WARSZTATY KULINARNO - CHEMICZNE - KUCHNIA MOLEKULARNA

25 kwietnia w naszym przedszkolu obyły się warsztaty molekularne. Dzieci dowiedziały się czym dokładnie jest kuchnia molekularna i czym różni się od tradycyjnej gastronomii. W trakcie warsztatów dzieci obserwowały jak powstaje sucha mgła, kosztowały smocze chrupki, piły dymiące soczki, obserwowały w jaki sposób można napompować balona. W trakcie różnych eksperymentów poznawały tajniki nauki, która jest bardzo ciekawa, interesująca i ekscytująca. Zwieńczeniem zajęć było zrobienie sorbetów lodowych.
Dzieci były zachwycone nowym doświadczeniem!

2024-04-29 18:02

REKRUTACJA – PROCEDURA ODWOŁAWCZA

Szanowni Rodzice! Procedura odwoławcza rozpocznie się od dnia podania do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy dzieci przyjętych i dzieci nieprzyjętych do Przedszkola Miejskiego nr 1 w Chojnowie, co nastąpi 23 kwietnia 2024 r.
W terminie 3 dni od dnia publikacji list kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych do przedszkola rodzice mogą wystąpić do komisji rekrutacyjnej z wnioskiem o sporządzenie uzasadnienia odmowy przyjęcia do przedszkola.

2024-04-22 19:12

„WIEWIÓRKI” Z WIZYTĄ W NIEPUBLICZNYM PRZEDSZKOLU TERAPEUTYCZNYM W RAMACH MIESIĄCA ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

15 kwietnia grupa „Wiewiórek” na zaproszenie Niepublicznego Przedszkola Terapeutycznego w Chojnowie wybrała się do wspólnego spędzenia czasu w ramach Światowego Miesiąca Świadomości Autyzmu. Celem spotkania była przede wszystkim wspólna zabawa oraz szerzenie wiedzy i świadomości dzieci w zakresie trudności doświadczanych przez osoby w spektrum autyzmu. Spędzony razem czas dostarczył wszystkim mnóstwo radości, a spotkanie odbyło się w atmosferze jedności i przyjaźni. Bardzo dziękujemy Pani Dyrektor Niepublicznego Przedszkola Terapeutycznego, Gronu Pedagogicznemu oraz wszystkim przedszkolakom za zaproszenie i wspólnie spędzony czas! Ponadto, tego dnia niebieski kolor wypełnił również nasze przedszkole! W ten sposób dołączyliśmy do akcji, ponieważ wierzymy, że empatia i zrozumienie kształtuje się już od najmłodszych lat.

2024-04-17 20:34

SPOTKANIE Z „BABCIĄ NINĄ”, AUTORKĄ OPOWIADAŃ DLA DZIECI

Kwiecień to szczególny miesiąc dla miłośników literatury, bowiem w tym czasie obchodzimy Światowy Dzień Książki. Dlatego też nasze przedszkole odwiedził niezwykły gość – „Babcia Nina”, autorka wierszowanych opowiadań dla dzieci, których głównym bohaterem jest Trudzik. W czasie wizyty przedszkolaki mogły zadać pytania, na które Babcia Nina z przyjemnością odpowiadała. Na zakończenie spotkania dzieci mogły dać się ponieść wyobraźni i stworzyć ilustracje przedstawiające Trudzika. Bardzo dziękujemy Babci Ninie za miłe spotkanie, dzięki któremu przedszkolaki pokochały książki jeszcze bardziej!

2024-04-11 09:17

„MOTYLKI” I „WIEWIÓRKI” W BIBLIOTECE

9 kwietnia „Motylki” i „Wiewiórki” ponownie odwiedziły Miejską Bibliotekę Publiczną w Chojnowie. Spotkanie rozpoczęło cykl przygotowań do Pasowania na Czytelnika. Pani bibliotekarka przypomniała przedszkolakom, w jaki sposób zbudowana jest książka, co zawiera strona tytułowa oraz jak należy dbać o książki, by służyły nam jak najdłużej. Dzieci z ciekawością wysłuchały fragmentu opowiadania pt.: „Wesoły Ryjek”. Na zakończenie dzieci oglądały kolorowe i bogato ilustrowane książki. Dziękujemy za miłe przyjęcie i z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie!

2024-04-11 08:20