„Dziś w przedszkolu mamy modę – dzieci oszczędzają wodę”
22 marca obchodziliśmy w naszym przedszkolu Światowy Dzień Wody. Ten dzień miał na celu rozwijanie zainteresowań dzieci o otaczającym je świecie oraz rozbudzenie poczucia odpowiedzialności za istniejące niewielkie zasoby wody pitnej; uświadomienie znaczenia wody dla życia i zdrowia ludzi, zwierząt i roślin. Dzieci brały udział w zabawach umysłowych (rozwiązywanie zagadek, burza mózgów); muzycznych oraz badawczych. Ćwiczyły umiejętność wnioskowania o zjawiskach przyrodniczych na podstawie obserwacji i doświadczeń: Jaka jest woda, czy ma smak i zapach. Wielką frajdą dla naszych przedszkolaków były bardzo efektowne eksperymenty z wykorzystaniem czystej i zabarwionej wody, oleju, sody, cukru kwasku cytrynowego. Obejrzeliśmy filmy edukacyjne, z których dzieci dowiedziały się skąd się bierze woda i do czego jest ona potrzebna, jakie skutki są zanieczyszczenia wody w przyrodzie. Wspólnie ułożyliśmy historyjkę obrazkową pt. "Wędrówka kropelki wody". Na koniec wszystkie dzieci wykonały pracę plastyczną – kropelkę wody. Święto Wody było wspaniałym, radosnym dniem, który obfitował w atrakcje i wydarzenia. To był kolejny ciekawy i pełen wrażeń Dzień Wody w przedszkolu!
data publikacji: 2021-03-23 10:22

„Pisanki- jajka malowane”
Serdecznie zapraszamy do obejrzenia w naszej galerii prac plastycznych wykonanych przez naszych przedszkolaków. Prace wezmą udział w konkursach na terenie Legnicy oraz we Wrocławiu. Organizatorem konkursów – „Wielkanoc na Dolnym Śląsku” jest Stowarzyszenie od Seca „Faustynka”. Wystawy prac odbędą się: w Legnicy 24.03.2021 r. od godz.16.15 – ul. Gwiezdna 35a/ 3 oraz od 30.03. do 30.04. 2021 r. na Dworcu PKP we Wrocławiu.
data publikacji: 2021-03-17 14:33

Zielony ogródek w sali ,,Grzybków”
Wszystkie przedszkolaki z utęsknieniem czekają na wiosnę. Chcąc przyspieszyć jej nadejście, dzieci z grupy ,,Grzybki” założyły w swojej sali- wspólnie z paniami- zielony ogródek! W kąciku przyrody znalazły się m.in.: cebula, szczypiorek, rzeżucha, koperek, fasola, owies oraz rośliny kwiatowe. Pomysł powstania ogródka na parapecie okiennym spotkał się z dużym zainteresowaniem wśród dzieci. ,,Grzybki” codziennie starają się dbać o swoje roślinki, dokonując przy tym niezwykle ciekawych obserwacji przyrodniczych. Końcowe efekty ich pracy zostaną zaprezentowane już niebawem.
data publikacji: 2021-03-08 10:52

DOKUMENTACJA REKRUTACYJNA
Szanowni Państwo, w zakładce: Dla Rodziców/ Rekrutacja opublikowano druk Wniosku o przyjęcie dziecka do Przedszkola Miejskiego nr 1 w Chojnowie wraz z załącznikami. Dostarczanie dokumentacji rekrutacyjnej na podstawie Zarządzenia nr 13/2021 Burmistrza Miasta Chojnowa zaplanowano na okres: 9.03 - 31.03.2021 r. - (ostatniego dnia do godz. 15:00). Wypełnione druki proszę włożyć do koszulki foliowej i wrzucić do skrzynki pocztowej zawieszonej na płocie przedszkola w nieprzekraczalnym terminie - do 31 marca 2021 r., do godz. 15:00. Przyjęcie wniosku i jego prawidłowość potwierdzi telefonicznie pracownik przedszkola. Druki w wersji papierowej będzie można pobrać od 9 marca 2021 r. z pudełka ustawionego tuż przy wejściu do przedszkola. Wszelkie pytania proszę kierować na adres mailowy: pm1-dyrektor@wp.pl Kontakt telefoniczny: 76 81 88 056 Lucyna Spes - dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 1 w Chojnowie
data publikacji: 2021-03-05 15:15