FESTYN RODZINNY Z OKAZJI DNIA MAMY I TATY

26 maja, w czwartkowe popołudnie, w „Dniu Matki” zapanowała w naszym przedszkolu radosna atmosfera zabawy. Tego właśnie dnia odbył się kolejny już Festyn Rodzinny. Jest to okazja, aby rodzice mogli spędzić czas z dziećmi w miejscu, gdzie one na co dzień spędzają wiele godzin. Świętowanie rozpoczęła uroczystość ,,Pasowania na Przedszkolaka”. Bohaterami spotkania były dzieci z grupy ,,Pszczółki”, „Wiewiórki” oraz „Motylki”. Dzieci z łatwością poradziły sobie z przygotowanym torem przeszkód i zagadką, by potem wspólnie zaprezentować piosenkę o naszym przedszkolu. Od tej chwili stali się oni pełnoprawnymi przedszkolakami! Po pasowaniu każda z grup przedszkolnych zaprezentowała swoim najbliższym krótki występ, na który złożyły się piosenki, wiersze i tańce. Emocji i wzruszeń było co niemiara! Nie zabrakło poczęstunku dla miłych gości w postaci kiełbasek, galaretek, przepysznych ciast oraz kawy i herbaty. A na zakończenie bawiliśmy się wspólnie z panią Malwiną Rząsą przy rozgrzewającej zumbie. Humory wszystkim dopisały, dlatego zapraszamy za rok i mamy nadzieję, że będzie równie sympatycznie. Gorąco dziękujemy także wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji festynu!

2022-05-27 08:08

WYCIECZKA „SłONECZEK” I „KRASNALI” DO WIOSKI INDIAŃSKIEJ W OSTASZOWIE

25 maja dzieci z najstarszych grup były na wycieczce w Wiosce Indiańskiej w Ostaszowie. Na początku tej fantastycznej przygody dzieci zwiedzały mini zoo, gdzie nie tylko obserwowały zwierzęta, ale także miały możliwość je karmić. Następnie korzystały z placu zabaw. Po zabawach ruchowych nadszedł czas spotkania z Wodzem Wioski, który opowiedział dzieciom o historii, kulturze i zwyczajach Indian. Przedszkolaki brały udział w szeregu zabaw, bloku gier i konkursach zespołowych. Dużym zainteresowaniem cieszyła się nauka i konkurs strzelania z łuku. W znajdujących się na terenie wioski namiotach dzieci mogły obejrzeć oryginalne przedmioty używane kiedyś przez Indian – tarcze wojowników, torby ze skór z aplikacjami z korali, pióropusze, bębny, mokasyny, narzędzia do garbowania skór, stroje indiańskie. Na zakończenie było pałaszowanie kiełbasek upieczonych na ognisku oraz malowanie „Bladych Twarzy” w motywy indiańskie. Ten dzień pozostanie z pewnością na długo w pamięci dzieci.

2022-05-26 10:44

WIZYTA W BIBLIOTECE

18 maja dzieci z grupy „Słoneczka” odwiedziły Miejską Bibliotekę Publiczną w Chojnowie. Przedszkolaki dowiedziały się, jak zbudowana jest książka, kto tworzy do niej ilustracje, co znajduje się na jej karcie tytułowej oraz do czego służy spis treści. Dzieci dowiedziały się także, jak należy dbać o książki, aby służyły nam długo. Pani bibliotekarka pokazała także dzieciom, gdzie znajduje się przeznaczony specjalnie dla nich regał z książkami. Następnie zaprezentowała i dała do obejrzenia książeczki z działu dziecięcego. Przedszkolakom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książki, które z chęcią oglądały. Spotkanie odbywało się w miłej, pełnej uśmiechów i wrażeń atmosferze. Żegnając się dzieci zapewniały, że przyjdą tu ponownie. Takie spotkania umożliwiają bezpośredni kontakt z książką, rozbudzają zainteresowania czytelnicze, przybliżają literaturę dziecięcą i jej autorów, a jednocześnie są inspiracją do działalności plastycznej.

2022-05-21 15:53

„MUZYCZNE OPOWIEŚCI - SKRZATY, GNOMY I KRÓL GÓR” - KONCERT MUZYCZNY

16 maja odbył się kolejny w tym roku koncert pt. „Muzyczne opowieści – Skrzaty, gnomy i Król Gór”. Muzycy z Lubuskiego Biura Koncertowego „Orfeusz” zaprosili przedszkolaków do wspólnej muzycznej przygody i opowiedzieli muzyką o Królu Gór oraz bajkowych skrzatach i legendarnych gnomach. Dzieci poznały brzmienie i budowę wiolonczeli, skrzypiec i elektrycznego fortepianu. Muzyka potrafi pięknie opowiadać!

2022-05-17 08:41

WIZYTA STRAŻAKÓW

11 maja nasze przedszkole odwiedzili strażacy. Ich wizyta wzbudziła ogromne zainteresowanie wśród dzieci, które z wielkim entuzjazmem przyglądały się wozom strażackim oraz wszystkim sprzętom, jakie znajdowały się na ich wyposażeniu. Przedszkolaki zobaczyły również, jak wygląda strój strażaka, zaczynając od ciężkich butów aż po hełm – który mogły przymierzyć, aby poczuć się choć przez chwilę strażakiem. Dzięki takim spotkaniom dzieci poznają ciężką i odpowiedzialną pracę strażaka i kształtują odpowiednie zachowania w trudnych sytuacjach. Wrażenia, jakich dostarczyli nam strażacy na długo pozostaną w naszej pamięci. Z całego serca dziękujemy przedstawicielom straży za przybycie i poświęcenie nam swojego cennego czasu.

2022-05-11 13:12