich ogromne garnki, patelnie i akcesoria służące do przygotowywania posiłków. Wizyta w kuchni stała się dla ,,Grzybków” inspiracją do wykonania ,,obiadowych przysmaków” z masy solnej i stworzenia pięknych prac plastycznych. Dziękujemy Paniom kucharkom za poświęcony czas i ciekawą lekcję gotowania.
data publikacji: 2019-11-27 18:25
 
O zdrowie dbamy – sport uprawiamy!
Wszyscy wiemy, że aktywność fizyczna – w połączeniu ze zdrowym żywieniem i higieną – jest warunkiem zachowania i wzmocnienia zdrowia. Dlatego też w trosce o właściwy rozwój naszych wychowanków, a także dbając o kształtowanie u nich prawidłowych postaw i nawyków prozdrowotnych staramy się stale zachęcać dzieci do wszelkiej aktywności fizycznej. Stąd właśnie pomysł zorganizowania zawodów sportowych z udziałem dzieci z grupy „Motylki”. Mali zawodnicy dzielnie rywalizowali w wielu konkurencjach, dużo było przy tym emocji, okrzyków, oklasków i śmiechu. Oczywiście nie było przegranych, gdyż najważniejsza jest wspólna zabawa i propagowanie sportu wśród najmłodszych!
data publikacji: 2019-11-23 14:32
 
Warto pomagać!
W ostatnich dniach przeprowadziliśmy w naszym przedszkolu zbiórkę artykułów i rzeczy, które mogą przydać się wychowankom Domu Dziecka w Wojcieszowie oraz podopiecznym Fundacji Gajusz. Do akcji aktywnie włączyli się Rodzice Przedszkolaków i Pracownicy placówki. Dziękujemy Paniom: Magdalenie Filipczak, Dominice Nikiel za zorganizowanie zbiórki w tak szczytnym celu i umożliwienie nam przyłączenia się do niej. Dziękujemy Rodzicom Przedszkolaków za aktywne uczestnictwo w przedsięwzięciu. Gorące podziękowania kierujemy także do Pana Edwarda Piaseckiego, który przekazał ogromną ilość nowych ciuszków.
data publikacji: 2019-11-22 21:31
 
<< nowsze | 22  | 23  | 24  | 25  | 26 | 27  | 28  | 29  | 30  | 31  | starsze >>

 

 

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie