WYCIECZKA DO WIOSKI INDIAŃSKIEJ W OSTASZOWIE – GRZYBKI I MOTYLKI

10 czerwca Grzybki i Motylki odwiedziły Wioskę indiańską w Ostaszowie. Każde dziecko miało okazję spróbować swoich sił w konkurencjach takich jak: tor przeszkód, rzut do celu, połów rybek, strzelanie z łuku. Po zmaganiach fizycznych przedszkolaki wysłuchały opowieści snutych przez przewodników – dzięki nim poznały zwyczaje, tradycje i obrzędy indiańskie. Na dzieci czekały również inne atrakcje – malowanie twarzy, karmienie zwierząt, pieczona kiełbaska, makiety prezentujące życie Indian, trampoliny. Wioska indiańska zrobiła na wszystkich ogromne wrażenie!

2022-06-11 12:48

POŻEGNANIE PRZEDSZKOLA - KRASNALE

9 czerwca odbyła się uroczystość „Pożegnania Przedszkolaków” kończących pierwszy etap edukacji. Z tej okazji dzieci z grupy „Krasnale” zaprezentowały program artystyczny, na który złożyły się piękne wiersze, piosenki i taniec. Były momenty radości, ale i wzruszenia. Poprzez swoje występy starszaki podziękowały wszystkim pracownikom przedszkola za wspólnie spędzony czas, dobre serce, troskliwą opiekę oraz przekazaną wiedzę i umiejętności. Po części artystycznej głos zabrała Pani dyrektor Lucyna Spes , która życzyła dzieciom wielu sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych. Następnie wraz z wychowawczyniami wręczyła pamiątkowe dyplomy, książki, lunch boxy pozyskane od Firmy Jelenia Plast. Dyrektorka podziękowała Rodzicom szczególnie zaangażowanym w działaniu na rzecz przedszkola. Podczas uroczystości nie zabrakło podziękowań złożonych przez rodziców dla dyrektora, nauczycieli i całego personelu przedszkola za wspaniałą atmosferę, zaangażowanie, cierpliwość i serdeczność okazywaną na co dzień ich pociechom.

2022-06-10 08:55

CHEMIA JEST CIEKAWA!

8 czerwca dzieci z grupy „Motylki” i „Wiewiórki" odwiedziła Pani Iwona Majerowska wraz z uczniami z kółka chemicznego ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Chojnowie. W ramach spotkania przeprowadzone zostały zabawy badawcze i eksperymenty chemiczne. Dzieci z wielką ciekawością obserwowały powstanie sztucznego śniegu, działanie starożytnej „kołyski”, „burzy w szklance”, dowiedziały się jak zrobić własne „gniotki”. Atrakcje przygotowane przez naszych gości bardzo się wszystkim podobały. Serdecznie dziękujemy Pani Iwonie Majerowskiej i uczniom za poświęcony czas i przybliżenie tajemnic chemii – to było niesamowite przeżycie dla przedszkolaków!

2022-06-08 19:18

PASOWANIE NA CZYTELNIKA 2022

„Książka nas uczy, książka nas cieszy, czasem zadziwi nas niemało. Albo po prostu tak rozśmieszy, jakby się dobry żart słyszało” 8 czerwca dzieci z grupy „Krasnale” i „Słoneczka” uczestniczyły w uroczystym „Pasowaniu na czytelnika” organizowanym przez pracowników Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnowie w sali widowiskowej MOKSiR-u. Pasowanie poprzedzone zostało inscenizacją „Koszałka Opałka” w wykonaniu dzieci ze świetlicy Szkoły Podstawowej nr 3. Nasze przedszkolaki również miały okazję do zaprezentowania swoich wokalnych i tanecznych talentów. Głównym punktem uroczystości było złożenie przysięgi, w której dzieci zobowiązały się do szanowania książek. Na zakończenie każdy przedszkolak otrzymał pamiątkowy dyplom i książeczkę.

2022-06-08 19:09

KOROWÓD Z OKAZJI DNI CHOJNOWA

Gorąco zapraszamy do wzięcia udziału w barwnym korowodzie otwierającym obchody Dni Chojnowa 2022. Spotykamy się w sobotę 11 czerwca na placu przed Urzędem Miasta ok. godz. 15.50. Hasło korowodu: Zdrowo – Kolorowo.

2022-06-07 12:42