PRÓBNA EWAKUACJA

W trosce o bezpieczeństwo dzieci w naszym przedszkolu w dniu 11 czerwca  o godz. 11:00 zostały przeprowadzone praktyczne ćwiczenia ewakuacji pracowników i przedszkolaków z budynku przedszkola. Celem akcji było nabywanie przez dzieci umiejętności właściwych zachowań w sytuacji zagrożenia, zapoznanie ich z zasadami bezpiecznej ewakuacji – szybkiej i zorganizowanej. Na umówiony sygnał dźwiękowy zgodnie z procedurą ewakuacji wszyscy opuścili budynek przedszkola wyjściami ewakuacyjnymi. Cała akcja przebiegała sprawnie i bez zakłóceń.

2024-06-11 16:16

DNI CHOJNOWA 2024

Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w barwnym korowodzie pod hasłem „Unia- 20 lat!” zorganizowanym w ramach obchodów Dni Chojnowa. Nasze przedszkole będzie reprezentowało Grecję, dlatego prosimy ubrać dzieci w stroje kojarzące się z tym krajem. Można też po prostu założyć rzeczy w greckich barwach, czyli białych i błękitnych ( jasnoniebieskich).
Bardzo zależy nam, żeby nasza reprezentacja była liczna. Frekwencja naszą siłą!
Spotykamy się w sobotę 15 czerwca 2024r. pod Urzędem Miejskim (przed obeliskiem) o godz. 15.45.

2024-06-11 12:28

SPRINTEM DO MARATONU

Nasze przedszkole kolejny raz wzięło udział w ogólnopolskiej edycji wydarzenia „SPRINTEM DO MARATONU” organizowanego pod patronatem miesięcznika „Bliżej Przedszkola”. To był jubileuszowy X Ogólnopolski Maraton Przedszkolaków, którego celem jest promocja zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu, popularyzowanie biegów wśród dzieci oraz kształtowanie u przedszkolaków nawyku podejmowania aktywności fizycznej. Na początku imprezy dzieci z naszego przedszkola, a także dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 3 i Przedszkola Niepublicznego „Skrzat” wzięły udział w bardzo energetycznej rozgrzewce, po której nastąpiło zapalenie znicza olimpijskiego i biegi – mali maratończycy z wielkim zaangażowaniem pokonywali dystans dostosowany do swojego wieku i swoich możliwości. Wszystkie dzieci za swoje zmagania otrzymały pamiątkowe medale. Maraton był wspaniałym przeżyciem dla wszystkich!

2024-06-08 11:27

PASOWANIE NA CZYTELNIKA 2024

5 czerwca dzieci z najstarszych grup wiekowych – czyli „Motylki” i „Wiewiórki” zostały zaproszone do Miejskiego Domu Kultury na uroczyste Pasowanie na Czytelnika zorganizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Chojnowie. Pasowanie poprzedzone zostało spektaklem pt. „Pani Twardowska”, przygotowanym przez grupę teatralną Zielona Gęś ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Chojnowie pod kierownictwem p. Magdaleny Książek. Młodzi aktorzy przenieśli widzów w magiczny świat ballady. Nasze przedszkolaki również miały okazję do zaprezentowania swoich wokalnych i tanecznych talentów. Głównym punktem uroczystości było złożenie przysięgi, w której dzieci zobowiązały się do czytania i szanowania książek. Na zakończenie każdy przedszkolak otrzymał pamiątkowy dyplom i książeczkę.

2024-06-05 17:19

SPRINTEM DO MARATONU

7 czerwca (piątek) wszystkie dzieci z naszego przedszkola wezmą udział w ogólnopolskiej akcji „Sprintem do maratonu”. W związku z tym prosimy, aby dzieci w tym dniu miały odpowiednie obuwie do biegania. Z góry dziękujemy!

2024-06-05 09:43