KONKURS PLASTYCZNY „MOJA ULUBIONA POSTAĆ Z BAJKI” ROZSTRZYGNIĘTY!

6 maja odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Moja ulubiona postać z książki” oraz uroczyste wręczenie nagród i dyplomów. Konkurs odbył się w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, a jego głównym celem konkursu było rozwijanie kreatywności dzieci. Prace plastyczne były bardzo oryginalne i zgodne z tematem przewodnim. Zwycięzcami konkursu zostali: Miejsce 1. Stanisław Brzozowy (Grzybki) Miejsce 2. Bartosz Siemiński (Grzybki) Miejsce 3. Aleksander Papież (Krasnale) Miejsce 3. Wiktoria Rott-Wierzbicka (Grzybki) Wyróżnienia: Mila Waganiak (Motylki) Kuba Drożdżal (Motylki) Hanna Metanowska (Grzybki) Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy!

2022-05-11 12:40

ZABAWY Z KSIĄŻKĄ W RAMACH XIX OGÓLNOPOLSKIEGO TYGODNIA BIBLIOTEK

9 maja Motylki uczestniczyły w zajęciach zorganizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Chojnowie w ramach XIX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Ta ogólnopolska akcja jest doskonałą okazją do promowania czytelnictwa. Przedszkolakom bardzo podobały się zabawy z książką, dlatego też każdy wyszedł z biblioteki nie tylko z uśmiechem na twarzy, ale przede wszystkim z obietnicą, że powróci tu na pewno!

2022-05-10 14:40

SKRZYDLATA FERAJNA W NASZYM PRZEDSZKOLU!

W dniach 5 – 6 maja odwiedziła nasze przedszkole Skrzydlata Ferajna! Jej założyciel – p. Jakub Bokisz z wielką pasją i miłością opowiadał dzieciom o swoich sowach. Przedszkolaki z zaciekawieniem i ekscytacją słuchały opowiadań i ciekawostek o tych niesamowitych ptakach. Reakcje i emocje, jakie towarzyszyły wszystkim są nie do opisania. Bardzo dziękujemy Skrzydlatej Ferajnie za wizytę, a Radzie Rodziców za sfinansowanie tych wyjątkowych warsztatów!

2022-05-07 08:04

PRZEDSZKOLAKI DLA LENKI

Serdecznie dziękujemy Państwu za zaangażowanie i wsparcie akcji charytatywnej „Przedszkolaki dla Lenki”, mającej na celu zebranie pieniędzy dla czteroletniej dziewczynki walczącej z guzem mózgu. Udało nam się zebrać 600 zł. Kwota ta została wpłacona na konto akcji – potwierdzenie w zakładce Dla Rodziców/PRZEDSZKOLAKI DLA LENKI. Pamiętajmy! Pomagając potrzebującym nie zmienimy całego świata, ale możemy zmienić czyjś świat.

2022-05-07 07:41

WAŻNE! ODWOŁANIA W REKRUTACJI

W "wiatrołapie" przedszkola wywieszona została lista dzieci przyjętych i nieprzyjętych do Przedszkola Miejskiego nr 1 w Chojnowie na rok szkolny 2022/2023. Tryb odwoławczy przy przyjęciu do przedszkola określa Art. 158 Ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r Prawo oświatowe, który mówi: 1. W terminie 7 dni od dnia podania do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych do przedszkola rodzic może wystąpić do komisji rekrutacyjnej z wnioskiem o sporządzenie uzasadnienia odmowy przyjęcia do przedszkola. 2. Komisja sporządza uzasadnienie w terminie 5 dni od dnia wystąpienia rodzica z wnioskiem. 3. W terminie 7 dni od dnia otrzymania uzasadnienia do komisji rodzic może wnieść do dyrektora przedszkola odwołanie od rozstrzygnięć komisji. 4. Dyrektor przedszkola rozpatruje odwołanie od rozstrzygnięcia komisji w terminie 7 dni. 5. Na rozstrzygnięcie dyrektora przedszkola przysługuje skarga do sadu administracyjnego.

2022-05-02 13:22