ZBÓRKA KARMY DLA "CHOJNOWSKIE KOTY"

W naszym przedszkolu na przełomie października i listopada br. była przeprowadzona akcja charytatywna, polegająca na zbiórce karmy dla kotów dla "Chojnowskich kotów". Do akcji przyłączyły się wszystkie grupy przedszkolaków. Celem akcji było uwrażliwienie dzieci na potrzeby naszych kocich przyjaciół. Ucząc dzieci pomagania rozbudzamy w nich empatię, co w przyszłości na pewno zaowocuje lepszym społeczeństwem. Serdecznie dziękujemy rodzicom oraz dzieciom za ogromne zaangażowanie.

2023-11-15 14:29

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Dziś w naszym przedszkolu obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości, 11 Listopada to ważny dzień dla każdego Polaka. Z tej okazji dzieci ze wszystkich grup oraz pracownicy przedszkola, zebrali się w sali starszaków grupy "Motylki", aby obejrzeć program artystyczny. Wysłuchaliśmy pięknych wierszy i piosenek, przy nastrojowej muzyce dzieci zatańczyły taniec z biało-czerwonymi pomponami. Na koniec odśpiewaliśmy hymn państwowy "Mazurek Dąbrowskiego", pamiętając przy tym o zachowaniu należytej postawy.
To były piękne i wzruszające chwile.

2023-11-11 08:28

ŚWIĘTUJEMY DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI!

Już w piątek – 10 listopada – przedszkolne obchody 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W tym roku również włączymy się w akcję „Szkoła do hymnu” i wspólnie zaśpiewamy „Mazurek Dąbrowskiego” o symbolicznej godzinie 11:11. Prosimy, aby w tym dniu dzieci ubrane były odświętnie z akcentami biało-czerwonymi.

2023-11-08 17:00

„SŁOWA OJCZYZNY PEŁNE”

8 listopada gościliśmy w przedszkolu uczniów z Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie, którzy przeczytali dzieciom z najstarszych grup wiekowych utwory nawiązujące do historii naszego kraju. Spotkanie było też okazją do wspólnego odśpiewania hymnu Polski. Na zakończenie przedszkolaki otrzymały biało-czerwone naklejki przedstawiające treści związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Dziękujemy za umożliwienie wspólnego świętowania!

2023-11-08 16:58

ŚWIATOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

W poniedziałek 6 listopada obchodziliśmy Dzień Postaci z Bajek .Bajki, baśnie zarówno te czytane, jak i oglądane, odgrywają ważną rolę w życiu dziecka. Dlatego bajkowi bohaterzy doczekali się swojego święta. Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzimy 5 listopada i jest to jednocześnie dzień urodzin Walta Disney’a, chyba najbardziej znanego producenta bajek.Ten dzień był okazją, aby przypomnieć sobie naszych ulubionych bajkowych bohaterów, którzy są nieodzownym elementem dzieciństwa. Dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie oraz po przeczytaniu fragmentu książki. Były muzyczne zabawy ruchowe oraz prezentacja dziecięcych bajkowych przebrań. Dzieci bardzo dobrze znają bajki i świetnie radziły sobie z zadaniami. Ten dzień był doskonałą okazją do świetnej zabawy i rozwijania zainteresowań czytelniczych, sprawił dzieciom wiele radości.

2023-11-06 19:39