Aktualności

Podziękowanie od Prezydenta RP
8 listopada otrzymaliśmy przesyłkę z Kancelarii Prezydenta RP Andrzeja Dudy z podziękowaniami za udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym „Piękna nasza Polska cała”. Do listu dołączona była flaga narodowa – symbol naszej tożsamości i przynależności do wspólnoty polskiej.
data publikacji: 2019-11-09 15:25
 
Świętujemy Niepodległość!
W piątek, 8 listopada, uczciliśmy 101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W uroczystości wziął udział Burmistrz Miasta Chojnowa Jan Serkies, przedstawicielki Rady Rodziców, wszystkie przedszkolaki i cały personel przedszkola. Rozpoczęliśmy od krótkiego przypomnienia dziejów naszej Ojczyzny, a potem słowem i piosenką oddaliśmy szacunek symbolom narodowym i wyraziliśmy miłość i przywiązanie do kraju ojczystego. Serca mocniej nam zabiły, gdy o symbolicznej godzinie 11.11 po całym przedszkolu rozbrzmiewał odśpiewany wspólnie „Mazurek Dąbrowskiego”. Występy przedszkolaków zostały nagrodzone gromkimi brawami, a ich zaangażowanie, patriotyczna postawa i artystyczny talent doceniony przez wszystkich. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii, a także na stronie: https://promocja.chojnow.eu/swieto_niepodleglosci_w_przedszkolu,a490.html
data publikacji: 2019-11-09 10:42
 
Święto Niepodległości
Już w piątek – 8 listopada – przedszkolne obchody 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W tym roku również włączymy się w akcję „Szkoła do hymnu” i wspólnie zaśpiewamy „Mazurek Dąbrowskiego” o symbolicznej godzinie 11:11. Prosimy, aby w tym dniu dzieci ubrane były odświętnie z akcentami biało-czerwonymi.
data publikacji: 2019-11-06 19:26
 
„Słowa ojczyzny pełne”
6 listopada gościliśmy w przedszkolu uczniów z Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie, którzy przeczytali dzieciom z najstarszych grup wiekowych utwory nawiązujące do historii naszego kraju. Spotkanie było też okazją do wspólnego odśpiewania hymnu Polski. Na zakończenie przedszkolaki otrzymały biało-czerwone naklejki przedstawiające treści związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości oraz „Elementarz młodego Polaka” - książeczkę, którą powinno poznać każde polskie dziecko. Dziękujemy za umożliwienie wspólnego świętowania!
data publikacji: 2019-11-06 19:24
 
Wizyta w Jednostce Straży Pożarnej
Realizując projekt „Zasady znamy i bezpiecznie działamy!” w ramach programu „Działaj lokalnie” nasze przedszkolaki nieustannie poszerzają wiedzę i doskonalą umiejętności w zakresie bezpieczeństwa. Na temat bezpieczeństwa najwięcej wiedzą ci, którzy nad nim czuwają, dlatego „Słoneczka” i „Krasnale” udały się na wycieczkę do Jednostki Straży Pożarnej w Chojnowie. W trakcie spotkania strażacy zaznajomili dzieci z ciekawostkami związanymi z ich pracą zawodową, przestrzeganiem zakazów oraz zachowaniem bezpieczeństwa w czasie pożaru, burzy, wypadku itp. Wysłuchały prelekcji na temat niebezpieczeństw i zagrożeń pożarowych, oraz jak zachować się w sytuacjach zagrażającym zdrowiu i życiu. Przy okazji utrwaliły sobie numer telefonu do Straży Pożarnej – 998 i numer alarmowy – 112. Jak zawsze największe zainteresowanie wzbudziły wozy strażackie. Dzieci mogły je z bliska oglądać oraz podziwiać wyposażenie, jakim dysponują podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy strażacy. Przez chwilę wszyscy chętni uczestnicy wycieczki mogli poczuć się jak strażacy, przymierzając hełm strażacki i umundurowanie. Przedszkolaki wykazały ogromne zainteresowanie spotkaniem, podczas którego nabyły cenną wiedzę, która utrwalana będzie przy każdej okazji. Za zaangażowanie w trakcie zajęć wszystkie dzieci otrzymały przygotowane przez gospodarzy certyfikaty Małego Strażaka. Za miłe spotkanie dzieci podziękowały strażakom wręczając własnoręcznie wykonane laurki i życzyły wytrwałości w codziennych zmaganiach z przeciwieństwami losu. Ta wizyta z pewnością na długo zostanie w pamięci przedszkolaków.
data publikacji: 2019-11-02 11:21
 
<< nowsze | 24  | 25  | 26  | 27  | 28 | 29  | 30  | 31  | 32  | 33  | starsze >>

 

 

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie