Aktualności

„Zdrowo jem, więcej wiem”
W tym roku szkolnym Motylki biorą udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym realizowanym przez Fundację Banku Ochrony Środowiska „Zdrowo jem, więcej wiem”. Jego głównym celem jest wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania oraz przekazywanie wiedzy na temat produktów służących zdrowiu i produktów dla zdrowia szkodliwych. Przedszkolaki z wielkim zapałem przystąpiły do realizacji jesiennego etapu i wykonały pierwsze zadanie: „Smacznie – zdrowo – kolorowo”. Dzieci rozpoznawały owoce i warzywa zmysłami: wzroku, dotyku, smaku, zapoznały się z pięcioma grupami kolorystycznymi owoców i warzyw, a także dowiedziały się, jaką wartość odżywczą mają owoce i warzywa oraz jaką rolę odgrywają w codziennej diecie. Przygotowały także pyszną i zdrową sałatkę owocową – zjedzenie jej było wielką ucztą! Wykonanie pierwszego zadania okazało się naprawdę dobrą zabawą!
data publikacji: 2019-10-03 21:25
 
Wizyta strażaków w przedszkolu
27 października – w ramach realizacji projektu „Zasady znamy i bezpiecznie działamy” – nasze przedszkolaki miały okazję spotkać się z wyjątkowymi gośćmi – dzielnymi strażakami z OSP Rokitki. Dzieci dowiedziały się, jak wygląda praca strażaków, jakim sprzętem posługują się podczas akcji, miały też możliwość podziwiania z bliska wozu strażackiego. Dzięki takim spotkaniom dzieci kształtują odpowiednie zachowania w trudnych sytuacjach, wiedzą jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych. Z całego serca dziękujemy strażakom za przybycie i poświęcenie nam swojego cennego czasu.
data publikacji: 2019-09-27 20:48
 
Smaczna i zdrowa sałatka owocowa!
Sezon na pyszne owoce trwa! Nie zapominamy o tym także w przedszkolu. Dlatego też Wiewiórki postanowiły zrobić pyszną i zdrową sałatkę owocową. Jej przygotowanie dało dzieciom wiele radości i satysfakcji. Sałatka była przepyszna - przedszkolaki zjadły ją z wielkim apetytem!
data publikacji: 2019-09-27 19:55
 
Biegamy, bo lubimy!
W środę padający deszcz pokrzyżował plany przedszkolaków – nie mogły wziąć udziału w Olimpiadzie Lekkoatletycznej. Ale w czwartek było już dużo lepiej i dzieci udały się na boisko Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie, aby wziąć udział w zawodach sportowych. Wszyscy świetnie się bawili, bo nieważne, czy wygramy, czy przegramy – najważniejsze, że postawę sportowca mamy! Serdecznie dziękujemy organizatorom!
data publikacji: 2019-09-27 08:55
 
Z wizytą u Policjantów
„Słoneczka” i „Krasnale” – w ramach realizacji projektu „Zasady znamy i bezpiecznie działamy” – odwiedziły policjantów z chojnowskiego Komisariatu. Przedszkolaki pod fachowym okiem policjantów zostały oprowadzone po budynku Komisariatu. Zobaczyły wyposażenie policjanta i zostały zapoznane z pracą oraz rolą jaką pełnią w naszym społeczeństwie. Tematem wiodącym spotkania były bezpieczne zachowania na drodze, w domu, na placu zabaw, a także w kontaktach z osobami obcymi. Policjanci starali się przekazać dzieciom, jak reagować w sytuacjach zagrożenia, do kogo zwrócić się o pomoc.
data publikacji: 2019-09-24 18:00
 
<< nowsze | 27  | 28  | 29  | 30  | 31 | 32  | 33  | 34  | 35  | 36  | starsze >>

 

 

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie