MOVE WEEK

Dzieci z naszego przedszkola dołączyły w maju 2024r. do corocznego, globalnego wydarzenia „MOVE Week 2024 w Polsce”, mającego na celu promocję korzyści wynikających z regularnej aktywności fizycznej. W naszej placówce chcemy promować zdrowy styl życia i wyrabiać dobre nawyki, pokazywać, że aktywność fizyczna jest fajna. Każdego dnia we wszystkich grupach obowiązywał Plan Aktywnych Przerw, który przygotowała Akademia Krokieta i Lamy. MOVE Week to integralna część kampanii Now We MOVE realizowanej przez International Sport and Culture Association. Projekt obchodzony jest w całej Europie i od swojej pierwszej edycji zgromadził już ponad 4 miliony uczestników, stając się tym samym jednym z największych wydarzeń sportowych na świecie, promujących korzyści z regularnej aktywności fizycznej.

2024-06-02 22:48

WYCIECZKA DO WIOSKI INDIAŃSKIEJ - PSZCZÓŁKI I SŁONECZKA

29 maja dwie grupy z naszego przedszkola wybrały się na wycieczkę do Wioski Indiańskiej. Na początku tej fantastycznej przygody dzieci zwiedzały mini zoo, gdzie nie tylko obserwowały zwierzęta, ale także miały możliwość je karmić. Następnie korzystały z placu zabaw. Po zabawach ruchowych nadszedł czas spotkania z Wodzem Wioski, który opowiedział dzieciom o historii, kulturze i zwyczajach Indian. Przedszkolaki brały udział w szeregu zabaw, bloku gier i konkursach zespołowych. Dużym zainteresowaniem cieszyła się nauka i konkurs strzelania z łuku. W znajdujących się na terenie wioski namiotach dzieci mogły obejrzeć oryginalne przedmioty używane kiedyś przez Indian – tarcze wojowników, torby ze skór z aplikacjami z korali, pióropusze, bębny, mokasyny, narzędzia do garbowania skór, stroje indiańskie. Na zakończenie był czas na kiełbaski oraz malowanie „Bladych Twarzy” w motywy indiańskie. Ten dzień pozostanie z pewnością na długo w pamięci dzieci.

2024-05-31 06:47

„LAURKA DLA MAMY – BADAJCIE SIĘ DROGIE MAMY, BO MY DZIECI WAS KOCHAMY”

Nasze przedszkole włączyło się w akcję „Laurka dla mamy – badajcie się Drogie Mamy, bo my dzieci Was kochamy”. Ważnym elementem programu jest komunikat dla rodziców, szczególnie mam: zgłaszajcie się regularnie na badania cytologiczne. Dlatego też przedszkolaki przygotowały dla mam specjalne laurki z zaproszeniem na badania. Dzieci brały także udział w zajęciach, podczas których dowiedziały się, w jaki sposób mogą dbać o własne zdrowie.
Edukacja zdrowotna od najmłodszych lat jest kluczowa dla kształtowania świadomości zdrowotnej i odpowiedzialności za własne zdrowie. Pamiętajmy, że zdrowie jest naszym największym skarbem, a dbanie o nie jest wyrazem troski o siebie i swoich bliskich.

2024-05-24 18:14

FESTYN RODZINNY

W środę 22 maja na terenie naszego ogrodu odbył sir Festyn Rodzinny, na który przybyły dzieci że swoimi Rodzicami.
Gwiazdami sceny były przedszkolaki prezentujące piosenki i tańce, które wzbudziły wiele emocji. Artyści "Rico i Rupert" zapewnili wszystkim wiele atrakcji. Rodzice wraz ze swoimi pociechami pokazali,że potrafią się wspólnie bawić i aktywnie spędzić swój wolny czas. Powodzeniem cieszyły się pyszne wypieki przygotowane przez Radę Rodziców oraz kiełbaski i hot-dogi.
Wydarzenie dostarczyło uczestnikom wyjątkowej dawki rozrywki oraz niezliczone chwilę radości i zabawy. Festyn cieszył się ogromnym zainteresowaniem i na pewno pozostanie w pamięci uczestników do przyszłego roku.
Pracownicy Przedszkola serdecznie dziękują za pomoc w organizacji Radzie Rodziców i wszystkim za udział i wspólną zabawę, która sprawiła,że ten dzień był tak wyjątkowy.

2024-05-24 09:05

ZASADY ORGANIZACJI DYŻURU WAKACYJNEGO

Informujemy, że dyżur wakacyjny Przedszkola Miejskiego nr 1 w Chojnowie przypada w tym roku na lipiec. Na dyżur lipcowy zapisywane są dzieci obojga pracujących rodziców/opiekunów prawnych lub pracującego rodzica/opiekuna prawnego, który samotnie wychowuje dziecko i nie korzysta w tym okresie z urlopu.
Karty zgłoszenia dziecka na dyżur wakacyjny wraz z zaświadczeniem z miejsca pracy o niewykorzystywaniu w tym czasie urlopu przez rodziców/prawnych opiekunów przyjmowane są do dnia 7 czerwca 2024 r.
Szczegółowe informacje dotyczące zasad organizacji dyżuru wakacyjnego w Przedszkolu Miejskim nr 1 w Chojnowie znajdują się w zakładce Dla Rodziców/podfolderze: WAŻNE.

2024-05-22 13:13