WARSZTATY CERAMICZNE W PRACOWNI MOKSiR-u – MOTYLKI

5 grudnia dzieci z grupy „Motylki” udały się do Miejskiego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Chojnowie na drugą część warsztatów ceramicznych. Tym razem przedszkolaki dekorowały szkliwem wykonane wcześniej talerzyki. Teraz musi nastąpić drugi wypał i będzie można podziwiać dziecięce prace! Oczywiście i tym razem nie zabrakło świetnej zabawy w kręgielni – emocji było co niemiara!

2022-12-05 18:40

WARSZTATY CERAMICZNE- ,,GRZYBKI”

30 listopada dzieci z grupy ,,Grzybki” wybrały się do Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji na drugą część warsztatów ceramicznych. W trakcie spotkania przedszkolaki zapoznały się z techniką szkliwienia wyrobów z gliny za pomocą tradycyjnego pędzla. Podczas gdy jedna grupa dzieci zajmowała się zdobieniem przygotowanych wcześniej aniołków, druga bawiła się w kręgielni. Był to miły sposób na spędzenie czasu w przedszkolu i wspaniała okazja do przygotowania oryginalnych upominków dla bliskich osób.

2022-12-01 18:16

ANDRZEJKI

30 listopada nasze Przedszkolaki przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Na wstępie zapoznały się z tradycją andrzejkową. Dzieci poznały znaczenie różnych kolorów, liczb, magicznych przedmiotów. Ustawiały buty, aby sprawdzić, kto pierwszy chłopiec czy dziewczynka dostanie wymarzony prezent. Rzucały pieniążkami do miski z wodą, aby spełniły się najskrytsze marzenia. Za pomocą przygotowanych obrazków sprawdzały kim zostaną w przyszłości. Wszystkie wróżby przeplatane były pląsami i tańcami przy muzyce. Czy wróżby się spełnią? Przyszłość nam pokaże. Pewne jest to, że przyniosły przedszkolakom wiele radości i po raz kolejny były okazją do wspólnej, wesołej zabawy.

2022-11-30 13:07

SENSOPLASTYKA W PRZEDSZKOLU, CZYLI JAK KREATYWNIE SIĘ WYBRUDZIĆ!

Nasze Przedszkolaki mogły dzisiaj uwolnić swoją kreatywność, twórczą energię i naturalną ekspresję! Podczas zajęć z sensoplastyki tworzyły kolorowe masy, przy użyciu artykułów spożywczych o różnych strukturach i konsystencjach. Dzieci mogły mieszać, ugniatać, lepić, a przy tym wszystkim fantastycznie się bawić. Twórcza zabawa dostarczyła wszystkim uczestnikom dużo emocji, radości i uśmiechu!

2022-11-28 19:47

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

25 listopada dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Przedszkolaki tego dnia nie zapomniały o swoich ukochanych pluszakach, które z ochotą przyniosły do przedszkola. Dzieci poznały nie tylko historię ich święta, ale także wspólnie recytowały wiersze o misiach, oglądały bajki i bawiły się przy znanych piosenkach. Na wszystkich czekało wiele atrakcji: zabawy ruchowe, plastyczne, zgadywanki, misiowe tańce czy wspaniała fotobudka, w której dzieci mogły wykonać pamiątkowe zdjęcia. Ten dzień w przedszkolu był pełen uśmiechu, radości i wspólnej zabawy. Dzieci były szczęśliwe, że mogły spędzić tyle czasu z ukochanymi misiami i pokazać je kolegom i koleżankom.

2022-11-26 08:27