ŚWIATOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

4 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Postaci z Bajek. Święto to zostało ustanowione w rocznicę urodzin Walta Disneya. W tym dniu dzieci przyniosły ze sobą swoje ulubione książeczki, rekwizyty z bajek lub przebrały się za piękne bajkowe postacie. We wszystkich grupach przedszkolaki wspaniale się bawiły. Zabawom, konkursom i tańcom nie było końca – dzieci rozpoznawały tytuły bajek po przeczytanym fragmencie, odgadywały postacie bajkowe po rekwizytach, układały bajkowe puzzle, rozwiązywały zagadki. Przy skocznej muzyce odbył się bal postaci bajkowych, a następnie dzieci wykonały wspaniałe prace plastyczne. Przeniesienie się w świat bajek sprawiło przedszkolakom dużo radości. Ten dzień miał wszystkim przypomnieć, jak ważne są bajki i że warto do nich wracać. To dobra okazja, by zachęcić najmłodszych do czytania bajek, a co za tym idzie do rozwijania wyobraźni, pamięci, zdobywania wiedzy oraz kształtowania właściwych postaw moralnych.

2022-11-06 16:27

ŚWIATOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

4 listopada (piątek) będziemy obchodzić w naszym przedszkolu Światowy Dzień Postaci z Bajek. Prosimy, aby tego dnia dzieci przebrały się za swoją ulubioną bajkową postać lub przyniosły rekwizyty z ulubionych bajek. Dziękujemy!

2022-10-31 20:14

SŁONECZKA Z WIZYTĄ W BIBLIOTECE

Przedszkolaki z grypy „Słoneczka” 28 października po raz pierwszy odwiedziły Miejską Bibliotekę w Chojnowie. Podczas spotkania dzieci wysłuchały historii o pięknej przyjaźni Pestki i Jajka, którą przeczytała przemiła Pani Marzenka- bibliotekarka. W trakcie zajęć przedszkolaki miały okazję zapoznać się z poszczególnymi pomieszczeniami, ich przeznaczeniem oraz księgozbiorem biblioteki. A na koniec grzecznie i z należytym szacunkiem obejrzały, przygotowane przez Panią Marzenkę książki o tematyce dziecięcej. Wyjątkowy czas w bibliotece, bardzo szybko minął, Dzieci ochoczo zdeklarowały, że będą częściej tu zaglądać z Rodzicami, bo wiele jeszcze jest do „pooglądania i poczytania”, a wiemy, że książeczki w wychowaniu i edukacji małego człowieka, to niemalże podstawa. Cieszymy się, że możemy rozbudzić u przedszkolaków zainteresowania czytelnicze!

2022-10-30 14:27

NABÓR NA STANOWISKO NAUCZYCIELA WSPÓŁORGANIZUJĄCEGO KSZTAŁCENIE SPECJALNE

Dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 1 w Chojnowie ogłasza nabór na stanowisko nauczyciela współorganizującego kształcenie specjalne. Wszystkie informacje szczegółowe w dokumentach opublikowanych w zakładce: Aktualności, w podfolderze: Nabór pracownika 2022 Kontakt telefoniczny: 76 8188056 E-mail: pm1-dyrektor@wp.pl

2022-10-29 11:26

MOTYLKI Z WIZYTĄ W MUZEUM REGIONALNYM W CHOJNOWIE

27 października „Motylki” udały się z wizytą do Muzeum Regionalnego w Chojnowie na zajęcia pt. „Muzeum – cóż to takiego?”. Dzieci dowiedziały się, co to jest muzeum, w jakim celu chroni się zabytki i gromadzi eksponaty muzealne. Każdy przedszkolak – wyposażony w rękawiczki ochronne – mógł wcielić się w rolę prawdziwego muzealnika. Dla wszystkich było to wielkie przeżycie! Serdecznie dziękujemy Pani Agnieszce za ciekawą lekcję muzealną i umożliwienie nam przeniesienia się w odległe czasy, tak różne od współczesności.

2022-10-27 14:26