Aktualności

Sprzątanie Świata 2019
Czy można zrobić coś dobrego dla naszej planety? Można! W poniedziałek 23 września, nasze przedszkolaki wzięły udział w akcji Sprzątanie Świata. Temat tegorocznej edycji to „Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!” Tradycyjnie co roku włączamy się do akcji, by od najmłodszych lat uczyć dzieci zasad dbania o środowisko. Przedszkolaki z chęcią i radością, zaopatrzone w jednorazowe rękawiczki i worki udały się w pobliskie uliczki i do parku, aby posprzątać śmieci. Widząc, jak dużo jest ich wokół nas i jak trudno to wszystko posprzątać, przedszkolaki nauczyły się, że czystość otoczenia, w którym przebywamy, zależy tylko od nas!
data publikacji: 2019-09-24 17:58
 
Wizyta „Motylków” i „Pszczółek” w bibliotece
„Książka nas uczy, książka nas cieszy, czasem zadziwi nas niemało. Albo po prostu tak rozśmieszy, jakby się dobry żart słyszało”. 23 września „Motylki” i „Pszczółki” odwiedziły Miejską Bibliotekę Publiczną w Chojnowie. Dla wielu z nich była to pierwsza wizyta w bibliotece. Głównym celem zajęć bibliotecznych jest zapoznanie małych czytelników z biblioteką, uświadomienie im, jak ważna w życiu każdego człowieka jest książka. Dzieci dowiedziały się, na czym polega praca pań bibliotekarek, jakie są zasady korzystania z biblioteki, jak można się do niej zapisać oraz jak należy szanować książki. Było to nasze pierwsze w tym roku spotkanie, ale już dziś zapewniamy, że nie ostatnie!
data publikacji: 2019-09-24 08:12
 
Olimpiada Lekkoatletyczna w Powiatowym Zespole Szkół
Drodzy Rodzice! Nasze przedszkolaki wezmą udział w „Olimpiadzie lekkoatletycznej” organizowanej przez Powiatowy Zespół Szkół w Chojnowie. Impreza ta odbędzie się 25 września (środa). Prosimy o wygodny, sportowy strój w tym dniu.
data publikacji: 2019-09-22 15:56
 
Dzień Przedszkolaka
20 września, tradycyjnie już, obchodziliśmy w naszym przedszkolu Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Celem imprezy było dostarczenie dzieciom okazji do wspólnego świętowania, wesołej zabawy, czerpania radości z bycia przedszkolakiem. W związku z tym wychowawczynie poszczególnych grup przygotowały dla swoich podopiecznych mnóstwo różnorodnych atrakcji. Były konkursy i zagadki, konkurencje sportowe, zabawy z chustą animacyjną i balonami oraz zajęcia plastyczne. Nie zabrakło również wspólnego śpiewu i wesołych tańców przy muzyce. Na pamiątkę tego wyjątkowego święta dzieci otrzymały wspaniałe medale, kolorowe balony i słodkie upominki ufundowane przez Radę Rodziców. Dzień Przedszkolaka dostarczył wszystkim dzieciom wielu pozytywnych wrażeń i zapewne na długo pozostanie w ich pamięci. Korzystając z okazji życzymy naszym Kochanym Milusińskim, aby uśmiech zawsze gościł na ich twarzach, a każdy dzień spędzony w przedszkolu był wspaniałą i niezapomnianą przygodą!
data publikacji: 2019-09-21 11:00
 
Międzynarodowy Dzień Kropki – święto kreatywności i odkrywania talentów
19 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki, czyli święto kreatywności i odkrywania talentów. Tego dnia dzieci wysłuchały opowiadania o małej dziewczynce – Vashti, która dzięki zwykłej kropce i wspaniałej nauczycielce uwierzyła w swoje możliwości i poznała swój talent. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, trzeba się tylko odważyć, by je zaprezentować. Nasze dzieci pokazały, że ich pomysłowość nie ma granic – eksperymentowały, tworzyły, a przede wszystkim wspaniale się bawiły!
data publikacji: 2019-09-19 18:27
 
<< nowsze | 28  | 29  | 30  | 31  | 32 | 33  | 34  | 35  | 36  | 37  | starsze >>

 

 

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie