Aktualności

"KRÓLEWNA ŚNIEŻKA I SIEDMIU KRASNOLUDKÓW" W WYKONANIU PRACOWNIKÓW PRZEDSZKOLA MIEJSKIEGO NR 1 W CHOJNOWIE

Uwaga, uwaga! Niecodzienne wydarzenie! Serdecznie zapraszamy 15 grudnia 2022r. godz. 17:00 i 18:15 do Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji na przedstawienie "Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków" (wersja współczesna) w wykonaniu pracowników Przedszkola Miejskiego nr 1 w Chojnowie. Gościnnie wystąpi zespół Brooklyn. Ceny biletów: 20 zł (dorosły), 10 zł (dziecko). Przedsprzedaż biletów: Przedszkole Miejskie nr 1 w Chojnowie.

2022-12-07 10:28

MIKOŁAJKI 2022

„Wszystkie dzieci Mikołaja kochają, wszystkie dzieci na Niego czekają. Moc prezentów każdemu przyniesie, Każde dziecko z prezentów się cieszy….” Dzisiaj do naszego przedszkola przybyli niezwykli goście – Mikołaj i Elfy. Dzieci powitały przybyłych gości wierszami i piosenkami. Najważniejszym punktem spotkania było wręczenie Przedszkolakom paczek. Wszystkie Dzieci grzeczne były, więc na paczkę zasłużyły! A prezenty były wspaniałe – każda grupa otrzymała dużo, dużo, dużo zabawek! Z całego serca dziękujemy tym wszystkim, którzy sprawili, że na twarzach dzieci pojawił się dzisiaj promienny uśmiech!

2022-12-06 15:35

WARSZTATY CERAMICZNE W PRACOWNI MOKSiR-u – MOTYLKI

5 grudnia dzieci z grupy „Motylki” udały się do Miejskiego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Chojnowie na drugą część warsztatów ceramicznych. Tym razem przedszkolaki dekorowały szkliwem wykonane wcześniej talerzyki. Teraz musi nastąpić drugi wypał i będzie można podziwiać dziecięce prace! Oczywiście i tym razem nie zabrakło świetnej zabawy w kręgielni – emocji było co niemiara!

2022-12-05 18:40

WARSZTATY CERAMICZNE- ,,GRZYBKI”

30 listopada dzieci z grupy ,,Grzybki” wybrały się do Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji na drugą część warsztatów ceramicznych. W trakcie spotkania przedszkolaki zapoznały się z techniką szkliwienia wyrobów z gliny za pomocą tradycyjnego pędzla. Podczas gdy jedna grupa dzieci zajmowała się zdobieniem przygotowanych wcześniej aniołków, druga bawiła się w kręgielni. Był to miły sposób na spędzenie czasu w przedszkolu i wspaniała okazja do przygotowania oryginalnych upominków dla bliskich osób.

2022-12-01 18:16

ANDRZEJKI

30 listopada nasze Przedszkolaki przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Na wstępie zapoznały się z tradycją andrzejkową. Dzieci poznały znaczenie różnych kolorów, liczb, magicznych przedmiotów. Ustawiały buty, aby sprawdzić, kto pierwszy chłopiec czy dziewczynka dostanie wymarzony prezent. Rzucały pieniążkami do miski z wodą, aby spełniły się najskrytsze marzenia. Za pomocą przygotowanych obrazków sprawdzały kim zostaną w przyszłości. Wszystkie wróżby przeplatane były pląsami i tańcami przy muzyce. Czy wróżby się spełnią? Przyszłość nam pokaże. Pewne jest to, że przyniosły przedszkolakom wiele radości i po raz kolejny były okazją do wspólnej, wesołej zabawy.

2022-11-30 13:07

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie