Aktualności

WARSZTATY CERAMICZNE W PRACOWNI MOKSiR-u – PSZCZÓŁKI

Dnia 17.11 dzieci z grupy "PSZCZÓŁKI" wzięły udział w Warsztatach Ceramicznych. Podczas zajęć przedszkolaki zostały wprowadzone w niezwykły świat ceramiki. Usłyszały o właściwościach gliny, dowiedziały się jakie są etapy powstawania gotowego produktu ceramicznego. Dzieci z pełnym zaangażowaniem pracowały nad swoimi dziełami artystycznymi. Niebawem czeka nas kolejna wizyta..

2022-11-18 11:04

MILI GOŚCIE Z „TRÓJKI”

Dzisiaj dzieci z grupy „Motylki” gościły klasę I b ze Szkoły Podstawowej Nr 3 pod opieką pani Małgorzaty Urody – Truskowskiej. Dzieci z naszego przedszkola mogły obejrzeć przedstawienie poświęcone tematyce prozdrowotnej. Pierwszoklasiści przypomnieli swoim młodszym koleżankom i kolegom, jak ważne jest dla dobrego zdrowia utrzymanie aktywności fizycznej i właściwe, zbilansowane odżywianie. Młodzi aktorzy przestrzegali także przed spożywaniem szkodliwego dla zdrowia jedzenia, śpiewając przy tym piosenkę, której słowa brzmiały: ”Rozum podpowiada jesteś tym co zjadasz!”. Na zakończenie spotkania „Motylki” pod czujnym okiem uczniów uzupełniły „piramidę zdrowia”. Serdecznie dziękujemy naszym gościom za mile spędzony czas i przekazaną wiedzę!

2022-11-16 19:38

,,GRZYBKI” W BIBLIOTECE

14 listopada dzieci z grupy ,,Grzybki” ponownie odwiedziły Miejską Bibliotekę Publiczną w Chojnowie. Tym razem przedszkolaki dowiedziały się, jak zbudowana jest książka, kto tworzy do niej ilustracje, co znajduje się na jej karcie tytułowej oraz do czego służy spis treści. Podczas wizyty w bibliotece dzieci wysłuchały opowiadania Renaty Piątkowskiej pt. ,,Wierusia”. Dowiedziały się, jak należy dbać o książki, aby służyły nam jak najdłużej. Dużą przyjemność sprawiła przedszkolakom możliwość obejrzenia kolorowych i bogato ilustrowanych książeczek z działu dziecięcego. Dziękujemy Pani bibliotekarce za życzliwe przyjęcie i miłą, pełną wrażeń atmosferę!

2022-11-14 21:32

11 LISTOPADA - NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Dzień 11 listopada, to bardzo ważna data dla wszystkich Polaków - zarówno tych małych, jak i dużych. To właśnie tego dnia świętujemy odzyskanie przez Polskę niepodległości. Nasze przedszkole upamiętniło ten dzień w czwartek 10 listopada, wypełniając się biało-czerwonymi barwami. Przedszkolaki z grupy "Grzybki" przygotowały program artystyczny, podczas którego dzieci z innych grup również mogły przedstawić przygotowany przez siebie wiersz. Uroczystość zakończyliśmy wspólnym odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego. Dla naszych dzieci, to była ważna lekcja patriotyzmu, którą zapamiętają na długo.

2022-11-11 11:58

WYCIECZKA DO FABRYKI BOMBEK

Dnia 9 listopada dzieci z grupy „Grzybki” wybrały się wraz z wychowawczyniami do Fabryki Ozdób Choinkowych w Złotoryi. Podczas wycieczki przedszkolaki poznały etapy oraz tajniki powstawania świątecznych bombek. Zwiedziły poszczególne działy wytwórni, takie jak: ,,dmuchalnia szkła”, ,,srebrzalnia”, ,,dekoratornia” i ,,pakownia”. Z zachwytem i dużym zainteresowaniem przyglądały się prezentowanym przez Panią przewodnik ozdobom świątecznym o różnych kształtach i wzorach. Uczestniczyły w warsztatach plastycznych, podczas których mogły samodzielnie i według własnego pomysłu ozdobić bombki. Z pewnością zawisną one niebawem na gałązkach choinkowych w ich domach. Wycieczka dostarczyła dzieciom niezapomnianych wrażeń i choć do Świąt pozostało jeszcze trochę czasu, wprowadziła wszystkich w niepowtarzalny nastrój.

2022-11-09 16:46

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie