Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

2 MAJA – DZIEŃ FLAGI

2 maja najmłodsi mieszkańcy Chojnowa rozdawali przechodniom biało-czerwone flagi. Akcja miała na celu kształtowanie postaw patriotycznych i promowanie polskich symboli narodowych.

2024-05-02 13:11

20 lat w Unii Europejskiej - konkurs

W naszym przedszkolu zorganizowany był konkurs prac plastycznych, związany z 20 rocznica wejścia Polski do Unii Europejskiej.
Celem konkursu było poszerzanie wiedzy na temat państw Unii Europejskiej w czasie zajęć dydaktycznych w każdej grupie wiekowej. Dzieci poznawały ciekawe miejsca państw UE, które warto zobaczyć oraz historie tych miejsc i ich tradycje. Zapoznały się również z symbolami narodowymi poszczególnych państw (godła i kolorystyka flag).
Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło 30 kwietnia br., gdzie wszystkie dzieci otrzymały atrakcyjne nagrody w postaci książeczek do kolorowania, ufundowanych przez Urzad Miasta Chojnowa oraz możliwość eksponowania swoich prac w przedszkolnym holu.

2024-04-30 11:01

Wizyta higienistki stomatologicznej u PSZCZÓŁEK i SŁONECZEK

Dnia 30 kwietnia br. grupę Pszczółek i Słoneczek odwiedziła Pani Roksana Szechowska - higienistka stomatologiczna. Zwróciła uwagę dzieciom, jak należy dbać o higienę jamy ustnej, jaka jest najlepsza technika mycia zębów oraz ile czasu zajmuje prawidłowe szczotkowanie. Przedszkolaki dowiedziały się o negatywnym wpływie próchnicy na zęby mleczne i na zęby stałe.
Dzieci słuchały z dużym zainteresowaniem, dzieląc się własnymi doświadczeniami z pobytu u stomatologa. Od Pani higienistki otrzymały drobne upominki - kolorowanki oraz szczoteczki.
Bardzo dziękujemy Pani Roksanie za zaangażowanie i poświęcony czas.

2024-04-30 10:24

WARSZTATY KULINARNO - CHEMICZNE - KUCHNIA MOLEKULARNA

25 kwietnia w naszym przedszkolu obyły się warsztaty molekularne. Dzieci dowiedziały się czym dokładnie jest kuchnia molekularna i czym różni się od tradycyjnej gastronomii. W trakcie warsztatów dzieci obserwowały jak powstaje sucha mgła, kosztowały smocze chrupki, piły dymiące soczki, obserwowały w jaki sposób można napompować balona. W trakcie różnych eksperymentów poznawały tajniki nauki, która jest bardzo ciekawa, interesująca i ekscytująca. Zwieńczeniem zajęć było zrobienie sorbetów lodowych.
Dzieci były zachwycone nowym doświadczeniem!

2024-04-29 18:02

REKRUTACJA – PROCEDURA ODWOŁAWCZA

Szanowni Rodzice! Procedura odwoławcza rozpocznie się od dnia podania do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy dzieci przyjętych i dzieci nieprzyjętych do Przedszkola Miejskiego nr 1 w Chojnowie, co nastąpi 23 kwietnia 2024 r.
W terminie 3 dni od dnia publikacji list kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych do przedszkola rodzice mogą wystąpić do komisji rekrutacyjnej z wnioskiem o sporządzenie uzasadnienia odmowy przyjęcia do przedszkola.

2024-04-22 19:12