SPOTKANIE Z RATOWNIKAMI MEDYCZNYMI

W czwartek gościliśmy w naszym przedszkolu ratowników medycznych ze Szpitala Św. Alberta w Bolesławcu. Dzieci miały okazję uczestniczyć w ćwiczeniach z pierwszej pomocy przedmedycznej. Dowiedziały się, w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe, jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej oraz w jaki sposób zgłaszać wypadek, jakie informacje podać dyspozytorowi. Przedszkolaki z wielką uwagą przyglądały się, jak wygląda masaż serca – chętne próbowały same udzielać pierwszej pomocy pod bacznym okiem instruktorów. Dzieci miały też okazję przypomnieć i utrwalić sobie numery telefonów alarmowych. Dziękujemy! To była dla nas wszystkich bardzo cenna lekcja!

2022-06-25 08:27

„SŁONECZKA” UROCZYŚCIE POŻEGNAŁY PRZEDSZKOLE

Dzień 14.06.2022r. dla jednych to zwykły dzień, ale dla nas był on wyjątkowy, uroczysty, radosny, dzień zadumy i niekłamanych wzruszeń, bowiem w tym dniu odbyła się wzruszająca uroczystość - „Pożegnanie przedszkola”. Cztery wspólnie spędzone lata szybko minęły. Absolwenci ze „Słoneczek” pod kierunkiem swoich nauczycielek przygotowały specjalnie na tę okazję występy artystyczne. Występy rozpoczął wyjątkowy Polonez, były wiersze, inscenizacje, tańce i piosenki. Na pamiątkę tego wydarzenia dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, książki oraz prezenty w postaci pojemników na szkolne śniadania. Były także życzenia i podziękowania ze strony p. Dyrektor- Lucyny Spes oraz Rodziców, nie zabrakło również łez wzruszenia. Ale tak to już jest, coś musi się skończyć, aby móc wejść w kolejny, nowy etap życia. Dziękujemy Rodzicom za wspólnie spędzony czas, pomoc i wsparcie, dzieciom natomiast życzymy udanych wakacji, samych sukcesów w szkole, uśmiechu na co dzień oraz nowych przyjaźni.

2022-06-15 10:34

KONCERT MUZYCZNY

14 czerwca odbył się w naszym przedszkolu koncert muzyczny w wykonaniu artystów z Lubuskiego Biura Koncertowego „Orfeusz”. Muzycy wprowadzili dzieci w świat bajki w przedstawieniu pt. „Muzyczne opowieści – O królewnie Śnieżce i siedmiu krasnoludkach". Towarzysząca temu wydarzeniu muzyka nadała spotkaniu magiczny charakter. Przedszkolaki miały okazję poznać instrumenty takie jak: skrzypce, puzon i fagot. Było to już ostatnie nasze spotkanie w tym roku szkolnym – bardzo dziękujemy za dostarczenie niezapomnianych muzycznych wrażeń!

2022-06-15 10:31

„SŁONECZKA” W PICCOLO MONDO

Kończy się rok szkolny, zbliżają się wakacje, a po nich „Słoneczka” zostaną już uczniami. Na pożegnanie przedszkola starszaki udały się do pizzerii Piccolo Mondo, aby przy pysznej pizzy cieszyć się chwilami spędzonymi razem. O tym, że wszystkim poczęstunek bardzo smakował świadczyły uśmiechnięte buzie i puste talerze. Niespodzianką, która sprawiła dzieciom wiele radości był deser- lody. Dzięki tej wizycie przedszkolaki miały okazję do zaprezentowania znajomości zasad właściwego zachowywania się w restauracji i kulturalnego sposobu spożywania posiłków. To był bardzo udany i smakowity dzień! Serdecznie dziękujemy pracownikom pizzerii „Piccolo Mondo” za miłe przyjęcie!

2022-06-14 08:05

OBCHODY DNI CHOJNOWA I ,,BAMBINIADA”

W dniach 11 i 12 czerwca odbyły się Dni Chojnowa. Wiele atrakcji i dobra zabawa! Nasze przedszkole również włączyło się aktywnie w obchody święta naszego miasta. Dzieci wraz z rodzicami i personelem przedszkola przeszły w barwnym korowodzie ulicami miasta. Tematem przewodnim tegorocznego korowodu było „Zdrowo i kolorowo”. W ramach obchodów Dni Chojnowa w niedzielę odbyła się ,,Bambiniada”, czyli przegląd piosenek i tańców przedszkolnych. Nasze przedszkole reprezentowały dzieci z grupy „Słoneczka” i „Krasnale”. Było co podziwiać! Mali artyści wiele dni ćwiczyły układy choreograficzne i wokalne, aby wystąpić na scenie. Występy się udały, chociaż trema była wielka. Kolorowe stroje i ciekawa choreografia sprawiły, że nasze przedszkolaki wypadły świetnie. Prezentacje dzieci zostały nagrodzone wielkimi brawami. Małym artystom kibicowali rodzice i zgromadzeni pod sceną chojnowianie. Serdecznie gratulujemy wspaniałych występów!

2022-06-14 07:58